Puklica 2013 – nominácie a výsledky

Už pred týždňom sa to odohralo a preto je čas ukázať svetu, kto sú najlepší hráči vo svojich kategóriách za rok 2013. Pozorne sa usaďte, môžeme začať. Prečítajte si, kto boli nominovaní, hrubým písmom sú vyznačení víťazi.

Hlasovanie do Puklice
Nominované fotky

Hráč Roka
Maťo Bachratý – víťaz je hrubým písmom
Maťovi Bachratému z Outsiterz táto sezóna naozaj vyšla. Tento rok patrí suverénne medzi najlepších hráčov na Slovensku. Jeho prínos pre tím sa ukazuje hlavne v rozhodujúcich okamihoch zápasov, kde prejavuje neuveriteľný kľud a vysokú úspešnosť. Spomeňme iba záchranný chyt v poslednom bode vo finále v Čani alebo výkon v kvalifikácii na WUCC, ktorý má vlastnú nomináciu nižšie. Vďaka výbornej forme v dôležitých zápasoch patrí tento skromný chlapec medzi horúcich favoritov na tohtoročné víťazstvo.

Luky Kvetan
Luky Kvetan z Mighty Morthens je hráč, ktorého obranci nemajú vôbec radi, keďže si pri ňom príliš nezahrajú. Kto ho videl niekedy hodiť brejk aspoň s náznakom problému, má u neho pivo. Viaže na seba hru či už na pozícii handlera alebo middla a vie neuveriteľne čítať dianie na ihrisku, preto je užitočný aj v obrane, kde bez hanby využije akúkoľvek možnosť na layout. Takisto má túto sezónu vynikajúcu konštantnosť výkonov aj ak sa tímu nedarí. Svoj domáci tím priviedol ku štyrom turnajovým výhram a scoobrom cez pol telocvične rozhodol aj juniorské finále v Grazi.

Aďo Németh
Aďo Németh patrí napriek mladému veku medzi stabilné opory tímu Mental Discorders. Ľahkosť jeho pohybov a skvelú motoriku mu závidí snáď každý, kto ho niekedy videl hrať. Pri zápase sa väčšinou nachádza v horizontálnej polohe letiac asi meter a pol nad trávnikom. Svoj diel práce si oddrie na hendli, v poli a aj v obrane a na akejkoľvek pozícii patrí medzi najlepších na trávniku.
Jožo Horváth
Jožo Horváth zo Špačiniec je hráč, ktorý má neuveriteľné čítanie hry. Jeho fejky sú už pomaly legendárne a keď drží v ruke disk, tak málokto vôbec vidí, kde presne sa nachádza, keďže jeho technika hádzania patrí medzi najepšie na Slovensku. Po výborných výkonoch v domácom tíme U.F.O. je takisto jedným z nosných handlerov v tíme Mor Ho! Okrem nesporných hráčských a osobnostných kvalít sa stal tento rok známym na celom Slovensku najmä vďaka návalu juniorov, ktorý priviedol na frisbee scénu.

Chorche Turan
Chorche z tímu Mental Discorders je stálicou na slovenskej frisbee scéne. Skrátka stále má disk. A ak nemá, tak je len otázkou času, kedy si ho vezme. Na rukách magnet na plasty a v nohách železo na šprinty. Poctivý všadebol, ktorý posúva hranice slovenského frisbee. Tento rok sa mu podarilo dostať frisbee zónu na ďalší festival, po Pohode lietajú taniere už aj na Grape.
Hráčka roka

Katka Boďová
Katka patrí k pilierom útočnej sily každého tímu v ktorom hrá. Svojimi presnými huckmi zbiera veľký počet bodov a výraznou mierou napomáha k víťazstvám svojich tímov. Rozhodne však nevypúšťa ani v obrane a vďaka dobrej vytrvalosti trápi súperky a nedáva im nič zadarmo. Vie sa výborne začleniť do každého tímu a vďaka svojim skúsenostiam poskytnúť nejednu cennú radu.
Kika Jarošová
Kika Jarošová sa behom krátkeho času vypracovala medzi opory LayDs. Neuveriteľne rýchla a neváha ísť do žiadneho súboja. Vždy niekoľkokrát za zápas vytiahne svoj špeciálny chyt z kategórie „To ako spravila?“, ktorý vždy pomôže nabudiť celý tím. Medzi jej skvelé tohtoročné výkony patrí najmä hra z Amsterdamu, ktorá je už v ďalšej nominácii.

