Slovenská reprezentácia na majstrovstvách Európy do 20 rokov open, Wroclaw 10-17.8.2019, Poľsko

Náš úvodný zápas s Talianskom bol streamovaný, no bohužial sme hrali proti tímu, ktorý ostal neporazený celý týždeň a stal sa majstrom Európy. V tomto zápase nám Taliani dovolili skórovať jediný krát, zatial čo im sa podarilo hravo vyhrať 15:1.

Nasledujúci zápas v našej skupine boli domáci Poliaci, na ktorých sme konečne mohli ukázať čo je v nás. V prvom bode brejk a v druhom bode callahan od Čederleho nám dodali mentálnu pohodu a zápas sme v universe hodom na stall-count 9 do zóny na (3-ma obrancami obrancami bráneneho) Mateku dotiahli do úspešného konca.

V pondelok ráno nás čakal najdôležitejší zápas skupiny, ktorý rozhodoval či pôjdeme z druhého miesta hore alebo zo štvrtého miesta dole, keďže Česko v show-game pod tlakom publika prehralo zápas s Poľskom. Nakoniec však mali bratia Češi toho povestného šťastíčka na rukách o niečo viac a poslali nás zo 4-tého miesta dolu.

V dolnej skupine nás čakal najprv exotický Israel, vyrovnaný zápas s pár spornými hláškami a nie najkrajším spiritom na oboch stranách, ktorý sme tesne prehrali.

Nasledovali Rusi, ktorý si polčas zobrali, ale potom sme sa prebrali a druhý polčas sa uthrli, nedovolili žiadnu drámu a úspešne dotiahli zápas do konca. Potešení výhrou nasledovala v pauze medzi zápasmi konečne zábava pre trénerov – zápas trénerov proti organizátorom. Tu sme mohli konečene ukázať naším zverencom, že nám to nejde len teoreticky, ale aj prakticky.

Po Rusku prišlo Rakúsko, polčas sme si tento krát zobrali my s trojbodovým rozdielom, ale Rakušania si povedali, že skúsia prvý krát vyhrať a dotiahli to až do universu, kde sme ale spoľahlivo bez turnoveru premenili náš útok a postrážili si víťazstvo.

V stredu bol deň volna, ktorý si každý užil po svojom – niektorí prechádzkou po historickom Wroclawe, iní povzbudzovaním našich reprezentácií pod 17 rokov.

V štvrtok ráno prišiel ťažký zápas proti Dánom, ktorý rozhodoval, či budeme bojovať o 13.-16. alebo 9.-12. miesta. Dáni nám síce odovzdali veľa diskov a tento bol s asi najviac turnoverami na turnaji, no premeniť spoľahlivo útok sme nevedeli. Za nepriaznivého stavu 10:14 sme si povedali, že teraz je náš moment a začali sme bod po bode brejkovať, až kým sme sa dostali do stavu 14:14. V poslednom bode si však Dáni svoj útok podržali a nedovoli nám bojovať o 9-te miesto tak ako sme chceli.

Nasledoval zápas s Írskom, v ktorom sme mali viac energie a disk sme si vedeli podržať a postrážiť lepšie ako Íri. Touto výhrou sme sa dostali do boja o 13-ste miesto proti Slovincom.

V piatok ráno sme ale zistili, že z nášho týmu až 4ria hráči nemôžu kvôli zraneniam nastúpiť na posledný zápas. V početnej nevýhode sme sa nevedeli dostať do zápasu, počas ktorého fúkalo, pršalo a zároveň svietilo slnko. Slovinci nás svojou aktívnou hrou prinútili k chybám, ktoré dokázali úspešne premeniť.

Konečné miesto 14./16., bilancia 4 výhry, 5 prehier.