SLOVAKIA FINEST – EUC 2011 echoes

Dlho očakávané ME skončili a náš slovenský mix team skončil na 12. mieste. Hoci na papieri to znie strašne a výsledok je pre mnohým veľkým sklamaním na náš tím som veľmi hrdý.

Tí, čo tam neboli osobne ťažko uveria, ale EUC 2011 bol veľmi vyrovnaný a náročný turnaj a európska špička sa každý rok rozširuje. Už len samotný fakt, že sme sa turnaja zúčastnili je veľký úspech. Náš zmiešaný tím prispel a výrazne zvýšil kvalitu turnaja aj napriek tomu že sme takmer všetky zápasy prehrali, súperi museli podať maximálny výkon aby nás porazili (SVK-IRL 17:18, AUT-SVK 17:15,…SK mixed stats). V slovenskom kontexte to bol veľmi dobre fungujúci tím. Počas turnaja sme nemali problémy s disciplínou, rozcvičky mali konečne správnu dĺžku a načasovanie, robili sme štatistiku (mimochodom v Open finále bolo 27 turnoverov!), hráči boli zorganizovaní a mal som pocit, že pri calloch aj vedeli zaujať jasné stanovisko. Pred sezónou sme robili prieskum medzi hráčmi o záujem reprezentovať, atletické testy sa stali samozrejmosťou, rovnako ako pravidelné spoločné tréningy a prípravné turnaje. To všetko za 5 mesiacov. Žiaľ, toto všetko bola nutná, nie však postačujúca podmienka na úspech v európskom meradle. Naši súperi (ako napr. Nemecko, Rakúsko, Belgicko, Anglicko) spolu hrajú podstatne dlhšiu dobu, majú viac skúsenosti a bez pochyby lepšie sociálno-ekonomické zázemie. Samozrejme i za predvedené výkony im patrí uznanie. Rovnako patrí uznanie aj organizátorom, ktorí vo veľmi krátkom čase turnaj usporiadali (mariborský bid potvrdila EFDF 8. januára tento rok!). Čo však nemožno slovenskému frisbee coed tímu uprieť je vôľa zvíťaziť. Naši hráči nastupovali bod za bodom a nevzdávali sa až do úplného konca.

Súperi z nás mali oprávnene strach a rešpekt, a to bol super pocit. Spomínal som aktívnu sideline? To bolo niečo! Po žiadnom zápase som nemal porazenecké pocity aj keď vyradenie po veľkej dráme s Rakúskom bolo veľkým sklamaním navyše znásobené zranením kolena.
Každá chyba je obrovský dar. Aj táto. Len to treba využiť. Urobili sme veľký pokrok, v ktorom treba pokračovať a výsledok sa záručene dostaví.
Nie sme žiadne béčka a mäkkýši! Tí sú v nákupných centrách alebo pozerajú do televízora – mrhajú časom.
Dúfam, že všetci cítia obrovskú krudu, ktorú by sme mali pretaviť do poctivej práce. Mám obrovskú chuť makať…ako nikdy doteraz.
BEH S TEBOU

Chorche