Na Spiši lietali taniere!

 

Uplynulý víkend (23.- 24. októbra 2021) sa konala posledná outdoorová juniorská akcia tejto sezóny. Išlo o sústredenie, ktoré prebiehalo v krásnom prostredí pod dominantou východného Slovenska – Spišským hradom. Na sústredení sa zišlo 15 hráčov pod vedením 4 trénerov (Lucie Pekárovej, Miroslava Stankoviča, Dávida Ogurčáka a Martiny Kmecovej).

V prvom sobotňajšom bloku sme sa zamerali na cuttovanie a footwork a v druhom bloku sme hráčom predstavili princípy dobrej osobnej obrany. Po obedňajšej pauze nás čakala prechádzka na Spišský hrad a podvečer sme si zahrali mixový zápas 7 na 7, ktorého súčasťou boli aj tréneri. V nedeľu sme sa sústredili na zlepšenie hádzania a prácu s diskom, ako aj na resetovanie disku na handlerskej pozícií. Sústredenie sme ukončili 70 minútovým zápasom.

Počas celého víkendu sme si užívali krásne slnečné jesenné počasie. Musíme skonštatovať, že juniori si viedli veľmi dobre. Bolo na nich vidno ich chtíč zlepšovať sa. Do každého cvičenia dali svoju plnú sústredenosť a motiváciu, za čo im chceme poďakovať. Dúfame, že to, čo sa cez víkend naučili využijú v ich budúcej frisbee kariére 🙂

Aby sme nezabudli, radi by sme poďakovali MŠK Spišské Podhradie za poskytnutie ihriska a Penziónu St. Martin za poskytnutie ubytovania.

Už teraz sa tešíme na všetky ďalšie akcie, ktoré nás čakajú v roku 2022! 

Tento projekt sa uskutočnil vďaka podpore Nadácie SPP a dotácie SAF.

Text a foto: Martina Kmecová