Školský HAT turnaj v Rozhanovciach

„Paní Frisbeeová“ s deťmi. Foto: facebook ZŠ Zdoba

V piatok 23.6.2023 sa na ihrisku v Rozhanovciach pri Košiciach uskutočnil školský frisbee HAT turnaj, na ktorom súťažili žiaci dvoch lokálnych základných škôl – ZŠ Rozhanovce a ZŠ Zdoba.

Spolu bolo približne 90 účastníkov, ktorí boli rozdelení do 8 tímov pod vedením kapitánov a kapitánok prevažne z Košického ultimate frisbee klubu Kefear. Na pomoc sa ale pridali sa aj niektorí hráči z klubu Outsiterz a Kus plastu (vďaka!).

Turnaj bol vo formáte HAT, to znamená, že na turnaj prišli hráči a hráčky ako jednotlivci. Z nich sa následne náhodne vytvorili zmiešané tímy. HAT turnaj prináša skvelú príležitosť spoznať nových ľudí, nadviazať nové kamarátstva a zahrať si s hráčmi a hráčkami, s ktorými ste ešte nikdy predtým nehrali. Zaujímavosťou je, že tento turnaj bol súčasťou projektu “Zahoď predsudky, chyť disk!”, ktorý vytvorila študentka a ultimate frisbee hráčka Martina Kmecová v rámci svojej diplomovej práce. Projekt bol zameraný na sociálnu inklúziu rómskej mládeže cez ultimate frisbee. Tento projekt prebiehal približne 3 mesiace, počas ktorých bolo frisbee vyučované na oboch školách, aby žiaci pred turnajom zoznámili s novým športom a osvojili si základné zručnosti a pravidlá frisbee.

Môžeme skonštatovať, že turnaj dopadol na jednotku (s hviezdičkou). Spokojní boli nielen účastníci samotní, ale aj kapitáni tímov, organizátori a učitelia. Pevne dúfame, že novovytvorenú spoluprácu so základnými školami budeme naďalej kultivovať a upevňovať.

Hra v plnom prúde. Foto: facebook ZŠ Zdoba

 Fotodokumentáciu a poďakovanie si môžete pozrieť na facebooku v príspevku ZŠ Zdoba