Alica Dubovská
Alica je výborná a naozaj veľmi rýchla hráčka. Ak si to niekto včas neuvedomí, tak sa už k disku cez ňu nedostane. A väčšinou sa to súperkám nepodarí, ani keď to vedia. Takúto hráčku by chcel mať v osvojom tíme každý tréner. Behá vždy naplno a keď je treba ešte pridať, tak s tým nemá problém.
Bea Jašková
Bea patrí medzi výborné handlerky a jej forhendy režú vzduch nad ihriskom už niekoľko rokov. Okrem jej skvelých herných vlastností treba určite spomenúť aj jej schopnosť vyhecovať každého až k maximálnym výkonom zo vzdialenosti väčšej než 150 metrov.

Peťa Morávková
Peťa je ostrieľaná a najmä zodpovedná henderka. Disky z jej ruky vždy nájdu cieľ a jej spoluhráčkam je radosť chytať. Kľud a rozvaha, ktorou na ihrisku disponuje je dúležitá najmä v zápasoch, kde ide o každý bod a jediný turnover môže znamenať prehraný zápas.
Tím roka

Mighty Morthens
Tento rok im naozaj vyšiel, ich najhoršie umiestnenie z halových turnajov je 1. miesto za dve zahraničné výhry a domáci halový titul, ku ktorému pridali vonkajšiu výhru v Prievidzi. Napriek mnohým predpokladom sa im podarilo po rokoch nabrať nováčika. Ich hráčsky káder sa rozprestiera aktuálne od Dánska cez Nemecko a Trnavu až do Košíc. O ich povestnom give and go toho bolo popísané už dosť.

Slovenskí juniori
Slovenskí juniori naozaj napredujú. Z niekoľkých hráčov v minulosti sa behom pár rokov stal ucelený káder, ktorý dokáže potrápiť aj európskych súperov. Tento rok sa juniorská výprava okrem množstva prípravných turnajov prvýkrát zúčastnila ME v Kolíne v open aj v ženskej divízii a neplánuje v tomto snažení prestať. Slovenké tímy, ktorých juniori tak zakúsili špičkové európske ultimate môžu byť len radi, že tento projekt sa stáva konečne masovým a turnajov sa pravidelne zúčastňujú hráči z celého Slovenska.

U.F.O. Špačince
U.F.O. Špačince si svoju nomináciu tento rok odrobili niekoľko rokov späť, keď sa na miestnej škole vďaka Jožovi Horváthovi začal prvýkrát formovať frisbee krúžok. Hráči a hráčky z neho sa tento rok prvýkrát zúčastnili slovenských a zahraničných turnajov. Snaha špačinčanov je jasná – brať juniorov na všetky turnaje, kde sa dá. A naozaj, v Špačinciach sa pre nich vytvorili naozaj výborné podmienky a títo hráči už začínajú obsadzovať dôležitejšie úlohy na ihrisku.

LayDs
LayDs hrali tento rok vo veľkej forme. Ako jediný slovenský zástupca nás zastupovali na finále EUCS v Bordeaux, pochodili prípravné turnaje po celej Európe, nabrali skvelé nováčičky a ich hra sa z roka na rok zlepšuje. Spomenuli sme Amsterdam? Nespomenuli? LayDs si v Holandsku vybojovali po skvelých výkonoch krásne šieste miesto v celoeurópskej konkurencii. Dúfame, že sa im úspech podarí zopakovať, napríklad na WUCC, kam pred nedávnom dostali miestenku.

