Príď na Majáles zahrať si frisbee

V sobotu 3.5. sa v rámci festivalu Bratislavský Majáles uskutoční ako jedna z aktivít hlavného programu aj exhibičný frisbee zápas na piesku a škola hádzania lietajúceho taniera.
Ak chceš pomôcť pri propagácii frisbee aj ty, neváhaj a príď na Tyršovo nábrežie pred 14-tou. Pre istotu ale napíš organizátorovi Tomášovi na xlehuta@gmail.com, alebo rovno na safslovakia@gmail.com, nech vieme, s koľkými ľuďmi môžme rátať.

Viac info v článku.

Čo je Bratislavský Majáles?

Bratislavský Majáles je Open air festival, kde behom piatich dní nabitého programu vystúpi slovenská hudobná špička. Chýbať nebudú ani najnovšie ocenené kapely z Radio_head awards Korben Dallas a Walter Schnitzelsson, či pravidelní lámači festivalových bariér Billy Barman a mnoho ďalších. Popri hlavnom hudobnom programe bude po celý deň prebiehať aj sprievodný program pozostávajúci práve zo športových aktivít, medzi ktoré bude patriť aj exhibičný zápas v plážovom frisbee a takisto škola hádzania.

Viac info na oficiálnej stránke podujatia: http://www.bratislavskymajales.sk/ 

Kde a kedy bude exhibičný frisbee zápas?

Exhibičný frisbee zápas sa uskutoční na Magio pláži na Tyršovom nábreží (pravá strana Dunaja), v sobotu o 14:00. Vstup je voľný (a vítaný), podobne ako aj vstup na celý Majáles. Priamo počas zápasu bude na vedľajšom pódiu hrať Slobodná Európa, tesne po akcii Polemic. O kvalitný soundtrack teda nebude núdza.

Čo uvidíš na exhibičnom zápase?

Slovenskému okoliu predstavíme, ako vyzerá frisbee naživo a že zápas, kde o niečo ide, má ďaleko od pohodového hádzania v parku. V zápase 5 na 5 diváci uvidia ukážku plážového frisbee od jedných z najlepších hráčov ultimate frisbee na Slovensku. Po zápase bude na ihrisku prebiehať škola hádzania, kde sa bude môcť každý účastník ľahko a rýchlo naučiť správne hádzať tanierom.

Čo je frisbee?

Ultimate frisbee je jednoduchý, rýchly, behavý, férový a maximálne návykový šport s lietajúcim tanierom. Hrajú ho dve družstvá, ktoré sa znažia dopraviť tanier do súperovej zóny. Ten sa môže posúvať iba prihrávkami, a teda hráč s diskom sa po chytení už ďalej nehýbe. Vďaka tomu ale musia o to viac behať ostatní a preto je vrcholové frisbee kondične veľmi náročné.
Jedným z najväčších špecifík frisbee je jeho férovosť. Hráči si aj na Majstrovstvách sveta zápasy rozhodujú sami, sami si hlásia fauly alebo outy a v drvivej väčšine prípadov sa obaja súperi zhodnú v pohľade na situáciu. Okrem nulového počtu simulovaných faulov to prináša oveľa väčšiu zodpovednosť pri hlásení priestupkov, hráči si z princípu nedovolia oklamať súpera, o ktorom vedia, že situáciu tiež videl z blízka.

Koho osloviť?

Ak sa chceš zapojiť do organizácie tohoto podujatia, alebo si len chceš prísť zahrať plážové frisbee a ukázať ľuďom, ako sa hádže disk, napíš Tomášovi na xlehuta@gmail.com, alebo na safslovakia@gmail.com. Každá pomocná ruka bude samozrejme vítaná. Prineste si hlavne čo najkrajší dres a chuť layoutovať.

 

 

Tešíme sa na všetkých priaznivcov lietajúceho taniera.

Vidíme sa v sobotu o 14-tej na Majálese

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.