Majstrovstvá Slovenska Ultimate Frisbee 2021 – kategória MIX

Skupinový zápas North Side proti Baníku Lásky

Uplynulý víkend (4.-5. septembra 2021) sa v Košických Oľšanoch uskutočnili majstrovstvá Slovenska v ultimate frisbee v mixovej kategórií. Na turnaj sa prihlásilo 6 tímov z rôznych kútov krajiny. V sobotu nám prialo pekné slnečné počasie. Príjemnú atmosféru nášho športu si prišli užiť nie len kamaráti a rodinní príslušníci hráčov z Košíc, ale aj zvedavci a miestni obyvatelia, ktorí sa o tejto udalosti dozvedeli na internete alebo v miestnom rozhlase.

Po odohratí sobotňajších skupinových zápasov bolo známe, že do semifinále určite postupuje tím North Side z Kysúc a tím Outsiterz z Bratislavy. V sobotu podvečer sa odohrávalo štvrťfinále. Na prvom ihrisku sa stretli tímy Kefear (Košice) a Outsiterz O (Bratislava), a na druhom tímy Sky up (Košice) a Baník lásky (Prievidza). Tímy Kefear a Baník lásky zdolali svojich súperov bez väčších ťažkostí 15:6 a 15:7 a tým si zaistili svoje miesto v boji o medaile.

V nedeľu sa hráči prebudili do slnečného, no veterného rána. Košická kotlina predstavila svoje typické “VKV” (ak neviete čo presne táto skratka znamená, kľudne sa na to opýtajte akéhokoľvek Košičana). Keďže sa zmenili poveternostné podmienky, väčšina tímov musela zmeniť stratégiu hry tým, že v útoku hádzali časté a krátke hody, a v obrane hrali zónovú obranu. Premenlivý vietor potrápil nejedného skúseného hráča a disk padal častejšie ako je zvykom. V zápasoch išlo o to, kto je s diskom trpezlivejší a kto vie zachovať chladnú hlavu.

Skupinový zápas Outsiterz proti Sky Up

Na prvom ihrisku sa hral semifinálový zápas Outsiterz vs Baník lásky. Aj napriek silnému vetru mali Outsiteri zápas celý čas pod kontrolou a podarilo sa im vyhrať 15:4. Na druhom ihrisku prebiehal o niečo napínavejší semifinálový zápas, kde si sily zmerali domáci Kefear a North Side. Spočiatku boli domáci Košičania na koni. Podarilo sa im skórovať niekoľko rýchlych bodov po vetre. Celkovo hrali v prvom polčase o čosi lepšie než súperi, čo sa odzrkadľovalo na skóre 6:5. V druhej polovici zápasu však tím North Side poriadne zapol. Kysučania si pekne trpezlivo nahrávali disk proti zónovej obrane Kefearu a zároveň potrestali všetky osobné chyby útočnej lajny Kefearu. North Side nakoniec zaslúžene vyhral 9:12.

V nedeľu na obed sa súbežne začali dva zápasy. Na jednom ihrisku sa hral zápas o piate miesto, na druhom zápas o bronz. Zápas o piate miesto skončil v prospech hráčov z Outsiterz O, ktorí zdolali Sky up 15:7. V zápase o bronz sa domáci hráči Kefearu zapotili, keď im v druhom polčase začal Baník lásky dýchať na krk a sťahovať náskok v skóre. Nakoniec však zápas skončil víťazne pre Košičanov a tí sa tešili z bronzovej priečky.

Vo finále sa stretli neporazené tímy Outsiterz a North Side. Dve tretiny zápasu sa tímy veľmi napínavo doťahovali bod po bode. Nebolo vôbec jednoduché tipnúť, kto vyjde z tohto zápasu ako víťaz. Ku koncu finále však Outsiterz začali ukazovať svoju dominanciu na ihrisku a skórovaním niekoľkých bodov za sebou si urobili značný bodový náskok 14:9, vďaka čomu sa stali majstrami Slovenska! Srdečne gratulujeme! 

Celkové poradie

  1. Outsiterz (Bratislava) 
  2. North Side (Turzovka)
  3. Kefear (Košice) 
  4. Baník Lásky (Prievidza) 
  5. Outsiterz O (Bratislava)
  6. Sky up (Košice)

Cenu Spirit of the game si spolu so zlatou medailou domov odnáša tím Outsiterz

Kompletné výsledky sú na tomto odkaze.

Majstri Slovenska mixed 2021 – Outsiterz (horný rad zľava Natália Michálková, Tímea Petrovičová, Matej Surový, Timotej Hajdúk, Nela Ďanovská, dolný rad zľava Cássio Lopez, Dominik Cibula, Martin Bachratý, Alex Čabala, Bianka Parmová)

Text: Martina Kmecová

FotoMarek Findrik, Tomáš Malec