Chorcheho medajlónik

Tréner tímu slovenskej mix reprezentácie, hráč a tréner tímov Mental Discorders, Mor ho! a mnohých iných projektov. Okrem ultimate sa venuje aj freestylu, ale podľa vlastných slov to s ním v tomto smere ide dolu vodou od roku 2001 (25.miesto v FPA rankings), pretože už veľmi netrénuje a v posledných 5 rokoch sa to v Európe poriadne rozbehlo. Rovnako to je aj s discgolfom. Tam má ale ešte dosť času. V súčasnosti držiteľ titulov majster sveta v zakopávaní 2010, ktorý hodlá obhájiť aj tento rok, Twirl multiverse champion 2009 a majster Európy v hode do blízka. Juraj Chorche Turan.

Kedy si prvýkrát hádzal disk?
Bolo to na Mladej Garde s veľkými legendami Latsom Gé a a Dušanom Púpalom – bol tuším rok 1983 a bol to lietajúci vidlák, ako sme ho volali čo stál 5 Kčs lietal každý deň.

Čo robíš v nefrisbee živote?
Samé blbosti. Živím sa ako „predavač“ 🙂 dovážam a predávam cudzojazyčnú literatúru z celého sveta. Ak mám čas zálohujem celý internet!
S koľkými hráčmi si už hral v tíme?
Najviac som pochopiteľne hral za Mental Discorders, kde sa už prestriedalo asi 5 generácii hráčov (1991-2011). Takisto som hral za uletené projekty ako napriklad teraz Fillet Minion – spoločný tím so Škorpionmi v Bibione, kde sme skončili na vynikajúcom 4. mieste z 34 tímov. V minulosti som hral za thebigez na WUCC 1999, pár turnajov som absolvoval za FUJ, v začiatkoch som odohral aj pár zápasov za Golden Antz (1996-1997). Roku 2009 sme vyhrali s československým all star teamom DISCTRACTOR európsky najprestížnejši coed turnaj Talampaya, kde nás pozvali naši recruiti z Paganello 2008 Patrick a Kian. Ťažko to presne zrátať, ale môže sa to blížiť tak k 500 hráčom možno viac ak rátam len ultimate turnaje. Ak pridám aj DiscGolf a Freestyle a spontánne zápasy to to môže byť tých 700-800 frisbeestov.

S ktorým hráčom sa ti najlepšie hrá? S kým si najviac zohratý?
MD dynamo! LG a Newnew. Dlhé roky sme diktovali svoj štýl ovplyvnený NYNYU. Hrali sme ultimate tak, ako sme to cítili. Veľa huckov. Takto vzniklo aj veľa signálov (Madison, NAVA, šič, CI5,…), ktoré sme neskôr zaradili do arzenálu. Rovnako super to bolo aj so superstar Chrisom Haydenom (Blaze of Glory, SF JAM, Rhino SLAM), keď sme na EUCC 2005 totálne sfrustrovali top európske tímy ako Fire of London, Viksjofor IF, Liquidisc alebo Jacksuns. Pred EUCC sme hrali spolu len dvakrat, lebo vždy sme boli na preskačku zranení. Na EUCC to však vôbec nebolo vidno. Ja som to tak tam proste huckoval a Chris to v zóne chytal ako na bežiacom páse. Podobne to bolo aj minulý rok na WUCC v Prahe s Kaňom alebo Piňďom. Super sa mi hralo so všetkými hračmi z Morho! Všetko to bolo založené na jednoduchosti a veľkom priestore na tvorivosť hráčov. Čo sa týka tejto sezóny, práve som navrhol rozdelenie tímu (MIXu). Uvidíme ako si hráči spolu budú rozumieť. Možno urobíme nejaké zmeny ak bude treba. S Mor ho! to bude veľmi podobné ako minulý rok a navyše máme jednoročný predstih oproti mixu. Mental Discorders tento rok nabral veľa nových hráčov a je to veľká zábava. Je mi jasné že nás čaká veľa práce aby sme sa opäť zohrali a zosúladili tak, ako to bolo počas čias keď bol Mental Discorders benchmarkom stredoeurópskeho regiónu.
Tímový šport je super. Spolu vyhrávame, spolu prehrávame. Ak pomôže k víťazstvu nosenie vody tak ju na ihrisko prinesiem. Tím je zázračný stroj. Ťažko to opísať, treba to zažiť.
Aký je najlepší cvik na dlhé pully?
Pullovanie.