Outsiterz
Tím, ktorý sa po trénerskom omladení dostáva do skvelej formy. celoročné sústredenie sa na kľúčové zápasy im vyšlo dokonale a v pre nich najdôležitejšom zápase sezóny o WUCC podali zodpovedný výkon. Ich tradičné druhé miesto je teda už dávno minulosťou a ich turnajové výhry už nie sú zďaleka také prekvapivé a zriedkavé ako v minulosti. A to sme nehovorili o ich nespočetných cenách Spirit of the Game, ktorých výhrami sú už povestní.
Podujatie roka

Manic Miner
Minuloročný turnaj roka opäť nezaostal v ničom za svojimi predchodcami. Hot games a cool party sú už v Priechode štandardom. Tento rok prešiel turnaj výraznou obmenou, keď boli do playlistu zaradené štyri nové pesničky a bryndzové halušky mali vďaka novej čašníčke vždy plno na výdaji. Nealkoholická beer race takisto vždy poteší fajnšmekrov a pre tých ultimatu chtivých ponúka ihrisko uprostred naozaj krásnych hôr skvelú mäkkú trávu s rannou rosou ako bonusom.
ITF 2013

Práve skončený medzinárodný (priam až) intergalaktický turnaj ITF je lahôdkou široko ďaleko. Slnečné okuliare, farebné číra a priemerný počet layoutov cez 8,7 na jeden bod, to je typický kolorit tohoto letného turnaja. Kto už okúsil chuť piesku po nádhernej obrane, ten tuší, prečo má tento turnaj pravidelne na čakacej listine také mená ako Sockeye a Revolver. Skrátka tejto oslavy frisbee frisbee sa musí zúčastniť každý.

1. ligové kolo Špačince
Výborne zorganizovaný turnaj, ktorý ukazuje, že slovenské tímy sa vedia popasovať aj s nástrahami železničných hlásení. Trávu vybavili tento rok oveľa mäkšiu než zvyčajne, čo mnohé tímy prekvapilo a podali svoje životné výkony.

2. ligové kolo Prievidza
Slovenské frisbee tento rok prvýkrát zavítalo aj do Prievidze na jeden z najväčších štadiónov, kde sa hrá svk frisbee. Príjemnú atmosféru lokálneho výčapu dotváral externý miestny klub, v ktorom hrali domáci frisbee DJ-i. Vyzerá to tak, že frisbee našlo svoj nový turnajík lásky v Prievidzi.

Blowout
Blowout bol jeden z turnajov, ktorý išiel absolútne na doraz. V piatok a pondelok snehová búrka, cez víkend ale parádne slnko. Stačilo odhrabať tradičný jarný sneh z ihriska. Povinné čiapky a rukavice hráči ani tento rok nenechali doma a tak si naplno mohli okúsiť prvý vonkajší turnaj. Zorganizovaný samozrejme výborne. Bonusom bol aj tento rok mikrofón pri audio sústave, ktorý bol využívaný častejšie ako samotné reproduktory. Ručne vyrezávaný snehový gauč na sledovanie frisbee ocenili všetci, ktorí chceli mať prehľad o všetkých ihriskách. Jediný slovenský turnaj, ktorý beží zároveň vo viacerých kategóriách.
Výkon roka

New New Turan (Layout chyt na TRC – Zlaté Moravce)
New new si pri TRC hodil priam ideálnu prihrávku. Pred plnou tribúnou sa položil do vzduchu a disk zobral tesne nad zemou. Všetka česť.

Peťo Balog (Layout callahan – Čaňa)
Peťo opäť na chvíľku zabral na viac ako 10 percent a ihneď začal rozdávať callahany. Tento si dobehol v zóne po vyrazenom swingu. Nechceme hrať proti nemu, keď raz bude hrať naplno.
Maťo Bachratý (Výkon v zápase – Kvalifikácia na WUCC)

Maťo Bachratý sa rozhodol, že tento zápas rozhodne. Preto neprehral ani jeden vzdušný súboj v zóne, nech sa už proti nemu postavil akýkoľvek počet obrancov. Outsiterom stačilo hádzať disky do zóny, Maťo by totiž v ten deň pobral aj dôchodky starenkám. Nič mu neušlo a bol najväčšou postavou zápasu.

