Majstrovstvá Slovenska Ultimate Frisbee 2021 – kategória U20 MIX (juniori)

Súbežne s mixovými majstrovstvami Slovenska dospelákov prebiehali v Košických Oľšanoch (4.9.-5.9.2021) aj historicky prvé majstrovstvá Slovenska juniorov v mixovej kategórií. Majstrovstiev sa zúčastnili 3 družstvá, jedno z nášho hlavného mesta a dva z Košického klubu Kefear. Rozdiel oproti majstrovstvám seniorov bol v tom, že formát hry bol 5 vs 5, ihriská boli o čosi menšie a jednotlivé zápasy boli kratšie. Jeden zápas trval 35 minút. Dokopy sa odohrali 4 zápasy.

Turnaj odštartoval zápas domácich družstiev Kefear A a Kefear 1, ktorý vyhral Kefear A so skóre 11:6. V ďalšom zápase zdolal Kefear A aj tím Outsiterz J 12:8. Vtedy už hráči Kefearu A vedeli, že určite zabojujú o zlato. Najtesnejší zápas bol medzi tímom Kefear 1 a Outsiterz J, ktorý po napínavom súboji skončil 7:8 v prospech Bratislavčanov a tým ich posunul do finále.

Radosť po víťaznom bode

Ako sme spomínali v predchádzajúcom článku z majstrovstiev Slovenska dospelákov, v nedeľu sa hráči, ktorí hrali vo finále museli popasovať s veľmi premenlivým vetrom. Košickým juniorom z tímu Kefear A sa podarilo udržať disk vo vetre pod kontrolou a behom 35 minút skórovali nemilosrdných 11 bodov. Finále tak vyhrali nad Outsiterz J 11:0. Môžeme sa len domnievať, že túto výraznú výhru môžeme pripísať tomu, že Košičania sú viac zvyknutí na tunajšie poveternostné podmienky.

Musíme ale povedať, že všetky tímy si na turnaji počínali veľmi dobre a miestami pripravili divákom na tribúne riadne divadlo. Dúfame, že budúci rok sa stretneme ešte v hojnejšom počte!

Celkové poradie

1. Kefear A (Košice)
  2. Outsiterz J (Bratislava)
  3. Kefear 1 (Košice)

Cenu Spirit of the game si, podobne ako ich seniorský tím, domov odnášajú juniori z Outsiterz z Bratislavy.

Kompletné výsledky sú na tomto odkaze.

Majstri Slovenska U20 mixed – Kefear A (horný rad zľava: Viktória Dodeková, Jakub Mičko, Tibor Pelegrin, Petra Marčoková, Benjamín Bodo, Dolný rad zľava Karin Eštoková, Michal Ivanisko

Všetky hráčske a tímové poplatky boli juniorským hráčom hradené z finančnej podpory Nadácie SPP v rámci programu “Športuj aj Ty!” (pozri webstránku)

Text: Martina Kmecová