Majstrovstvá Slovenska mix 2023

Cez víkend 24.6.-25.6.2023 sa uskutočnili mixové Majstrovstvá Slovenska v Zdobe pri Košiciach.

Sobota

Momentka z finále

Na majstrovstvá prišlo celkovo päť tímov, z ktorých dva tímy postavil klub Outsiterz z Bratislavy. Oba tieto tímy hrali úvodné zápasy soboty. Outsiterz prišli v silnej zostave. Hneď v prvom zápase porazili Kus Plastu 15:6 a do konca turnaja nezažili, ako chutí prehra. Druhému z bratislavských tímov, Outsiterz Redefined, sa však prvý zápas nepodaril a proti Košice Ultimate prehrali 8:15.

Domácich Košice Ultimate potrápili v druhom zápase Kus Plasťáci, ktorý celý zápas vyhrávali, no napokon sa po vyrovnaní skóre a uplynutí času domácim podarilo v universe pointe skórovať a vyhrať 9:8. Vyspinkaný North Side, ktorý začínal turnaj až o 11:30, prehral s Outsiterz 13:8. Následne sa však severania stretli s Outsiterz Redefined, ktorých zdolali 10:8. Po tom, čo si napravili chuť do hry výhrou, nasledoval posledný zápas soboty s Kusom Plastu, v ktorom však vyhrala Senica 13:8. Domáci Košičania sa po náročnom druhom zápase stretli so silnými Outsitermi, ktorým zvládli dať iba 4 body. Sobota bola zakončená bratovražedným zápasom bratislavských tímov, z ktorých vyšli Outsiterz s jasnou výhrou 15:6 nad Outsiterz Redefined.

Nedeľa

Na nedeľu už zostali iba 4 zápasy. Zápas North Side vs Košice Ultimate rozhodoval kto si zahrá finále proti Outsiterz. Celý zápas bol maximálne vyrovnaný až do konca, kde si domáci už druhýkrát na turnaji ukradli posledný bod a nakoniec vyhrali 10:9, čím postúpili do finále. Kým prebiehala táto dráma, na druhom ihrisku si zahrali Outsiterz Redefined svoj posledný zápas proti Kusu Plastu, ktorý prehrali 7:14 a na turnaji sa tak umiestnili na poslednom, piatom mieste.

Zápas o tretie miesto medzi Kusom Plastu a North Side bol napätý a vyrovnaný až do konca, kde Senica využila svoje silné hádzacie schopnosti a vyhrala 12:10.

V boji o prvé miesto sa stretli Košice a Bratislava. V tomto boji znova silno dominovali Bratislavčania, ktorí nič nenechali na náhodou. Unaveným Košičanom dovolili skórovať iba 6-krát, zatiaľ čo v košickej zóne padlo 15 bodov. Tak sa majstrami Slovenska pre rok 2023 stali Outsiterz, vicemajstrami Košice Ultimate a bronz si na západ zobral Kus Plastu. Cenu Spirit of the Game vyhrali Outsiterz Redefined.

Majstri Slovenska mix 2023 – Outsiterz. Horný rad zľava: Timotej Hajdúk, Nela Ďanovská, Miroslava Petrášová, Martin Bolvanský, Martin Bachratý, Bianka Bachratá Parmová. Doný rad zľava: Braňo Šmatlánek, Ester Michálková, Daniel Molnár, Natália Michálková, Matúš Knap, Alex Čabala.

Umiestnenie:

  1. Outsiterz (Bratislava)
  2. Košice Ultimate (Košice)
  3. Kus Plastu (Senica)
  4. North Side (Turzovka)
  5. Outsiterz Redefined (Bratislava)

Odkaz na výsledky: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1pa5N7sscwJ0WLB84abF0tOyGaa1wMjrKgwrkwkcVYfk/edit#gid=1449078827

Fotky z turnaja si môžete pozrieť v dvoch galériách:

Autor: Dávid Ogurčák
Foto: Tomáš Malec