LayDs (6te miesto v Amsterdame)
Je nesporné, že tím LayDs sa z roka na rok zlepšuje a približuje Európskej špičke. Na jeden z najväčších európskych turnajov prišli ako 15. nasadené no odišli s krásnym 6. miestom, pričom po ceste získali okrem iného aj skalp silného nemeckého tímu Jinx a prvý polčas vyhrali 8:0!!!!
Kika Jarošová
Kika bola v Amsterdame oporou LayDs. Žiadny disk pre ňu nebol príliš vysoko a vo vzdušných súbojoch očividne dominovala. Zachránila nejeden „prestrelený“ forehand a svojim nasadením a nebojácnosťou utierala svoje protihráčky a mimoriadne tešila svoje spoluhráčky a podnietila nejeden nadšený pokrik..

Tréneri roka

Julia Návratová (LayDs)
Julka je skúsená hráčka, ktorá svoje dlhoročné hráčske skúsenosti dokázala efektívne využiť v roli kapitánky a trénerky tímu LayDs a priviesť ho k výborným výsledkom na medzinárodnej scéne. Svojou obetavosťou a silou osobnosti dokáže tento rôznorodý ženský tím vybudiť k vynikajúcim výkonom.
Rišo Kollár a Katka Boďová (Juniori)
Neustále napredovanie juniorského tímu je cítiť každým rokom. Tam, kde pred troma rokmi neexistoval žiaden tím, ale len pár hráčov sa Rišovi s Katkou podarilo vybudovať kolektív zložený z hráčov z celého Slovenska, ktorý už pravidelne navštevuje turnaje a organizuje kempy. Poctivou prácou s rodičmi a školami sa takisto podporuje vedomie o slovenskej juniorskej reprezentácii aj na mimofrisbee miestach.
Jožo Horváth (U.F.O. Špačince)
Jožo rozbehol svoj juniorský program tento rok naplno. V tíme sa rozhodli, že dajú mladým šancu aj napriek tomu, že zrejme klesnú na nižšie priečky.Juniori z tohoto tímu tak majú vynikajúce skúsenosti z hry v dôležitých bodoch, kam sa nováčikovia v iných tímoch nikdy nedostanú.

Michal Škrečok Prusák
Škrečok prebral po Kesovi tím Outsiterz a pomaly začínajú byť vidieť výsledky. Postup na WUCC je zrejme ich najväčší tohtoročný úspech, netreba ale zabúdať ani na ich ďalšie turnajové výhry a čoraz sa zlepšujúcu hru.
Puklica

Dan Kollár
Danov potenciál sa skrýva už niekoľkýkrát najmä v tejto kategórii. Je to správny frisbista – štramák, ktorý nepohrdne žiadnou príležitosťou neísť na tréning. Povráva sa, že bol tento rok dokonca na troch turnajoch, ale nepodarilo sa nám tieto fámy potvrdiť ani vyvrátiť.

Samo Palatinus
Samo má v sebe potenciál veľkého hráča, no „vďaka“ rôznym iným aktivitám nejasného charakteru stúpa jeho hráčska úroveň pomalšie než by mohla a Samova ruka až do oblakov jeho tímu často chýba v koncovej zóne rôznych turnajov ale aj na tréningoch.
Filip Hyža
Chodí len na fun chlastacie turnaje, pričom by mohol byť veľkou posilou a oporou svojho tímu, čo potvrdil aj na ITF 2013. Navyše svojim chlastaním a rannou opicou u Urbana donútil Urbana taktiež k lepšiemu nedeľňajšiemu výkonu.

Junior roka

Luky Kvetan
Pri tomto výkvete z Trnavy je niekedy až tažko veriť, že nehrá frisbee už aspoň 20 rokov. Či už disk treba hodiť, chytiť alebo zastaviť, málokto na slovenskej scéne to vie lepšie ako Luky. Pri takomto vývoji sa už teraz trasieme z jeho výkonov keď bude mat 40.

