Plážové majstrovstvá sveta WCBU 2011

V talianskom Lignano Sabbiadoro sa od nedele 21.8. do nedele 28.8. konajú tretie Majstrovstvá sveta v plážovom ultimate WCBU 2011. Slovensko reprezentuje zmiešaný (COED) team, špeciálne zostavovaný a špeciálne trénovaný, ktorý si zmeria sily na horúcom piesku so svetovou špičkou.
Všetkých priaznivcov tiež pozývame sledovať každodenné komentované priame prenosy zo zápasov turnaja, a výsledky nášho tímu. Slovensko skončilo nakoniec na 14. mieste.

Naša účasť na turnaji v praxi znamená, že okrem rochnenia na pláži, kúpania sa v mori a cucania kokosovych orechov si aj trošku zahráme. Veríme, že domáca fanúškovská základňa bude minimálne tak aktívna ako tomu bolo pri EUC. Budem sa snažiť vykopať z piesku nejaký optický kábel a sem tam niečo reportnúť.
V našej A skupine mixed kategórie sa stretneme s týmito týmami: Veľká Británia, USA, Belgicko, Rakúsko, Portugalsko, Francúzsko, Rusko, Dánsko, Venezuela a Spojené arabské emiráty.
Na majstrovstvách sveta štartuje v šiestich divíziach viac ako 1100 hráčov v 73 tímoch z 31 krajín celého sveta. Česká republika a Maďarsko na turnaj netradične postavili tímy v seniorskej divízii Open Masters, tím Maďarska má v tomto tíme dokonca aj ženy.
Viac informácií nájdete na stránke turnaja, kompletný rozpis zápasov vo formáte pdf nájdete tu. Výsledky slovenského tímu s podrobným priebehom zápasov možno nájsť tu
Server iamultimate.com prináša každodenné komentované priame prenosy a televízia BlockStackTV prináša reportáže z podujatia. Vo videu sa mihne aj slovenský tím.
Bella Tutti Frisbee Ciao!