EUC 2023 začína. Slovenská reprezentácia nechýba.

Dnes (15.7.) začali Majstrovstvá Európy v ultimate frisbee (EUC 2023). Írsky Limerick privítal 45 tímov v troch divíziách. Slovensko sa predstaví v divízii mixed. Turnaj vyvrcholí finálovými zápasmi v sobotu 22.7.

Už úvodný zápas ukázal hráčom aj divákom jednu tvár írskeho leta – silný vietor a miestami dážď. Zápas domáceho Írska s Nemeckom priniesol zaujímavý veterný ultimate, ktorý rozhodol až universe point. Pozrieť si ho môžete na ulti.tv: https://www.youtube.com/live/hyRoWJo1Qwg?feature=share

Slovenský tím

Slovensko sa predstaví v divízii mixed. Pod vedením hrajúcich trénerov Martina Bachratého a Lukáša Kvetana sa pripravoval tím, ktorého jadro tvoria hráči z decembrového úspešného halového európskeho šampionátu v Litve (4. miesto). Manažérom reprezentácie (taktiež hrajúcim) je Martin Bolvanský. Zostavu tvoria hráči zo štyroch slovenských a dvoch zahraničných tímov.

Zostava
5 Mária Maco
7 Karin Eštoková
8 Soňa Kubišová
9 Natália Michálková
10 Lukáš Kvetan
12 Ján Rosina
13 Bianka Bachratá Parmová
20 Daša Legényová
23 Martin Bachratý
25 Lucia Pekárová
28 Matej Surový
29 Bianca Zoé Bieliková
33 Tímea Petrovičová
34 Alex Čabala
40 Martin Bolvanský
43 Daniel Molnár
51 Ester Michálková
53 Filip Molnár
93 Nela Ďanovská
95 Branislav Šmatlánek
99 Timotej Hajdúk

Naša reprezentácia zaháji šampionát v skupine A a to zápasom proti Dánsku v nedeľu o 10:00 (nášho času). Ďalší zápas vysiela naživo ulti.tv! V nedeľu o 14:00 (nášho času), súperom bude Fínsko: https://www.youtube.com/live/lXK4lz6kCno?feature=share
Sledujte ulti.tv a držte palce!

Ďalší slovenskí hráči

Niektorí slovenskí hráči sa predstavia aj v iných reprezentáciách. V ženskej reprezentácii Českej republiky to je Radka Masloviaková (dlhodobo žijúca v ČR), v mixovej reprezentácii Rakúska zase Martina Kmecová a Miroslav Stankovič (obaja dlhodobo žijúci v Rakúsku).

Užitočné odkazy

Upozornenie: Všetky časy v odkazoch sú v lokálnom čase, ktorý je o hodinu posunutý od nášho. Tj. zápas začínajúci podľa rozpisu o 13:00 začína o 14:00 nášho času.

Rozpis a výsledky EUC: https://euc-schedule.ultimatefederation.eu/?view=games&filter=tournaments&group=all&goindex=1
Zostava a výsledky Slovenska: https://euc-schedule.ultimatefederation.eu/?view=teamcard&team=23
ulti.tv: https://www.youtube.com/@ULTIdotTV