Martin Hodžík Kollár
Typický ubehaný Prievidžan, ktorý svojím prehľadom na ihrisku a pohybom na middli teší každého handlera. Zjaví sa vždy keď to už vyzerá, že nieje komu hodiť a jeho nebojácne sekery do zóny stále častejšie končia bodom. Ak dá baník rýchly útok, môžete si byť istý, že tam bol aj Martin. Naviac sa tento rok okúsil pár ťažkých chvíľ na handli a jeho pevná ruka a vytrvalosť bola veľkou oporou pre všetkých spoluhráčov. Jeho rýchlosť a športový talent sľubujú veľký potenciál do budúcnosti, ak sa bude vyhýbať hrdzavým klincom na zemi.

Peter Košťál
Pato Košťál je pravidelným darcom handblockov, a to nielen na slovenskej scéne. Vďaka svojej výške je vo vzduchu väčšinou o pol metra vyššie ako súperi. Jeho výborné čítanie hry a reflexy ho ale predurčili na dráhu obrancu. Momentálne zarezáva v Dánskom univerzitnom tíme Aarhus, kde študuje a okrem toho, že dostal nový dres sa konečne naučil správne layoutovať. Takisto skvelý osobnostný vzor pre mladých, z tichého utiahnutého introverta sa behom pár rokov (a frisbee) stal sebavedomý mladý chalan, ktorý sa nebojí ísť skúsiť šťastie cez polovicu Európy.

Miro Stankovič
Mira už asi nikomu netreba veľmi predstavovať. Tento borec bol pri vzniku košického tímu Ke-Fear (vtedy ešte First Date) a doteraz háji farby tohto klubu. Jednoznačne je momentálne najväčším ťahúňom košického tímu. Ak sa Mirovi darí tak sa darí aj ostatným. Keďže toto je kategória junior roka tak treba povedať že patril medzi opory tímu v Kolíne kde svojom obrannou hrou a nespočetným množstvom vyhratých súbojov pomohol Slovenskému reprezentačnému tímu vyhrať 3 zápasy.

Tomáš Petrík
Chalanisko ktorého na turnaji bezpečne rozpoznáte podľa kučeravých vlasov a prekvapeného výrazu na tvári. Najvýraznejšou charakteristikou je kľud s ktorým dokáže pracovať s diskom (vzhľadom na jeho vek nezvyčajné). Je tichým hrdinom, u ktorého síce nevidíte veľa layoutov, ale to len pre to že ten disk stihol dobehnúť normálne. Však načo sa hádzať o zem. Chlapčisko toho síce veľa nepovie, ale keď hej tak to zvyčajne stojí za to. Čuchám u neho ešte nevyužitý potenciál…

Juniorka roka

Kika Ferencová
Kika sa zrazu objavila na Slovensku a priniesla so sebou z Kanady nekonečné množstvo energie, ktorú si schovávala až do tohoto roku. Popri tancovaní, volejbale, behaní a aspoň desiatich dalších aktivitách stiha hrávať s juniorkami aj seniorkami. Ale vysvetlite jej niekto, čo je to striedanie, ona totiž hrá celé zápasy, nie iba pár bodov a trápi tak najskúsenejšie juniorky v Európskych tímoch.

Peťa Cicáková
Peťa Cicáková je známa najmä tým, že sa na ihrisku uvolní aj keby hrala proti trom obrancom. A čím viac ju oponent nahnevá, tým viac ho trestá svojimi žiletkovo ostrými cuttmi a nečakanými obranami. So žiletkami súvisi aj slávny forehand Peti, ktorý je veľmi presný a silný, ale pozor, ak nie ste dobrý chytač, majte sa na pozore a choďte najprv potrénovať s chalanmi.

Kača Sitová
Pri Kači často neviete, kde berie energiu, kedze neje ziadne maso a vlastne neje skoro nic, co ostatni ludia jedia. Na ihrisku ju mozete spoznat najma podla toho, ze jej hracka je mimo hry totalne bez disku a naopak Kaca je v cudnych pozach, zvacsa na zemi s diskom v ruke. Ked ju vidite hrat a pocujete rozpravat, pochopite, ze hra nielen nohami ale najma hlavou a aj preto bola tento rok skvelou kapitankou junioriek v Koline.

