Prvý ligový turnaj v Špačinciach

Pred niekoľkými dňami sa úspešne otvorila letná ligová sezóna 2013. Oproti minulej sezóne v nej nastala výrazná zmena, a tou je, že na záverečný turnaj sa prebojuje iba 8 najlepších tímov. Všetko podstatné v článku. Teraz sa ale tešte z prvého odohraného turnaja v Špačinciach.

Kto si myslí, že po tomto turnaji neodpovieme na tri najpálčivejšie otázky mesiaca, tak je aj tentokrát na omyle. Slovenskou frisbee smotánkou lomcujú v dnešných dňoch tieto témy: Morthens ukončili svoju skvelú sériu na čísle 14 zápasov bez prehry. Tím, ktorý im ukázal, že vonku to nebudú mať také ľahké ako vnútri bol Mental Discorders. Na turnaji ich dokázal poraziť v napínavom zápase v poslednom bode ešte aj tím U.F.O. Špačince, čo je zároveň vyriešenie otázky z minulého roku, kedy bol ich vzájomný súboj tiež jednou z tém turnaja. Na druhú otázku, či sa Trnaváci vôbec poskladajú na turnaj odpovedali najlepšie ako mohli. Prišli a turnaj napriek zraneniam odohrali s povestnou gráciou. A najzávažnejšia otázka zo všetkých otázok bola najlepšie zodpovedaná v nedeľu: Nie, nehralo sa na snehu ako po minulé turnaje, hralo sa za výdatného slnka a príjemného letného počasia.

Okrem toho sme sa ale dozvedeli takisto mnohé nové prekvapenia turnaja, z ktorých mnohé už pomaly prekvapeniami nie sú. Baník Lásky napríklad porazil v skupinových zápasoch Mental, ktorý neskôr vyhral celý turnaj. Do kategórie prekvapenia sa tiež nesmú rátať ani skvelé výkony tímu Discredit, ktorý si tento turnaj vybral svoju dávku smoly, keďže väčšinu svojich prehraných zápasov hral vynikajúco a prehrával zásadne po vyrovnaných zápasoch. Svojou hrou trápil Baníkov, s ktorými prehral len o bod, vyrovnanú hru predviedol tiež proti Senici či Trnave, nad ktorými vždy vyhrával.

Bolo sa na čo pozerať aj v iných zápasoch a to až do samotného konca. Nielen obrazne, ale aj doslova. Okrem naozaj tesných skupinových zápasov Baníku a Mentalu, Špačiniec a Golden Ants, alebo štvrťfinále Morthens vs. Špačince prinieslo aj finále medzi tradičnými finalistami Outsiterz a Mental Discorders vynikajúcu drámu. Od úvodu mali navrch Mentáli, no v strede hry už vyhrávali Outsiteri po výraznom comebacku. Zápas sa nakoniec rozhodoval až v poslednom bode, kde mal Mental útok na výhru. Svoj útok premenil a tak sa tešili z prvej tohtoročnej ligovej výhry.

Za zmienku stojí určite aj fakt, že sa na turnaji uskutočnila exhibícia juniorských tímov proti seniorským v kategórii Open aj Women a aj v týchto zápasoch sa bolo na čo pozerať. Pôvodne boli zápasy síce plánované na veľmi nízke tempo a pohodkový ultimate, plné tribúny však hráčky a hráčov vyhecovali a tak sme videli krásne obrany aj layouty a zápasy boli určite pre dané tímy príjemným spestrením prípravy pred najbližším turnajom vo Viedni. Osobne ma potešila najmä veľká účasť hráčov a ochota si aj na záver ťažkého dňa zahrať ďalší zápas.

Zopár info o prvom ligovom turnaji:

Dátum:
13.-14. apríla 2013

Miesto:
Špačince, futbalové ihrisko za povestnou žltou bránkou ( href=“http://goo.gl/maps/r7LgW“>Mapa)

Organizátori:
U.F.O. Špačince
Jožo Horváth, mail: horvath.jozo na gmaili

Poplatky:
Team fee 60€
Players fee 6€ (bez večere 1€)
Poplatok pre nečlenov SAF: 3€ (alebo 10€ celoročná registrácia)

Výsledky:

  1. Mental Discorders
  2. Outsiterz
  3. Golden Ants
  4. U.F.O. Špačince
  5. Morthens
  6. Baník Lásky
  7. KeFEAR
  8. Scorpions
  9. Kus Plastu
  10. Discredit

Kompletné výsledky zápasov:
http://tinyurl.com/cclk6tb
Ďalšie info:
href=“https://www.facebook.com/events/497200280329101/?ref=ts&fref=ts“>Facebook stánka turnaja

Ultimate liga SAF 2013:
Ako sme v úvode článku naznačili, tento rok sa ulSAF uskutoční minimálne s jednou malou, ale významnou zmenou. Záverečný turnaj MSR v Zlatých Moravciach už nebude prístupný pre všetky tímy, ktoré sa prihlásia, zúčastniť sa bude môcť len 8 najlepsích tímov, ktoré prejdú kvalifikačným sitom na konci augusta v Košiciach. Medzi kvalifikáciou a MSR budú teda obmedzené prestupy, pri ostatných ligových kolách (Špačince a Prievidza a októbrová Senica) sa tieto veci oproti minulému roku nezmenia.
href=“https://sites.google.com/site/ligasaf/“>Bližšie info o Ultimate lige SAF
Pre tých, ktorí by sa chceli spýtať na niektorú z pálčivých otázok ohľadom ulSAF 2013, hlavne ohľadom najnovšej ohlásenej zmeny v pravidlách, priamo vo vašom mene sme sa spýtali výkonného člena SAF Mikuláša Kvetana.
Red. rada: Je pravda, že nové pravidlá o limitujúcom počte hráčov na záverečnom turnaji prišli hlavne ako výzva na zvýšenie kvalitatívnej úrovne na záverečnom turnaji Majstrovstiev Slovenska a takisto je to reakcia na neustále skracovanie zápasového času na turnajoch, ktorý by sa už konečne mohol aspoň blížiť k hodine tak, ako v ostatných častiach Európy a nedá sa takisto neopýtať, či si od nového systému sľubujete takisto vyššiu úroveň zápasov na lige a hlavne v kvalifikačnom turnaji, ktorý vlastne bude pre niektoré tímy žiaľbohu, či chvalabohu rozhodujúci a tým pádom konečne na Slovensku aj o niečo pôjde a mienili ste tým takisto predchádzať situácii z HMSR, kedy sa prihlásilo viac tímov, než je kapacita turnaja a hrozí, že v najbližších rokoch by sa takéto situácia mohla zopakovať aj vo vonkajšej sezóne a preto je lepšie riešiť túto situáciu s predstihom, než ju neriešiť a iba hasiť prípadné problémy a tak?
MK: Áno

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.