Najpamätnejší frisbee zápas alebo event?
Prague Spring 1993 – absolutne prvý utimate turnaj, na ktorom som bol. Tu som stretol veľkú časť európskej ultimate komunity. Bol to šok lebo dovtedy sme s latsom nestrtli žiadneho iného frisbee hráča. Bol však trochu poznačený rozpakmi aj sklamaním, lebo oficiálna časť vtedajšej českej scény nás neprivítala zrovna s nadšením. Všetci ostatní k nám boli mimoriadne milí ( Pavel Korčák, Asen Nikolov, Tomáš Peiker -jedni zo zakladajucich členov Prague Devils..)Veľmi vrúcne prekvapivo prijali Rakúšania z Groove Connection Vienna, v tej dobe najlepší kontinentálny tím alebo Wageningen Frisbee Club WAF z Holandska, ktorí nám darovali 5 diskov s obrázkom geniálneho grafika MC Eschera.
WUGC 1994 Colchester – bola obrovska škola a asi najzásadnejší krok. Videl som NEW YORK NEW YORK ULTIMATE (super graby Denisa Warsena aka Cribbera alebo Davida „Babs“ Babkowa, bloky Rona Papanka,…) v akcii, dostal veľké lekcie vo Freestyle od Taiwancov (Micheal HU), alebo od Getty Freemana zo Seattlu, navštívil prednášku na tému prevencia zraneniam v ultimate, zažil Trading Night, Rocky horor Picture Show (legendárna frisbee zábava), a nakoniec famózne finále v guts a ultimate. Are you looking for anabolic steroids for sale? You’re not alone. A quick internet search will reveal that anabolic steroids are readily available, both on and offline. However, before you rush out and buy steroids, there are a few things you need to know. You can find legal steroids for sale on Myles Ahead Steroids shop – In order to minimise these risks, it’s important to only purchase steroids from a reputable source. Be sure to check the website’s credentials and read reviews from other customers before making a purchase. It’s also important to remember that anabolic steroids are illegal in many countries.

BA summer trophy 1996 – prvý ultimate turnaj na Slovensku, ktorý bol vrcholom do roku 2000/2001 (?) pre top tímy z terajšej CELky a občas zablúdili aj tímy z Nemecka, Anglicka alebo Holandska.
Paganello 1998 – crazy asylum a ťažká makačka v piesku. Rýchle zotavenie a hurá na party. OD tohoto turnaja som vždy absolvoval každú zimu aspoň 3 mesačný kondičný trening
WUCC St. Andrews 1999 – kde som hral prvý krát proti SF JAM, King Brown či švédom a študoval hru Condors, NYNYU, DoG…to všetko vo veľmi silnom vetre. Veľká škola.
WUGC 2000 Heilbronn – obrovský úspech slovenského openu, o ktorom sa už počas šampionátu pošuškávali slová chvály.
Častá Red Stone 2001 – s pamätnou párty.
OM 2001 – a zároveň posledná pozvánka slovenského tímu na majstrovstvá Rakúska – porazili sme thebigez a skončili prví
Vienna Winter League 2002 – MD vyhráva bez jedinej prehry prvé vydanie WL.
Reklama pre Orange 2002 – kopec peňazí na účte za to, že som sa šantil s discom pred kamerou. Inak bola to docela drina.
Paganello 2002 – vydarené acrobatic Paganello
CEL 2003 – MD víťaz CELky
kampaň Nike Freestyle 2003 v Prahe
DG vypich 2004 – prvý štart na oficiálnom DG turnaji a hneď druhé miesto na Disqmana ktorý strávil 6 rokov medzi profi discgolfistami som nemal šancu. Bol úplne inde (skončil myslim -16)
EUCC 2005 Rostock 9.miesto s Four Fingers
Paganello 2007 – (našeň najvydarenejšie Paganello na ktorom som bol s Mental Discorders. Krásne počasie, výborný tím…
FPAW 2008 Bologna – MS v potení a moje prve freestyle worlds kde sme s Pavlajdom nepostupili do semifinale o pol boda…
Talampaya 2009, EFC 2009, WUCC 2010 Praha.