Anička Surová
Anička nie je typ, ktorý tri dni rozprava o svojich vykonoch a potom nic nehra. Anicka pride na ihrisko s jemnym usmevom a tvari sa ako nic a potom predbehne protihracku a vezme jej disk akoby sa nechumelilo. Sice sama radsej beha v strede pola ako handluje, v Koline patrila k nasim stabilnym rozohravackam.

Aďa Lehutová
Aďa patrí k mladým špačinským nádejám, ktoré už majú odohranú nejakú tú sezónu. Vďaka svojim nekompromisným obranám a prehľadu v útoku sa stala jednou z najlepších hráčok v juniorskom výbere napriek zraneniam.

cena Spirit of the Game
Jozef Horváth
Tanier z UFA by bez Jožka asi daleko nezaletel. Vynikajúci vodca, handler a tréner tento rok ukázal všetkým, aký prístup pomôže posilniť budúce generácie frisbee, keď dokázal odsunúť súťaživosť a postaviť rozvoj mladých na prvé miesto nielen na tréningoch, ale aj na turnajoch.

Patrik Sopóci
Ultimátny hráč ultimatu. Človek, ktorý pre tento šport žije telom i dušou. Napriek nabehaným kilometrom v poštárskej uniforme nechýbal ani na jednom z tréningov. Aj vďaka nemu je Discredit stále na scéne.

Baša Slimáková
Baška je pracovité dievča ktoré si svoje pôsobenie na fielde naozaj vie odmakať. Okrem toho jej osud permanentne pod nohy hádže nejaké polená, ale jej je to v podstate jedno a ide si ďalej svoje. Ku cti jej slúži zápal pre výkony iných hráčov a tímov, ktorý dáva dosť hlasno najavo svojim sexi chraplavučkým hlasom (to preto, lebo takto kričí už druhý deň). Podľa neho ju aj vlastne spoznáte. To je naša Baša.

Milan Hajster
skvelý tréner, vynikajúci hráč, výborný priateľ. večne usmiaty na ihrisku aj mimo neho. vždy ochotne poradí, pochváli skvelú hru, dodá odvahy pri pochybení. hráč s neskutočným talentom pomôcť a oceniť aj tú najmenšiu snahu.

Ján Kuzmík
Kuzmo je okrem svojho talentu zabrať v tých najdôležitejších okamihoch zápasu aj naozaj, ale naozaj kľudný hráč. V zápase hrá naplno, ale keď treba, tak vie vyriešiť zložité veci na počkanie a nič ho nerozhádže.

Nováčik roka

Lenka Bobeková
Milé obetavé dievčatko, ktoré ti bezpečne vyčarí na tvári úsmev (garantovane, do 3 viet). Svojim pozitívnym prístupom vyniká aj v hre kde sa rozbehne za diskom, na ktorý by sa iný hráč vykašlal. A potom ho aj chytí. Najlepšie je, že stále ide herne dopredu a podľa všetkého sa nemieni v najbližšej dobe zastaviť. Adept na cutest female player…

Ján Krempo Rosina
Mladý skaut, ktorý zaujal pevné miesto v Discredite. Rýchly, behavý hráč, ktorý je schopný dobehnúť snáď každý disk. Účasť v juniorskej reprezentácii ho posunula ďalej aj v ďalších herných činnostiach a tak sa z neho stala silná konkurencia na handli aj pre ostrielaných veteránov.
Miki Kopf
Húževnatý a neuveriteľne zanietený pre frisbee. Ide po každom disku a najviac vyniká v obrane. Hádže neuveriteľné samovražedné layouty a do zápasu ide vždy naplno. Chýbajú mu ešte skúsenosti, ale po roku hrania, ktorý by mu asi naozaj nikto netipoval je to pochopiteľné.

Saša Dupláková
Saša z košickej liahne úspešne zvládla tento rok navštíviť všetky dôležité frisbee akcie a zaradila sa medzi poriadne hráčky. Svojou odhodlanosťou a vytrvalosťou podporuje nielen košický tím, ale aj babský juniorský.

