Pohľad na tréningy novovzniknutého košického tímu

Každú sobotu a nedeľu o 15:30 sa môžete zúčastniť pravidelného košického tréningu v ultimatu frisbee na ZŠ Abovská v časti Barca. Je obdivuhodné v akom hojnom počte sa dokážu pravidelne stretávať. Zopár viet o tom ako to tam vyzerá, ale aj o košickom tíme všeobecne by som vám rada čo to niečo napísala.


Tréningy fungujú zhruba od polky novembra a účasť je okolo 10 ľudí. Prevažnú časť hráčov tvria stredoškoláci, aj keď ukazuje sa tu aj zopár vysokoškolákov vrátane najväšieho aktéra Michala Bindu zvaného Miťa. Vzhľadom na mladý vek hráčov sa košický tím začína javiť ako novovznikajúce hniezdo veľkého počtu juniorov.

Posledný tréningový víkend 19.-20. decembra by som vám rada trochu priblížila. Tak ako na sobotňajšom aj na nedeľňajšom tréningu padol rekord v účasti, kde došlo až 13 ľudí. To čo má košický tím ťažké je, všetci jeho hráči sú absolútny nováčikovia a tak majú málo príležitosti na získavanie z „vyššej“ ligy. Na posledných dvoch tréningoch sme sa teda venovali základným herným aktivitám. V obrane sme sa zamerali na pevné držanie strany a orientovanie sa v obrane naľavo a napravo. V útoku zase základné postavenie stacku a nábehy s cutom.
Aj napriek tomu, že hra je miestami zbrklá a ako v každom mladom tíme obohatená o veľa turnoverov, som nesmierne rada, že vidieť na týchto ľuďoch, že ich to baví a že sa zlepšujú. Taktiež si myslím, že sa tu nachádza veľa talentovaných a perspektívncyh mladých ľudí a určite na nich treba myslieť pri stavaní slovenského či už babského alebo chalanského juniorského tímu.
Na záver ešte prezradím, že košický tím sa už teraz teší na svoj prvý turnaj, ktorým budú halové majstrovstvá Slovenska v Hlohovci a chystá sa ich tam okolo 7-10 ľudí. Taktiež už začínajú rozmýšľať nad výstižným názvom pre svoj tím. Prajem preto tomuto mladému perspektívnemu tímu veľa úspechov v novej frisbee sezóne 2010 a nech sa spoločne vidíme na veľa turnajoch doma i v zahraničí.