Majstrovstvá Európy v Maribore

Majstrovstvá Európy 2011 sa uskutočnili v termíne od 30. 7. do 6.8. v slovinskom Maribore. Slovenská republika tam mala svojich zástupcov v zmiešanej kategórii Mixed. SR skončila nakoniec na 12. mieste. V článku si môžte pozrieť našu cestu deň po dni.

Aktualizácia sobota:
Celkové výsledky ME v Maribore
Poradie v bodovaní jednotlivcov Mixed divízie: Branislav „Kaňa“ Lukačovič na prvom mieste.
Celkové bodovanie jednotlivcov nášho tímu
Sledujte finale nazivo!
9:50, finále Mixu – Anglicko vs Rusko 17:3
11:50, finále Women – Nemecko vs Anglicko 17:11
13:50, finále Open – Švédsko vs Anglicko 15:13
finále Masters – Anglicko – Fínsko 17:10
Český Open tím skončil na 5. mieste, český ženský tím na ôsmom. Obom posielame zo Slovenska gratulácie.
Fotky z lookgoodplaygood.org
Fotky od Konopa
Aktualizácia piatok:
Slovensko – Fínsko 12:17 (priebeh zápasu SVK:FIN)
Po poslednom zápase sa Slovensko definitívne umiestňuje na 12. mieste.
Slovensko – Maďarsko 14:17 (priebeh zápasu SVK:HUN)
Ťažko povedať či k výsledku prispel i fakt, že hodinu pred zápasom naši hráči nevedeli s kým, ani kde budú hrať. Každopádne kapitán Chorche Turan vynechal zápas kôli zranenému kolenu. Poobede nás čaká posledný zápas s Fínskom.
Aktualizácia štvrtok:
Slovensko – Slovinsko 15:10 (priebeh zápasu SVK:SLO)
Kesov report zo štvrtku
Slovensko je v play off o 9. až 12. miesto. Ďalší súper bude Holandsko. Zápas je v piatok o 9:00 a zápas o naše konečné umiestnenie bude v piatok o 14:30.
Najlepšia štvorka v mixed divízii: GB,BEL,RUS,FRA
Najlepšia štvorka v open divízii: SWE,SWI,GER,GB
Najlepšia štvorka vo women divízii: GER,FIN,GB,ITA

Aktualizácia streda:
Slovensko – Rakúsko 15:17 (priebeh zápasu SVK:AUT)
Slovensko teda nepostúpilo ani do štvrťfinále a vo štvrtok ráno sa stretne so Švajčiarskom. Kapitán Chorche Turan vyradený z hry kvôli zraneniu.
Kesov report zo stredy
Po skupinových zápasoch:
Konečné umiestnenie v skupine: šieste miesto.
Vo vyraďovacích bojoch sa stretneme s Rakúskom, ktoré skončilo na treťom mieste v A-skupine. Dnes o 16:00.
Konečná tabuľka našej skupiny
Herný systém: prví dvaja z každej skupiny postupujú automaticky do štvrťfinále. Ďalšie štyri tímy z každej skupiny sa stretnú v boji o štvrťfinále medzi sebou.
Automaticky postupujúce tímy: Nemecko, Belgicko, Veľká Británia, Francúzsko.
Kvalifikačné dvojice: Rakúsko – Slovensko, Rusko – Holandsko, Poľsko – Fínsko, Írsko – Maďarsko.

Aktualizácia utorok:
Slovensko – Belgicko 14:17 (priebeh zápasu SVK:BEL)
Slovensko – Írsko 17:18 (priebeh zápasu SVK:IRE)
Slovensko už len čaká na výsledky ostatných skupinových zápasov, môžme skončiť na piatom alebo šiestom mieste v skupine. Poobede bude známy náš ďalší súper v prelínačkových zápasoch.
Utorňajší newsletter (pdf) od organizátorov.

Kesov report z utorka
fotky deň 3 od Konopa

Fotky deň 3 aj z našich zápasov.

Aktualizácia pondelok:
Slovensko – Nemecko 10:17 (priebeh zápasu SVK:GER)
Slovensko – Holandsko 13:17 (priebeh zápasu SVK:NED)
Kesov report z pondelka

Slovensko sa po štyroch zápasoch ocitá na štvrtej pozícii zo siedmych tímov a čakajú ho ešte dva skupinové zápasy proti Belgicku a Írsku, ktoré rozhodnú o definitívnom umiestnení v skupine. Na priebežnom prvom mieste v našej skupine sú Belgicko a Nemecko zhodne bez prehry, na ďalších miestach Holandsko a Slovensko zhodne s dvoma výhrami a dvoma prehrami. Tabuľka B-skupiny mixed.
V A-skupine mixovej divízie sú na čele Angličania bez straty bodu s priebežným skóre +43 bodov, na ďalších priečkach sú Francúzsko, Maďarsko a Rakúsko zhodne s jednou prehrou. Tabuľka A-skupiny mixed.
Český open tím je vo svojej skupine štvrtý zo šiestich tímov a český ženský tím skončil síce druhý, ale v prelínacej skupine prehral s Anglickom a bude v spodnom poole.
Individuálne štatistiky našich hráčov: Najviac bodov Kaňa (17 bodov), najlepší nahrávač zatiaľ Chorche (16 prihrávok). Títo hráči zároveň vedú aj v celoskupinovom bodovaní hráčov. (Kaňa celkovo 28 bodov, Chorche celkovo 20 bodov).