Timotej Hajduk
Mladunký Timo rýchlo presedlal z futbalu a začal sa venovať ozajstnému športu jeho života – ultimate frisbee:). Je vytrvaý a zanietený a je vidieť, že ho frisbee naozaj baví. Svedčí o tom, aj o polhodinu skoršie príchody na tréningy a najlepšia účasť na kondičných.

Dizajn (fotky raz nájdete na našom Facebooku)
Ousiterz Disk
GA Dres
KeFEAR Disk
Juniori Dres
MD Disk

Počin roka

Promo akcie na slovenských festivaloch
Tím Mental Discorders sa dlhé roky snaží o propagovanie frisbee na letných festivaloch. Vďaka veľkému úsiliu si už ľudia zvykajú, že na Pohode vždy lietajú taniere a tento rok sa pridal takisto festival Grape, ktorý sa môže stať ďalším z letných domovov Frisbee Pohody. A to ešte nie je všetko, účasť na ďalších festivaloch Mentálom tento rok ušla len kvôli kolíziám s turnajmi.

JUNIORI PRVÝKRAT NA ME
Juniorská druž sa v roku 2013 po niekoľkých neúspešných pokusoch konečne prvýkrát dostala na toto prestížne podujatie. A to dokonca v dvoch kategóriách, čo nečakal ešte na jar naozaj nikto. Už samotný fakt, že nejakí juniori na Slovensku sú je potešujúci, ale to, že nás reprezentujú (a že vôbec nie zle!) je výborný prísľub do budúcnosti pre všetky slovenské tímy. Títo hráči totiž budú za 5 rokov ťahať slovenské frisbee.
ITF je zaradený medzi BULA eventy
Ďalší z prípadov, kedy sa ukazuje, že dlhodobá poctivá práca má svoje výsledky. Po niekoľkých rokoch sa turnaj Intergalactic Turbo Fun stal členom prestížnej svetovej organizácie Beach Ultimate Lovers Assotiation. Tešíme sa, kde bude ITF týmto tempom o niekoľko rokov, pretože smer je výborný.
Rozbehnutie krúžkov na košických školách
Lukášove neutíchajúce nadšenie a odhodlanie naučiť celé Košice hádzať disk by mohlo byť inšpiráciou pre každého z nás. Na to, aby mohla naša frisbee rodina rásť, musíme tento šport ukázať čo najviac ľuďom. Ukazuje sa, že to vie priniesť ovocie vo forme nových hráčov a hráčiek a dúfajme, že v roku 2014 aj v podobe druhého košického tímu na slovenských turnajoch.

Zápas roka

Outsiterz – Mental
Prvý mixový zápas na Slovensku prebehol v Suchohrade pri Bratislave. Podmienky boli výborné, jesenné slnko a slušný počet divákov, ktorí sa prišli pozrieť a seriózna rozcvična pred zápasom naznačovali, že pre oba zúčastnené tímy je to nanajvýš dôležitý zápas. V prvom polčase to boli Outsiteri, ktorí si dokázali vytvoriť veľký náskok, Mentálom sa vôbec nepodaril vstup do zápasu. Prebrať sa im podarilo až v závere, kedy v mohutnom finiši dobiehali, čo sa dalo, ale na výhru to už nestačilo. Výborný bol najmä vyrovnanejší druhý polčas, kedy sa naplno ukazovalo, že toto bol prvý zápas na Slovensku, kde sa dalo veľa získať aj stratiť.

Outsiterz – Mental
Finále kvalifikácie na MSR v Čani bolo výbornou prípravou na vrchol sezóny na Slovensku. Oba tímy nastupovali prevažne v mixovej zostave. Skŕe zápasu sa prelínalo z jednej strany na druhú a ani raz to nebolo rozhodnuté. Dokonca ani v last pointe nemal žiaden tím nič isté. Po niekoľkých turnoveroch prišla jedna top akcií turnaja. Juls Návratová z MD dala Outsiterom masívnu obranu tesne pred svojou zónou a disk vyletel preč od klbka hráčov. Celá striedačka Mentálov už oslavovala, ale tesne pred dopadom disku na zem sa odnikiaľ vynoril layoutujúci Maťo Bachratý a sto siedmy krát túto sezónu zachránil Outsiterom krk chytením disku tesne nad zemou. Nasledoval výherný overhead do zóny a víťaz kvalifikácie na MSR bol jasný.

