Latitude 64º Slovácko open 2018

Cez víkend prebiehal pod záštitou Hunters klubu v neďalekom Uherskom Hradišti PDGA turnaj – Slovácko Open 2018, na ktorom boli naši hráči úspešní v piatich kategóriach.

V kategórií Open sme sledovali napínavý priebeh až do posledného kola, kde sa na prvom delenom mieste umiestnili Michal Kúdela (-24) a Michael Rádl. (-24) Vo veľmi veternom počasí nasledoval rozhoz, kde obaja hráči zahrali na jamke č.1. par.  Silný vietor ovplyvnil drivy aj na jamke č. 2, kde hráči skončili na podobnej vzdialenosti cca. 10 m v lese za košom. Bohužiaľ Michal Kúdela mal výhľad zakrytý vetvami a poslal svoj putt príliš nízko. Michael Rádl zasiahol stred koša a tým obhájil svoje minuloročné víťazstvo. Na treťom mieste sa umiestnil Matěj Vojtík (-22) a tesne za ním náš reprezentant Karol Hrubják (-19), ktorý zahral najlepšie skóre tretieho kola -8 s ratingom 982. V kategórii Open sa umiestnil na 19.mieste Jakub Matejka a na 37. mieste Martin Chalány.

Víťazkou FPO kategórie sa stala naša hráčka Soňa Švecová (+13), ktorá v treťom kole bojovala o prvé miesto so skúsenou rakúskou hráčkou Irmgard Derschmidt (+17). Bronzovú medailu si odniesla česká reprezentantka Veronika Fabíková (+21). Na šiestom mieste sa umiestnila začínajúca slovenská hráčka Marcela Maliarová (+107), ktorá predviedla pár krásnych dlhých puttov.

V kategórii Pro Master 50+ sme mali hráčov na dvoch víťazných priečkach. Jožko Čierny si vybojoval jasné prvenstvo (-5), druhé miesto patrilo po rozhoze Romanovi Miezgovi (+4) a na treťom mieste sa umiestnil Radek Čižmar (+4).

Kategóriu Pro Master 40+ reprezentovali 8.miesto Adrián Čačala (+5), 11. miesto Martin Mozola (+17), 14.miesto Miloš Silný (+25).

Naši najmladší hráči reprezentovali taktiež úspešne, kde v kategórii Junior do 18 rokov obsadil 3.miesto Marko Čačala(-10), Dominik Silný skončil na 5.mieste (+8). V kategórii Junior do 15 rokov sa umiestnili začínajúce mladé talenty z Jaslovských Bohuníc 7.miesto Natália Nádaská (+46) a 8.miesto Lucia Čapkovičová (+78).  V kategórii Junior do 12 rokov náš Tomáško Mozola obsadil krásne 2.miesto (+27), keď sa mu podarilo v prvom kole zahrať výrazne nad svoj rating (824) a poraziť tak všetkých hráčov zo svojho flightu.

Víťazom GRATULUJEME a tešíme sa na Vás už tento víkend na prvom slovenskom PDGA turnaji v Budmericiach.
Komplet výsledky tu: https://www.pdga.com/tour/event/35797