Prečítajte si aj pondelňajší newsletter (pdf) od organizátorov.
fotky deň 2 na lookgoodplaygood.org

Aktualizácia nedeľa:
Slovensko – Švajčiarsko 17:13 (priebeh zápasu SVK:SUI)
Slovensko – Poľsko 17:16 (priebeh zápasu SVK:POL)
Ďalšie informácie o priebehu zápasov v reporte od Kesa.

(niektoré ďalšie zaujímavé zápasy: CZ-SWE open 13:17, CZ-AUT open 17:9, CZ-FRA women 17:12, CZ-NED women 17:3)
Tabuľka B-skupiny mixed. Slovensko sa po dvoch zápasoch nachádza na priebežnom prvom mieste. Zajtra ráno o 9:00 nás čaká dôležitý zápas proti Nemecku.

Aktualizácia sobota:
Naša výprava už je od piatku večera na mieste, dnes na obed absolvujú prvý tréning na ihriskách. O 16:00 capitains meeting, oficiálne otvorenie o 17:00 a hneď potom Showgame domáceho mixového výberu Slovinska proti Anglicku. (Obidva tímy sú v susednej skupine, takže sa s nimi SVK môže stretnúť v neskorších fázach turnaja.)
V tomto zápase podľa očakávania vyhralo Anglicko nad Slovinskom 17:2. Pre bližšie info si prečítajte report z dnešného dňa od Kesa a pozrite si taktiež fotky z prvého dňa Euc, alebo fotky od Konopa .

História: Tieto Majstrovstvá Európy sú trináste v poradí, prvý ročník sa uskutočnil v Paríži v roku 1980 a ostatný ročník sa konal v roku 2007 v anglickom Southamptone. Slovenská reprezentácia tam na svojej premiérovej účasti na ME skončila v kategórii Open na štrnástom mieste. Za zmienku stojí tretie miesto Braňa „Kaňu“ Lukačoviča v súťaži Golden Hand o najlepšieho skórovača (priemerne 2,67 bodu na zápas) a taktiež tretie miesto Braňa „Brankiho“ Jaška v súťaži Golden Arm o najlepšieho nahrávača (priemene 3 gólové prihrávky na zápas). Bezkonkurenčne najúspešnejšou krajinou na ME je Švédsko, ktoré v počte víťazstiev vyhráva v kategórii Open aj Open Junior a o prvé miesto sa delí s Fínskom v kategórii Women. V novších kategóriách naopak nemá ani jedno víťazstvo.


Miesto: ME sa uskutočnia v centre slovinského mesta Maribor, ktoré je so 115 tisíc obyvateľmi druhé najväčšie v Slovinsku. Wikipedia už nehovorí o tom, ktoré je prvé najväčšie, zato spomína priemyselný podnik Tambus Maribor, ktorý svojho času vyrábal autobusy pre celú Juhosláviu (mohli sme ich zazrieť aj na Slovensku). Hrať sa bude v dvoch lokalitách. 6 ihrísk bude priamo v centre a ďalších 6 v lokalite Pohorje. Všetky ostatné dôležité miesta sú v centre mesta a môžete si ich nájsť na tomto linku.

Naša výprava: Slovenská reprezentácia sa turnaja zúčastní v kategórii Mixed, v ktorej si sily zmeria 15 tímov (SR je nasadená ako desiata). Táto kategória je na ME iba po tretíkrát. Dve víťazstvá už má na konte Veľká Británia. Treba spomenúť druhé miesto Českej republiky v Southamptone 2007. ČR sa však tento rok zúčastní v kategóriách Open a Women, takže sa s našou reprezentáciou na ihrisku určite nestretne.
Slovenská reprezentácia sa na tomto turnaji predstaví v tejto zostave (nie nutne v abecednom poradí): Branislav Jaško, Jeno Bernát, Adam Flajs, Martin Keseg, Michal Mesároš, Lukáš Vlk, Martin Bachratý, Chorche Turan, Marek Hroch, Branislav Lukačovič, Jozef Vančo, Jakub Lukáč, Lukáš Kvetan, Viliam Holička, Mária Babinská, Jana Hlinková, Yen Holičková, Karolína Pinterová, Kristína Jarošová, Petra Morávková, Alice Dubovská, Daniela Pellerová, Julia Navratová, Albena Ivanová, Lucia Navratová a Veronika Čolláková, čo je dokopy 26-členný tím.
Ich turnajový program začína v sobotu tréningom na jednom z ihrísk ešte pred oficiálnym otvorením turnaja o 17:00. V nedeľu hrajú skupinové zápasy proti Švajčiarsku (11:00) a Poľsku (16:00). V pondelok proti Nemecku (9:00) a Holandsku (13:30). V utorok proti Belgicku (9:00) a Írsku (13:30). Rozpis turnaja je na stiahnutie na tomto odkaze. Ďalšie zápasy sa už budú vyvíjať podľa umiestnenia v skupine, okrem súperov z B skupiny ešte môžu natrafiť na tieto tímy: Veľká Británia, Francúzsko, Rakúsko, Fínsko, Rusko, Španielsko, Maďarsko a domáce Slovinsko. Finálové zápasy sa budú hrať v sobotu 6. augusta (mixové finále je o 10:00). Priame prenosy z turnaja bude vysielať aj internetová televízia Střižna.cz a dúfame, že sa rozhodnú aj pre niektorý zo zápasov našej reprezentácie.
O našich zápasoch, výsledkoch a iných zaujímavostiach Vás budeme informovať priebežne na tejto stránke, alebo si ich môžete nájsť na www.euc2011.com. Držme teda našim reprezentantom palce nech zahrajú čo najlepšie.
Linky:

Autor obrázku Maribor Lent: Andrej Jakobčič