Výsledky Kvalifikácie na HMSR 2014

Ako ste si mnohí všimli, túto sobotu prebehla prvýkrát na Slovensku kvalifikácia na Halové majstrovstvá Slovenska. Prihlásených bolo dokopy až 9 tímov, čo je skvelé čislo pre Slovenský ultimate, a čo je najlepšie, zúčastnili sa aj dva zbrusu nové tímy z Košíc a Banskej Bystrice.
Čo sa týka pravidiel, všetko bolo jasné. 5 najlepších tímov z minulého roka má miesto isté. O ďalších 5 miesteniek bojovalo túto sobotu 9 tímov.
A začalo sa z ostra. Už druhý zápas medzi Discreditom a Ufom Špačince končil v last pointe. Tentoraz pre Discreditov. O chvíľu neskôr prehrali Škorpióni tiež o jediný bod s Outsitermi. Ďalší pekný súboj, tentoraz o prvé miesto v skupine predviedli KeFEAR a Kus Plastu, ktorý skončil tiež výhrou o jeden bod v prospech Seničanov. Ostatné zápasy skončili viacmenej podľa očakávania. Všetci sa tešili hlavne na nováčikovské tímy, ktoré aj napriek neskúsenosti predviedli miestami veľkú hru a počas celých zápasov veľké odhodlanie.
V ďalších zápasoch sa už ale vrece s tesnými výsledkami roztrhalo naplno. Najprv rozohrávka medzi dvoma nováčkovskými tímami Blurays a SkyUP skončila síce víťazne pre košických SkyUP, ktorí už nejakú dobu spolu trénujú, zápas sa ale končil krásnym bodom z greatestu v poslednej sekunde zápasu, ktorý si pripísali na svoje konto chlapci z Bystrice. Zo štvrťfinálových zápasov patrili tesné zápasy medzi Kusom Plastu a Škorpiónmi, a následne medzi Expendables a Outsitermi k parádnymi diváckym zážitkom. Takisto skvelý a vyhecovaný zápas bola odveta medzi Špačincami a Discreditom, kde sa do poslednej sekundy hralo naplno a Ufo dokázalo v poslednom bode získať istotu prvého postupujúceho.
Podľa mnohých ale vrchol dňa prišiel v derby medzi košickými KeFEAR a košickými nováčikmi SkyUP. Zápas, o ktorom nikto nepochyboval, že košičania vyhrajú bez veľkého boja sa zvrtol na drámu skoro až do posledného bodu. SkyUP držal dlho veľmi tesný stav a tí, ktorí už zvažovali, že pôjdu do spŕch ešte ostávali sledovať túto bitku o východ. Oba tímy predviedli hru v neuveriteľnom tempe a napriek tomu, že v poslednej minúte už bolo zjavné, že KeFEAR vyhrá, išlo sa naplno po poslednej sekundy. Po záverečnej siréne ostala celá hala stáť a dlhý spontánny potlesk si oba tímy naozaj zaslúžili.
Ďalšie súboje už boli viacmenej všetky tesné. V každom zápase si týmy mohli postup buď vybojovať, alebo ho definitívne stratiť. Do finále, ktoré bolo netradične ako predposledný zápas sa dostali Ufo a Expendables, ktorí vyhrali aj celú kvalifikáciu. Posledný, najdôležitejší zápas o piate miesto medzi KeFEAR-om a Škopriónmi si už bratislavčania nenechali ujsť a tak si vybojovali posledné postupové miesto.
Celkové výsledky:
Postupujúce tímy:
1) Expendables
2) UFO Špačince
3) Kus Plastu
4) Discredit
5) Scorpions
Nepostupujúce tímy:
6) KeFEAR
7-8) Outsiterz redefined a SkyUP
9) Blurays
Spirit of the Game:
Kus Plastu Senica

Ešte pre poriadok uvedieme aj tímy, ktoré si postup vybojovali už minulý rok vďaka dobrému (a niektorí vďaka výbornému) umiestneniu na HMSR 2013. Sú to Morthens Trnava, Mental Discorders, Outsiterz, Golden Ants a Baník Lásky.
Všetkým postupujúcim gratulujeme a tímom, ktoré nemali toľko šťastia držíme palce, aby ich príprava v ďalšom roku bola o povestný kúsok lepšia než u ostatných tímov.
Kompletné výsledky

Miki

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.