Report: Kemp v Rovensku pri Senici

Prečítajte si o juniorsko-nováčikovskom kempe z pohľadu účastníčky.

Dni plné pocitov, nadšenia a očakávania sa naplnili v momente, keď prišiel vysnívaný piatok, deň, kedy sa odštartoval náš výlet do Rovenska. Napriek tomu, že cesta bola dlhá, sme sa nenudili, a šírili sme navôkol dobrú náladu, tak ako aj frisbee atmosféru. Bez frisbee disku ani na krok! To si mohli všimnúť aj okoloidúci na vlakovej stanici, keď nám disk lietal vzduchom všetkými možnými smermi.

Po príchode do Rovenska nás hneď príjemne uvítali a ubytovali organizátori. Keďže sme mali postarané aj o odvoz, nemuseli sme si robiť žiadne starosti. Po oboznámení sa s plánom na najbližšie dni došiel čas na vysnívaný spánok po náročnej ceste.

Celý sobotňajší deň bol pre mňa úplne úžasný. Hneď po raňajkách sme mali rozcvičku a tak sme sa venovali hodom. Boli sme priučení správnemu hádzaniu v rôznych štýloch. Tak nasledovali cvičenia dobré na koordináciu tela ako aj nájdenie spoluhráča na poli. Bolo to skôr formou zábavy a to sa mi na tom veľmi páčilo. Mali sme aj hry určené na layouty alebo katovanie. Pri niečom takom sa človek nedokáže nezasmiať a nezabaviť. Pravdaže nasledovali aj cvičenia na šprinty, nahrávky, obranu a podobne, kde sme si kondične zamakali. Po rôznych cvičeniach ako aj pullovaní prišiel čas na hru. Celý deň zbehol tak rýchlo, že sa mi z ihriska nechcelo ísť preč. Celé to bolo veľmi dobre premyslené a zorganizované v spolupráci úžasných ľudí. Super bolo aj to, že nám vyšlo počasie priam vyžiadané pre frisbee. Jediné, čo ma mrzelo, bolo to, že som spolu s členmi môjho tímu musela odísť už v nedeľu na obed kvôli dlhej ceste späť na východ Slovenska. Najradšej by som na kempe bola ešte ostala.

Tento kemp bol pre mňa prvým, keďže som ešte len nováčik, no už sa neviem dočkať ďalšieho. Nielenže som sa priučila novým veciam ohľadom frisbee a nabrala nové skúsenosti, ale aj spoznala plno nových priateľov. Každému by som určite odporučila sa zúčastniť takého kempu, lebo to fakt stojí za to. Klobúk dole organizátorom, že niečo také pripravili a verím, že najbližší kemp bude už čoskoro. Patrí vám veľká vďaka.

 

Autorka: Zuzana Višňovská z tímu Paskudy Sabinov

 

Užitočné linky:

info o kempe TU

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.