Slovenská discgolfová reprezentácia obsadila 7. miesto na Tímových Majstrovstvách Sveta

Slovenská reprezentácia obsadila 7. miesto na Tímových Majstrovstvách Sveta v discgolfe, ktoré sa konali v dňoch 21. – 24. augusta v Mäetaguse Disc Golf Center neďaleko mesta Alutaguse v Estónsku. Zlatú medailu suverénne získal fínsky tím, ktorý vo finále zvíťazil nad Nemeckom, bronz získalo domáce Estónsko. Na majstrovstvách sveta štartovalo 17 krajín a slovenský tím bol nasadený na 10. mieste.Deň 1.

Slovenský tím postúpil zo základnej skupiny z druhej priečky po víťazstvách nad úradujúcim majstrom sveta z roku 2017 Kanadou 6:2, Lotyšskom 6:2 a prehrou nad českým tímom 7:1.

Deň 2.

Postup medzi najlepších 8 discgolfových krajín sveta si slovenská reprezentácia vybojovala víťazstvom nad Veľkou Britániou 5:3.

Deň 3.

Sa niesol v znamení ťažkých zápasov proti silným súperom. Najskôr slovenský tím v zápase o nasadenie prehral proti Estónsku 2:6 a následne si ho v boji o štvrťfinále vybral fínsky tím, s ktorým prehral 0:8.

Deň 4.

Formát turnaja posiela slovenský tím do boja o 7. miesto a to opäť proti majstrom sveta z roku 2017 Kanade. Vďaka víťazstvu dvojíc Marka Čačalu a Katky Boďovej a excelentnej hre Michala Kúdelu a Karola Hrubjáka slovenský tím remizoval s Kanadou 4:4. Prednosť má v prípade remízy výsledok dvojíc, preto je to výhra nad Kanadou a slovenská reprezentácia sa umiestnila na 7. mieste.

V roku 2021 sa budú tímové majstrovstvá sveta konať vo Varaždine v Chorvátsku. Slovenská reprezentácia v septembri štartuje na majstrovstvách Strednej Európy v Novom Jičíne v ČR, kde sa stretne discgolfová špička. Veríme, že slovenskí reprezentanti ukážu svoje kvality a získajú pre slovenský discgolf opäť cenné medaile.