Ženské halové majstrovstvá – výsledky

Prvý ročník Halových majstrovstiev Slovenska v kategórii žien sa odhoral v nedeľu 1.12.2013,hneď po kvalifikácii v kategórii Open. Majstrovstiev sa zúčastnili štyri tímy: KEČaje, LayDs,Outsisters a UFO Špačince women power. Najpočetnejšiu zostavu mali domáce LayDs. Naopak najvzdialenejší tím KEČaje zvládli odohrať celé majstrovstvá len v siedmych hráčkach, za čo im patrí obdiv.

Systém turnaja bol jednoduchý. Najskôr sa zahrali zápasy každý s každým, na základe ktorých sa následne zahralo malé finále a veľké finále.Turnaj sa síce konal v Bratislave, ale skrz skorý začiatok a telocvičňu na kraji mesta, boli nútené vstávať veľmi skoro aj hráčky bratislavských tímov. Keď sa k tomu pridal sobotňajší gala večer Puklica, tak to bol pomerne náročný začiatok dňa. O to viac boli potešujúce výborné raňajky s nátierkami na želanie a domácimi lekvárami (jahodový bozk, marhuľový sen).
Od začiatku turnaja sa hralo vo vysokom nasadení a naplno. V prvom zápase si Outsisters spravili náskok, ktorý už, napriek veľkej snahe Košičaniek, dokázali udržať dokonca. Napriek (alebo vďaka) všeobecnej únave sa posledný bod hral dobrých 5 minút po skončení času. Treba ešte zaznamenať do kroník, že historicky prvý bod na HSMRW dala Betka z Outsisters. Výsledok: Outsisters – KEčaje 13:8

V druhom zápase LayDs jednoznačne porazili UFO Špačince women power. Bolo vidno, že LayDs majú omnoho viac skúseností. Na druhú stranu Špačince sa nevzdávali a z roka na rok (z turnaju na turnaj) sa zlepšujú.
Výsledok: LayDs – UFO 14:3

Tretí zápas medzi KEČajami a Špačincami bol veľmi vyrovnaný a nakoniec skončil najtesnejšou
možnou výhrou Košíc. V úvode si Košičanky posilnené o 3 hráčky vypracovali mierny náskok, ktorý sa im napriek mohutnému finišu Špačiniec podarilo udržať až do konca.
Výsledok: KEčaje – UFO 8:7

Štvrtý zápas medzi LayDs a Outsisters bol pre mnohých asi najzáujímavejší a pre jednotlivé hráčky najnáročnejší z celého turnaja. Do stavu 7:7 sa hrala vyrovnaná partia. Potom LayDs zmenili osobnú obranu na zónu a vynútili si pár chýb (určite prispela aj únava), ktoré rozhodli. Najkvalitnejší zápas turnaja. Dúfame, že sa takéto zápasy budú konať častejšie.
Výsledok: LayDs – Outsisters 10:7
Piaty zápas (KEČaje vs. LayDs) opäť skončil jednoznačne pre LayDs, ktoré jednoznačne dominovali v priebehu celého stretnutia a Košičankám dovolili menšiu korekciu skóre až v úplnom závere, keď už bolo o všetkom rozhodnuté.
Výsledok: LayDs – KEčaje 10:2
Posledný skupinový zápas (UFO vs. Outsisters) nakoniec vyhrali Outsisters. Hra v podaní jednotlivých tímov bola vyrovnanejšie ako vyzerá konečný výsledok. Bojovalo sa naplno až do samého záveru stretnutia o každý bod. Ak budú Špačince pokračovať v tréningu takým to tempom ako doteraz, tak o rok o dva budú nebezpečným súperom pre každý tím.
Výsledok: Outsisters – UFO 10:6

Na základe výsledkov v skupine sa vytvorili dvojice pre zápasy o umiestnenie.
V zápase o 3. miesto tentokrát KEČaje podľahli Ufu. V porovnaní so skupinovým zápasom UFO stavilo na zónovú obranu, ktorou nútilo Košice k častým chybám a rýchlo zavelilo k trháku 4:0. Z tohto šoku sa však KEčaje otriasli a zlepšeným pohybom disku zrovnali stav na 4:4. Hráčky Špačiniec sa týmto nenechali znepokojiť a ďalej nútili Košičanky k veľkému počtu prihrávok. S pribúdajúcim časom sa začali na strane Košíc kopiť chyby. UFO dokonale využilo malý počet handleriek na strane súpera a pohodolne si dokráčalo pre 3. miesto na turnaji.
Výsledok: UFO – KEčaje 12:7

Finálový zápas bola odveta Outsisters proti LayDs. Tento zápas kvalitou zaostal za skupinovým zápasom medzi týmito dvoma bratislavskými tímami. LayDs naskočili do zápasu koncentrovane a od prvých bodov nebolo pochýb o víťazovi. LayDs si postupne bod po bode budovali náskok a pohodlne si dokráčali k prvenstvu na turnaji. Gratulujeme.
Výsledok: LayDs – Outsisters 13:6

Najkomplikovanejší okamžik celých Majstrovstiev nastal, keď sa chceli všetky finalistky spoločne odfotiť :).
Konečné poradie:
1. LayDs
2. Outsisters
3. UFO Špačince women power
4. KEČaje + SOTG
Poďakovanie patrí nielen všetkým zúčasneným hráčkam, ale aj tým, ktorí pomohli vytvoriť divácku kulisu a fandili svojim favoritkám počas celého turnaja. Samozrejme nemôžem zabudnúť na hráčky z klubov, ktoré nemohli postaviť vlastný tím, ale napriek tomu sa pripojili a podporili svojou účasťou hrajúce tímy. Už teraz sa tešíme na budúci rok a dúfame, že HMSR v ženskej kategórii sa uskutočnia ešte vo väčšom počte.

Ajka B.

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.