U17 Wroclaw 2019

Reprezentácia U17 women na ME vo Wroclaw

Počas prvého herného dňa majstrovstiev slovenská výprava v kategórii U17 WOMEN odohrala 2 zápasy. Prvý zápas proti Francúzsku sa nevydaril podľa predstáv, rýchlu hru súperiek sa nám nepodarilo zastaviť čo viedlo až ku skóre 15:1. Začiatok druhého zápasu proti Nemecku nám síce tiež nevyšiel, avšak ešte pred polčasom sa nám skóre podarilo dorovnať, a dramatická vyrovnaná hra vyvrcholila až v universe pointe, ktorý si po viacerých turnoveroch zobrali Nemky. Výsledok 11:10.

Ďalší herný deň odohrali dievčatá zápas proti Taliansku a Velkej Británii. Zápas s taliankami sme začali vyrovnanou hrou, po pár bodoch však začalo prichádzať z ich strany čoraz viac call-ov, čo nás rozhodilo, a do konca zápasu sme sa už nevedeli dostať do hry – výsledok 5:12.
V nasledujúcom zápase sa nám taktiež v prvej polovici darilo držať krok s GB. Hra dievčat sa od predošlých zápasov výrazne zlepšila, proti zóne sme hrali veľmi peknú handlerskú hru, v obrane všetky dievčatá makali a vďaka zóne sa nám podarilo vytvoriť množstvo turnover-ov. Koniec zápasu nám však utiekol a do konca času sa nám už nepodarilo súperky dohnať – skóre 7:10.

V utorok mali obe divízie U17 voľný deň. Tím bol doobeda na zmrzline v centre Wroclawi, zvyšok dňa sme oddychovali, fandili našej U20 a svojim trénerom v zápase coaches vs staff.

Zregenerované po voľnom dni sme v stredu ráno nadšene nastúpili do zápasu proti Holandsku. Hra mala byť pôvodne streamovaná, avšak kvôli zmene ihrísk sme sa nakoniec na obrazovky streamu nedostali. Ani to nás však nezastavilo a zápas s Holandskom sa od začiatku vyvíjal pozitívne. Prvých pár bodov sme sa so súperkami doťahovali, Druhý polčas od stavu 7:4 bol už ale jednoznačne náš, a súperkám sme dovolili do konca zápasu skórovať už len raz.
Dievčatá predviedli krásnu hru a zaslúžene odišli zo zápasu s víťazným úsmevom na tvárach – výsledok 15:5.

Menší počet zúčastnených hráčok nás bohužiaľ dobehol štvrtý herný deň. V zápase proti Rakušankám nám fyzicky odišla handlerka, čo negatívne ovplyvnilo aj zvyšok tímu a po viacerých injury call-och bolo veľmi náročné zápas dohrať – výsledok 5:13.

Piatok nás čakali posledný dvaja súperi. Zápas s Češkami nás bavil, od nášho spoločného prípravného kempu bolo cítiť výrazné zlepšenie našej hry. Dokonca sa nám podarilo dať počas zápasu callahan bod. Ani to však na budúce majsterky Európy nestačilo, zaslúžene si vybojovali zápas vo svoj prospech 5:13.

Ako posledné sme sa postavili proti Maďarkám. V útoku bolo vidieť na ihrisku veľmi pekné akcie, naša zónová obrana sa zlepšila s každým odohratým zápasom. Maďarky sa nám však poraziť nepodarilo – skóre 7:15.

Z turnaja odchádzame s 8.miestom z celkovo deviatich tímov, so 4. miestom v rebríčku Spirit of the game v našej kategórii.

Na záver by sme radi poďakovali našim sponzorom, firme Nicereply a Bratislavskému samosprávnemu kraju za podporu.

U17 Wroclaw 2019 - Francúzsko

U17 Wroclaw 2019 – Francúzsko

U17 Wroclaw 2019 - Česko

U17 Wroclaw 2019 – Česko

U17 Wroclaw 2019 - Velká Británia

U17 Wroclaw 2019 – Velká Británia

U17 Wroclaw 2019 - Nemecko

U17 Wroclaw 2019 – Nemecko

U17 Wroclaw 2019 - Holansko

U17 Wroclaw 2019 – Holansko

U17 Wroclaw 2019 - Rakusko

U17 Wroclaw 2019 – Rakusko

U17 Wroclaw 2019 - Taliansko

U17 Wroclaw 2019 – Taliansko