Kuchyňa DG CAMP

Dňa 6.8.2011 sa za krásneho počasia uskutočnil Camp v Campingparku Karpaty (Kuchyňa).
Stretlo sa tam zopár nadšencov frisbee a zopár kempistov z bratislavského klubu. Na zatiaľ 7 jamkovom pevnom ihrisku sme Camp zahájili súťažov dvojíc (Doubles – best disc), ktorú hralo 7 párov, zvíťazila dvojica Monika/Čirsson a na krk im dýchala dvojica Sisa/Marek, bohužial neviem s akým skóre niekde som stratil skorkarty. Pokračovali sme individuálnou súťažou (dve kolá za sebou).

Tu sa podarilo vyhrať Mišovi Marčanovi (skóre 19+21, 40), tesne za ním Čirsson (21+20, 41), Miloš (24+21, 45) a v ženskej kategórií Sisa (23+25, 48)- mimochodom rovnako ako ja KAShO, čo znamená veľký pokrok v ženskom discgolfe na Slovensku 🙂 Ďalej mal nasledovať Birdie hunt, ale vzhľadom na vyčerpanosť sme zvolili rýchlejšiu súťaž a to Speed DG, tam išlo o to prejísť celé ihrisko v čo najkratšom čase bez ohľadu na skóre. Štartovalo sa priamo v kempe pred recepciou, tam bol aj cieľ. Prvý sa dostal na trať Mišo a pokračovali Čirsson, ja a majiteľ kempu Peťo Kučera. V cieli sme videli prvého Čirssona s časom 7:05, nasledovali – ja 8:01, Peťo 8:27 a s problémovým kolenom Mišo 10:27.

Podvečer sme poopekali dobré pstruhy, špekáčky, mäsko, popili sme dobre vychladené pifko a po zotmení pri umelom osvetlení, odštartovali Putting Contest. Hrali sa dve disciplíny, prvá bola klasický Putting Contest, na tri pokusy sa dostať čo najďalej od koša. Zučastnilo sa pomerne veľa hráčov, skoro všetci, čo boli v kempe (cca 25), tu som zvíťazil ja, nebola to žiadna dráma, pretože som išiel posledný asi na šiestej vzdialenosti a predomnou nikto nedal. Zato druhá súťaž bola oveľa napínavejšia, hráč musel prejsť šest rôznych vzdialeností na čo najmenej pokusov, vždy keď premenil posúval sa o priečku vyššie a každý mal na to 20 hodov. Najprv išli campisti z bratislavského klubu, keď tu zrazu pán s klobúkom na hlave všetkých prekvapil a podarilo sa mu to na perfektných 7 hodov. „Profesionáli“ začali mať obavy, že nasadil latku príliš vysoko, keď Mišovi, Čirssonovi a dokonca ani Sise, ktorá sa dostala až na 6. métu bez zaváhania, nepodarilo dosiahnuť rekordných 7. Potom som prišiel ja a vyzeralo to biedne, keďže som pochybil už na 3 méte, ale napokon sa to podarilo na 7, prišiel rozstrel a tam sa ukázali skúsenosti zadarilo sa mi na 11, súperovi na 15, tak mi na konto pribudlo aj druhé víťaztvo.

Ďakujem všetkým zúčastneným, že vytvorili perfektnú atmosféru a športovali v plnom nasadení.