Outsiterz EUCR-E X Velke Bilovice 2019

Slovenské tímy na EUCR-E X

Počas víkendu 24.-25.8.2019 sa vo Veľkých Bíloviciach konala už tradične kvalifikácia na finále európskej klubovej súťaže v kategórii ultimate mix. Až do roku 2018 Slovensko mávalo pomerne stabilne svojho zástupcu na finálovom turnaji (2017 – Iron Horse 12/12, 2016 – Outsiterz 6/12, 2015 – Outsiterz 8/12, 2009 – Outsiterz – 10/20). Po ročnej pauze, sa viacero slovenských tímov rozhodlo naplno venovať kategórii mix a preto sme vo Veľkých Bíloviciach mali najpočetnejšie zastúpenie z regiónu.
Turnaja sa zúčastnili nasledovné tímy (podarie podľa nasadenia, MSR-X):

1. North Side Turzovka
  2. Baník Lásky Prievidza
  3. Kefear Košice
  4. Outsiterz Bratislava
  5. Iron Horse Bratislava

Vďaka takémuto početnému zastúpeniu sa slovenské tímy stretli už v skupinách. North Side bol v skupine s Iron Horse, Baník Lásky s Outsiterz. Jedine Kefear mal v skupine zahraničných súperov. Ak jednotlivé tímy chceli pomýšlať na postup, museli v skupine skončiť na prvých dvoch miestach. Kefear v trojčlennej skupine to mal jednoduchšie kde si druhú priečku zabezpečil víťazstvom nad tureckým Frizbi Teknik. Ostatné tímy, to už tak jednoduché nemali. Boli nasadené v štvrčlenných skupinách a preto záležalo aj na vzájomných zápasoch.
V skupine C sa práve o druhé miesto pobili Baník Lásky a Outsiterz. Outsiterz v napínavom stretnutí zvíťazil 13:11 a tak postupoval do TOP8 z druhej priečky. Prvú priečku obsadil turecký Steamhuck, ktorý v skupinovej fáze nezaváhal.
V skupine D si Iron Horse výhrami zabezpečili prvé miesto a postup do TOP8. V štvrťfinálne sa mali stretnúť práve s Outsiterz. North Side prehral s rakúskymi Mosquitos poslala do spodnej skupiny.
V noci zo soboty na nedeľu výdatne pršalo a preto organizátori museli menit rozpis.
V prvom štvrťfinále sa stretli poľský Flow a Kefear. Flow bol jednoznačne lepší tím a poslal Kefear domov víťazstvom 15:4. V druhom štvrťfinále to bol súboj Iron Horse a Outsiterz. Zápas vyšiel lepsie Outsiterz keď v podstate od začiatku zápasu boli vo vedení a nakoniec zvíťazili 15:10 a postúpili do semifinálne.

V semifinále Outsiterz čakal usporiadateľ turnaja a tím so silným zameraním na mix Leftovers. Prvý polčas sa vymieňali body a Leftovers dokázali spraviť jeden brejk. Leftovers využívali lepšiu kvalitu ženskej časti tímu a Outsiterz sa nedarilo zastaviť ich útok. O zápase sa rozhodlo v druhej polovičke druhého polčasu, kde Outsiterz spravili dve chyby a prehrali 11:15. Víťazstvom si Leftovers zabezpečili účasť na finálovom turnaji EUCF v Caorle.

Zápas o tretie, nepostupové miesto, nasledoval v podstate bez prestávky proti tureckým Steamhuck. Steamhuck bol znovu lepším tímom a Outsiterz prehrali 6:15 a umiestnili sa na štvrtom mieste.

Spirit of the Game vyhrali Leftovers.

Umiestnenia ostatných tímov:

6. Kefear 7. Iron Horse, 12. North Side, 14, Baník Lásky.

Pre úplnosť dodám, že tieto umiestnenia neboli dané hrou, ale určovali sa hodom na presnosť nakoľko neboli k dispozícii všetky ihriská a rozpis turnaja sa musel menit.