Príprava našich tímov pred WUCC

O pár dní začínajú Majstrovstvá sveta klubov v Taliansku, preto sme sa pozreli na to, ako sa darí slovenským zástupcom. Oslovili sme Brankiho Jaška, ako trénera Mor ho!, trénerku Lay D’s Júliu Návratovú a Michala Škrečka Prusáka, ktorý trénuje tím Outsiterz. Ich zamyslenie sa nad danými predturnajovými témami si môžete prečítať v článku. Príjemné čítanie.

Škrečok (Outsiterz):

Príprava:

Hernú prípravu sme začali na jar, mávame jeden „oddelený“ herný tréning do týždňa. V priebehu mája sme absolvovali dva prípravné víkendové kempy. Nasledoval Windmill Windup ako zohrávací a nominačný turnaj, kde sme riešili ešte pár otáznikov vo WUCC zostave. Nešli sme tam teda primárne uhrať dobrý výsledok a predvedená hra miestami očakávateľne pokrivkávala.

Začiatkom júla sme sa zúčastnili Skyline Cupu vo Frankfurte, kde už boli ciele najvyššie a zostava už plus mínus identická s WUCC. Okrem nás sa na tomto turnaji pripravovali na majstráky ešte holandské UFO, Panthers Bern a francúzski BDM (aj keď tí došli len s tromi chalanmi a čakali sme od nich viac odporu). Super výkon potešil hlavne v nedeľných zápasoch proti UFO a Panthers Bern.

(Trocha sme sa počítali aj s tým, že súčasťou prípravy bude aj EUCS regionals turnaj v mixovej divízii, ale nakoniec sa žiaľ odhlasoval augustový termín. Tu majú miernu výhodu ostatné divízie, ktoré sa tak mohli pripravovať na blízkych a kvalitných turnajoch v Šardiciach či vo Viedni.)

No a popri hernej príprave netreba zabudnúť na atletickú/kondičnú prípravu, ktorá bola pod vedením Maca (ex Ragnarok) fakt brutálna a pre mňa osobne neporovnateľná s doterajšími sezónami či v Outsiterz alebo v Mor ho! Ale tak majstráky sveta sú majstráky sveta 🙂

Zostava: 

Alena Bachratá, Katka Boďová, Martina Boteková, Veronika „Čolka“ Čolláková, Lucie Křemenová, Barbora Marečáková, Anne Porbadnigk (z JinX), Anna Průšová, Katarína „Kača“ Sitová, Andrea Tinajová, Martin Bachratý, Peter „Petržlen“ Csiba, Emil Haas, Michal „Beren“ Hojčka, Martin „Keso“ Keseg, Richard Kollár, Michal Kopf, Marcel Kucharík, Tomáš „Pinďo“ Malec, Michal „Mesi“ Mesároš, Peter „Pedro“ Nosál, Michal „Škrečok“ Prusák

Čo sa zranení týka, trápi nás pár drobností (hlavne u báb), ale vyzerá, že u nikoho neovplyvnia účasť na WUCC. Ale keď Ajka odišla z prvého zápasu na Windmille so sadrou a Pinďovi vo Frankfurte ruplo v členku, tak to vyzeralo všelijako…

Formu jednotlivcov veľmi hodnotiť nechcem, vymenovať zopár mien by nebolo fér voči tým, ktorí by sa tu nenašli a aj tak spravili počas prípravy obrovský pokrok. Teší ma, že po atletickej/kondičnej stránke na tom ešte náš tím nebol zrejme nikdy lepšie.

Skupina:

Čakajú nás japonské ohňostroje Hanabi, kanadské fúzy Stache a FUJ tuto z ďalekej Prahy. Okrem FUJu o nich veľa nevieme, maximálne tak o Stache z Youtube.

Ďalej to môže byť zaujímavé a pestré, v prípade postupu do horných skupín by sme mohli vyfasovať aj top nasadených Drag’n Thrust z USA, ale to je ozaj z tej kategórie tajný sen.

Tip na umiestnenie:

Poteší ma, ak zahráme čo najviac vyrovnaných zápasov so silnými súpermi, číselnú métu nemám.

Tip na výsledky mixovej divízie:

Tipujem to na americké finále Drag’n Thrust – Polar Bears, v ktorom zvíťazia Drag’n Thrust, keďže tým fandím pri pozeraní USA Ultimate videjok o troška viac 🙂

Branki (Mor ho!):

Príprava:

Príprava tímu Mor ho! prebiehala hlavne na turnajoch a kempoch. Absolvovali sme celkovo 3 kempy a 4 turnaje. Ostatná príprava prebiehala individuálne. Tento spôsob prípravy som zvolil hlavne z dôvodu zloženia tímu. Hráči sú z celého Slovenska a nie je možné sa stretávať na pravidelných tréningoch, ako to býva zvykom v iných tímoch. Napriek tomu, keď porovnám našu hru na prvom turnaji vo februári v Maďarsku s hrou na poslednom prípravnom turnaji koncom júna vo VIedni, myslím si, že naše výkony aj tímová súhra šli rapídne hore. onlinecasino-sk.com. Dúfam, že tento trend bude pokračovať aj na WUCC a každým zápasom budeme silnejší, ako ten predchádzajúci a že si to tam všetci poriadne užijeme.