Morho! – Uprising
Mor Ho! prešlo tento rok kompletnou renováciou kádra, preto túto sezónu neohuruje svojimi výsledkami tak, ako po minulé roky. Na poslednú chvíľu sa takisto dostalo na regionals do Mariboru, kde sa hneď v úvode chlapci stretli s poľskými Uprising, ktorí sú vo vrcholovej forme. Prvá polovica zápasu tomuto stavu aj nasvedčovala a Mor Ho! prehrávalo 8:13. Koniec už bol na dosah, keď sa slovenská cháska rozhodla, že takto to nepôjde a neuveriteľným obetavým výkonom otočila na 15:14. Mor Ho! tak napriek nepostúpeniu vyššie porazilo víťaza turnaja

Juniors – Catch Up
Slovenský juniorský A-team sa na tomto turnaji ukázal v plnej paráde. Po hladkých skupinových výhrach, kedy sa ukázalo, že európske skúsenosti našich hráčov naozaj sú vidieť, sa vo vyraďovacej fáze už prituhovalo. Vo finále ich čakali domáci Catchup Graz ktorí majú dlhodobo skvelý juniorský program. Zápas bol veľmi tesný, plný vzdušných súbojov a obrán, naši ale vždy o kúsok viedli. Neodradila ich ani búrlivá atmosféra, ktorá tlačila domácich dopredu, ani zlomová obrana, ktorú sme dostali v poslednej minúte a mohla rozhodnúť celý zápas. Finále sa nakoniec podarilo tesne rozhodnúť rýchlym presunom hry cez pol ihriska a scooberom až do zóny cez druhú polovicu v podaní zohranej dvojice Luky – Pato, ktorí dávali body aj naslepo.

LayDs – Prague Devils
LayDs sa v Bordeaux hecli a podarilo sa im poraziť skúsený tím z Prahy. Treba podotknúť, že Prague Devils boli ako vždy v kvalitnej zostave a svoju kou nedali lacno. Je ale vidieť, že LayDs vedia zabojovať v správny čas.

Video roka

http://www.youtube.com/watch?v=0IXgW23hHu8
1)Autor: Jakub Jančišin/Ladislav Ferenc
Turnaj: Majstrovstvá SR v Ultimate frisbee 2013

http://www.youtube.com/watch?v=jM3ZUsNuhcE&feature=share&list=UUB5vapFda…
2) Discgolf Makov Open 2013 – Autor Roman Miezga
V netradičnom prostredí lyžiarskeho strediska Makov, za podpory Ski Apartmány Makov,
uskutočnil sa 6.-7.7. 2013 tretí ročník discgolfového turnaja,
tentoraz aj ako Majstrovstvá Slovenska v discgolfe pre sezónu 2013.

http://www.youtube.com/watch?v=8JfHrYaltvw&feature=share&list=UUB5vapFda…
3) Discgolf Smolenice Open 2013 – Final Round Highlights – Autor Roman Miezga
Smolenice Open 2013 – 6th edition of the Slovak Discgolf Tournament in Smolenice 8.-9.6.2013
http://www.youtube.com/watch?v=FNDcGjD-SuA
4) Janka Hradecká
Historické video Bibione 2012
Ceny za Discgolf:
Hráč roka 2013 discgolf
Stefan Dobrev
Hráčka roka 2013 discgolf
Katka Boďová
Skokan roka 2013 discgolf
Jozef Čierny
Nováčik roka 2013 discgolf
Peter Malár (Hlohovec)
Celoživotné zásluhy:
Marek Fajnor
Powerline:
Maťo Bachratý, Luky Kvetan, Chorche Turan, Kaňa Lukačovič, Kika Jarošová, Katka Boďová, Alica Dubovská

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.