HMSR 2014 výsledky

V športovej hale v Senici sa počas víkendu 1.-2.2. uskutočnili štvrté halové majstrovstvá Slovenska v ultimate. Podľa vzoru majstrovstiev na tráve, sa aj pred týmto turnajom uskutočnila kvalifikácia. Prvých päť tímov z minulého ročníka malo miesto isté, a o ďalších 5 miest sa zviedol tuhý boj na novembrovej kvalifikácii v Bratislave.

Skupinová fáza nepriniesla veľké prekvapenia. Prvé miesta obsadili a priamy postup do semifinále si vybojovali prvé dva nasadené tímy: Mighty Morthens a Mental Discorders. Sklamaním bolo, že tímy Baník Lásky z Prievidze a Golden Ants zo Zlatých Moravies nenadviazali na úspechy z minulého roka a skončili na nepostupových pozíciách.

V prvom „štvrťfinále“ sa stretli skúsení Expendables s tímom Outsiterz. Skúsenosti tentokrát prevážili nad dravosťou a tím zložený prevažne z vetránov tohto športu postúpil do semifinálne po výsledku 22:11. V druhom štvrťfinálne nepomohlo tímu Kus Plastu ani domáce prostredie a podľahli tímu U.F.O Špačince jednoznačne 12:19.

V semifinále sa spolu stretli obhajcovia titulu halových majstrov Mighty Morthens a ostrieľaný Expendables. V polčase to vyzeralo, že postarší Expendables nestíhajú za mladými Trnavčanmi, ale hned po polčase si svoje chyby vybrali aj Morthens a tak nebolo až do poslednej chvíle rozhodnuté. Nakoniec však predviedli o niečo viac zaváhaní práve skúsenejší hráči Expendables, ktorí podľahli Mighty Morthens 13:15. V druhom semifinále sa stretol tím čerstvých majstrov Slovenska, Mental Discorders s mladými dravcami z tímu U.F.O Špačince. V tomto zápase mali prevahu skúsenosti a Mental si poľahky zabezpečil miestenku do finále po výhre 24:13.

Aj tímy, ktoré nemali šancu sa po skupinovej fáze dostať na prvé miesta mali stále o čo hrať, pretože prvých päť tímov si malo zabezpečiť postup na budúcoročné majstrovstvá. V súboji o 5. miesto sa stretli Golden Ants a Outsiterz. V strhujúcom zápase sa na postupové miesto napokon dostali Outsiterz po výhre 24:21.

V zápase o 3. miesto nám opäť predviedli skúsení hráči z Expendables niečo zo svojho umenia a U.F.O si nevedelo poradiť s ich zónovou obranou. Po výhre 25:19 sa na bronzovej priečke umiestnili Expendables.

Vo finále sa stretol niekoľkonásobný a úradujúci Majster Slovenska v ultimate na tráve – Mental Discorders a úradujúci halový Majster Slovenska – Mighty Morthens. Morthens predviedli hlavne v prvej polovici zápasu suverénne lepší výkon, ked robili minimum chýb a svojich súperov naopak poctivou osobnou obranou nútili k chybám. Po polčase sa Mentalu podarilo svoju hru zlepšiť, ale do konca zápasu nestihli svojich súperov dobehnúť a Mighty Morthens z Trnavy obhájili titul halových Majstrov Slovenska po výťazstve 20:18.

Výsledky:

1 Mighty Morthens (Trnava)
2 Mental Discorders(Bratislava
3 Expendables (Bratislava)
4 U.F.O Špačince (Špačince)
5 Outsitertz (Bratislava)
6 Kus Plastu (Senica)
7 Golden Ants (Bratislava)
8 Scorpions (Bratislava)
9 Baník Lásky (Prievidza)
10 Discredit (Bratislava)

Cenu Spirit of the Game za najférovejší tím získal tím Discredit z Bratislavy.

Kompletné výsledky

Reportáž regionálnej televízie

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.