Zostava:

Povedal by som, že je najlepšia, aká sa dala podľa možností zostaviť. Veľmi sa teším, že väčšinu tímu tvoria hráči, ktorí na takom veľkom podujatí ešte neboli a preto je cítiť veľká chuť hrať. Trochu nám chýbajú skúsenejší hráči. Na poslednú chvíľu nám dvaja vypadli kvôli zraneniam, no napriek tomu verím, že budeme pripravení pobiť sa o každý jeden bodík na WUCC.

Branki Jaško, Aďo Németh, Miki Kvetan, Luky Domonkoš, Miro Stankovič, Jakub Jánoška, Martin Cibula, Martin Skrášek, Dávid Ogurčák, Tomáš Lehuta, Pato Košťál, Jožo Horváth, Patrik Sopóci, Peťo Dižo, Luky Kvetan, Jeno Bernát, Roman Dubovský, Dominik Danek, Kaňa Lukačovič, Luky Vlk.

Skupina:

Skupina je veľmi zaujímavá a veľmi silná. Z toho sa veľmi teším. Vstup na WUCC ako sa patrí. Som veľmi rád, že sa už v základnej skupine nestretávame s tímami, ktoré poznáme z prípravy (Maďari, Poliaci, Rakušania, Česi). Máme tam samé prvé nasadené tímy zo svojich krajín (Furious George – Kanada, Viksjofors – Švédsko a Cambo Cakes – Holandsko) a ja osobne radím prvé dva z nich medzi Top 10 tímov sveta. Čiže z mojej strany veľká spokojnosť. Veľa hráčov si isto prialo nejaký americký tím, ale napriek tomu nemáme čo ľutovať. V ďalších bojoch by som rád hral proti exotickým súperom a čo najmenej proti starým známym z regiónu. Osobne by som rád hral proti niektorému z ázijských tímov.

Tip na umiestnenie:

Ťažká otázka. Mňa by potešilo zaslúžené umiestnenie. To môžeme hodnotiť ale až po turnaji. Ja si hlavne želám veľa napínavých a ťažkých hier a nejaké to prekvapujúce víťazstvo. Už počas prípravy sme vedeli potrápiť aj vcelku silné tímy z regiónu a prehrávali sme ak, tak veľmi tesne, prečo by sme teraz nemohli takéto zápasy začať vyhrávať. Myslím si, že WUCC je na to vhodný turnaj 🙂

Tip na výsledky open divízie:

Myslím, že sa zopakuje finále z roku 2010, ale tentokrát vyhrajú Sockeye a Revolver bude druhý.

Juls (Lay D’s):

Príprava:

Naša príprava beží už tri roky, keďže v tejto zostave viac-menej hráme už skoro tak dlho, čo je super. Z prípravných turnajov sa nám ako vždy najviac darilo na Windmille, kde sme zahrali výborne aj v menšej zostave a o bod nám ušiel postup do semifinále. Tradične najhoršie hráme v Šardiciach na prvom kole kvalifikácie EUCS, ale tento rok sme tam hrali lepšie ako po iné roky. Veľmi dobre sme hrali vo Viedni – forma tímu sa pred WUCC už stupňuje. Nanešťastie sme nemali veľa príležitostí hrať spolu v kompletnej zostave. Okrem turnajov sme mali dva kempy a samozrejme každotýždenné herné a kondičné tréningy.

Zostava:

Je nás žiaľ len 18, na poslednú chvíľu sme mali kvôli zraneniam výpadky, ale dokázali sme ich nahradiť výbornými hráčkami, v čo som ani nemohla dúfať. Chcela som mať v zostave 20 – 21 hráčok, ale aj tak hráme lepšie v menšej zostave, takže si z toho veľkú hlavu nerobíme.

Čo sa týka formy našich hráčok, v najväčšej forme je podľa mňa väčšina hráčok, v najväčšej, akej kedy boli – či už kondičnej, hernej, ale hlavne všetky sú vo veľmi dobrej mentálnej forme a sme super ready.

Alice Dubovská, Barbora Slimáková, Dáša Legényová, Dominika Šišková, Elwira Piekart, Hana Kolibiarová, Jana Hradecká, Jana Komorníková, Júlia Návratová, Kristína Ferencová, Kristína Jarošová, Lenka Bobeková, Magdalena Szwed, Mária Babinská, Martina Hradecká, Petra Michálková, Petra Morávková, Radka Masloviaková

Skupina:

QUB – Kanada, UNO – Japonsko a CUSB – Taliansko.

Náš sen je neskôr dostať Fury – ale nie v postupovom/zlomovom zapase 🙂
A môj osobný sen je zahrať si s U de Cologne a oplatiť im prehru z Windmillu.

Tip na umiestnenie:

Dostať sa do top 19 bude ako zo sna a hocičo do 25. miesta bude dobré.

Držte nám palce. Ženský slovenský tím ide na svetovú scénu vôbec prvýkrát. Po minuloročnom EUCF a prehratých zápasoch v universe pointe si už teraz nedáme zobrať žiaden bod.

 

Drží palce
Miki

a ostatní

 

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.