Slovenské tímy na WUCC

Počas týždňa 4.­10. augusta 2014 sa tri slovenské tímy zúčastnili Majstrovstiev sveta klubov v Ultimate frisbee. Slovensko bolo reprezentované vo všetkých troch hlavných ketegóriách ­ v Open tímom Mor Ho!, v Mixe tímom Outsiterz a vo Women tímom LayD’s. Turnaj sa konal na severe Talianska pri meste Lecco (po slovensky Lečo).

Kvôli nepriaznivému počasiu a podmočeným ihriskám sa turnaj skrátil zo šesťdňového na päťdňový. Trochu sa skrátili skupinové zápasy a zmenil sa aj formát turnaju. Celkovo sa vďaka tomu hralo o dva až tri zápasy menej a niektoré boli aj o 30 minút kratšie ako mali byť pôvodne. Ihriská už po prvom zápase vyzerali ako by cez nich prešlo stádo diviakov, ale aspoň boli mäkučké a dobre sa behalo.

Počas prvých troch dní sa slovenským tímom až tak nedarilo a zároveň mali pomerne ťažkých súperov v skupinách. Vďaka tomu po troch dňoch ani jeden slovenský tím nemal zapísané víťazstvo.

Najbližšie ku skupinovému víťazstvu mali LayD’s ktoré prehrali o jediný bod. U Outsiterov došlo v treťom zápase ku zraneniu dôležitého hráča Maťa Bachratého (zlomená kľúčna kosť) a u LayD’s si pokazilo jedno z dvojčiat Hradeckých členok. V tíme Mor ho! Väčšinu turnaja neodohral Luky Domonkoš kvôli svalovým problémom a Miro Stankovič si v prvom zápase poranil koleno, ale v záverečných fázach turnaja už opäť hral.

 

Počas turnaja sme si zahrali s viacerými exotickými tímami (napr. Južná kórea, Japonsko, Mexiko, Kanada, Dominikánska Republika) ale aj so starými známymi s Maďarska, Česka a Rakúska a Poľska. Verím, že všetci hráči získali na tak veľkom turnaji veľa nových skúseností a využijú ich v budúcnosti.

Konečné výsledky sú nasledové. Mor Ho! S jednou výhrou obsadilo 44/48, Outsiterz s dvomi výhrami obsadili 38/48, a LayD’s s dvomi výhrami obsadili 26/32. Počas turnaja sme zahrali vyrovnané zápasy s kvalitnými svetovými tímami. Okrem toho Mor ho! Získalo 5. miesto v Spirite, čo je výborný výsledok. Outsiterz boli 21. a LayD’s boli 29.

 

Čoskoro sa dozviete viac z hodnotení trénerov jednotlivých tímov.

Užitočné linky:

Report Outsiterzkého tímu

Výsledky

Výsledky Spirit of the Game

 

Ajka Bachratá

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.