Výborné eventy bratislavské skautské dni 2006-2009, frisbee pohoda 2006-2009 (po novom aj 2011), legendárny kemp v Kunove 2010 a parkové hádzanie v Medickej záhrade, v Sade Janka Kráľa alebo v Grassalkowichovej záhrade

Zápas proti UTI na Paganello 1999
Začali sme hrať zápas proti horúcim kandidátom na víťazstvo v prázdnej Aréne a skončili doslova obkľúčení divákmi. Nakoniec sme prehrali 8:11(?) ale všetci si šepkali naše meno. Nikto nevedel odkiaľ sme, čo tu vlastne chceme a UTI mali obrovskú radosť z víťazstva a uznali naše kvality.
Pamätné boli aj finále Vienna Winter League a masívny Latsov catch v zóne alebo BA summer trophy 2002 kde sme otočili nepriaznivý stav 0:3 proti Terrible Monkeys a nakoniec vyhrali turnaj.

Asi najdramatickejší zápas bol o 9. miesto na EUCC 2005 proti škótskym Fusion. Vyhrali sme 19 : 18 a všetci sme už toho mali plné zuby, 11 zápasov za 6 dní.
Posledným veľmi podobným zápasom bol zápas proti japonským Loquitos v prahe na WUCC 2010, kde sme nakoniec podľahli 14:15 po brutálnom layout bloku ktorý by zatienil mnohé kúsky z UPA.

Ako pomôcť slovenskému frisbee, aby sa rozvíjalo čím viac?
„Everyday routine“ a pozitívny prístup. Len ľudia, čo veria v zázraky sú schopní zázraky činiť. Nekecať a makať.

Čo to k reprezentácii:
Na stránke Szf.sk bola svojho času zverejnená zostava Slovenska na nadchádzajúce Majstrovstvá Európy v Maribore. Si s ňou spokojný? Nakoľko je totožná s tvojou predstavou ideálnej zostavy?
Zostava je taká aká je. Je to veľmi kvalitný tím, ktorý môže mať medailové ambície. Samozrejme treba pridať. Máme čas na odstránenie nedostatkov, ktorých je pomerne dosť. Ide o tím spirit a nie mená na papieri. Určite nám budú chýbať niekoľkí hráči/hráčky na EUC, ale musíme sa s tým vysporiadať…aj keby vláda nedala…lebo nedala.

Ako hodnotíš úroveň reprezentačných tréningov?
Som rád že sú, ale čakal som že štartovacia čiara sa oproti minulému roku posunie trochu vyššie ako je teraz. Tak, ale vieme, že pridať musíme vždy.
Kto z hráčov ťa svojimi výkonmi príjemne prekvapil?
Prekvapenia nejaké boli. Kladné aj záporné. Chce to dlhší čas na to, aby sme mohli hodnotiť hráčov. Treba ich vidieť ešte pri poriadnej záťaži, aby sa naplno prejavili. Hráčom určite poradím čo a ako majú zlepšiť ak budú mať záujem. Iniciatíva však musí isť od hráčov nie od trénera.
Ako vidíš tento tím v porovnaní s inými krajinami? Ako vidíš reálne naše šance v Maribore?
Ultimate sa zlepšuje výraznými krokmi. Je až neuveriteľné ako výrazne sa zmenila tvár nášho športu za 10-12 rokov. Určite máme oveľa horšie podmienky na šport ako okolité krajiny. Na tempe sme pridali aj my – v rámci možností. Nakoľko to bude stačiť uvidíme. Ťažko povedať. Nikto samozrejme nesúťaží preto aby skončil druhý. Ja osobne chcem zlato.
Čo by si chcel odkázať hráčom, čo sa zapojili do prípravy?
Je to asi odkaz pre všetkých, nielen pre tých čo sú vo výbere. Easy day was yesterday.