Majstrovstvá Slovenska Open a Women 2017

Počas víkendu 16. – 17. septembra sa v Prievidzi uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v kategóriách Open a Women. V kategórii Open súťažilo celkovo 8 tímov. Narozdiel od minulých rokov bola Kvalifikácia na MSR Open zrušená pre malý záujem, preto všetky prihlásené tímy súťažili o titul až priamo na majstrovstvách. V kategórii Women sa jednalo o prvý majstrovský outdoorový turnaj vôbec, na tento pilotný ročník sa prihlásili 3 slovenské timy. Súťažný poriadok v tejto kategórii umožňoval aj štart zahraničného tímu (bez možnosti zisku titulu/medailí) a vo Women tak súťažili aj brnenskí Leftovers.

Sobota

Sobota priniesla v základných skupinách množstvo vyrovnaných zápasov. V Opene skupinou A bez zaváhania prešli Outsiterz Bratislava a priamo postúpili do semifinále. Na druhom mieste skončili prekvapujúco North Side Turzovka a do baráže o semifinále sa z tretieho miesta podarilo postúpiť ešte domácemu Baníku Lásky. Na poslednom mieste skončili Paskudy Sabinov.

O prekvapenia nebol núdza ani v skupine B. S tromi víťazstvami si priamy postup do semifinále vybojoval Kus Plastu Senica. Na druhom mieste skončil Mental Discorders Bratislava, na treťom mieste Kefear Košice a na poslednom mieste po troch veľmi tesných prehrách skončilo U.F.O. Špačince.

Barážové zápasy o postup do semifinále tak priniesli súboj North Side vs. Kefear a Baník Lásky vs. Mental Discorders. Baník Lásky si od začiatku vybudoval a následne kontroloval veľký náskok, ktorý už Mental Discorders v malom počte nedokázal dobehnúť. Z postupu do semifinále sa tak po výhre 15:11 tešili domáci. Súbor North Side a Kefear bol vyrovnaný takmer až do poslednej chvíle, kedy sa podarilo North Side odskočiť na 13:10.

Vo women sa všetky štyri tímy stretli v základnej skupine. Leftovers Brno sa podarilo zvíťaziť vo všetkých zápasoch, na druhom mieste skončil kombinovaný tím LayDs Lásky. Tretie miesto v základnej skupine brali North Side Turzovka a na poslednom mieste skončili Kus Sestry zložený z hráčok Kus Plastu a OutSisterz.

Organizátorom narobilo vrásky na čele daždivé počasie a uprostred dňa bol celý turnaj presunutý z ihriska vo Veľkej Lehôtke na ZŠ Sama Chalupku. Vďaka tejto promptnej zmene sa sobota zaobišla bez zmien v rozpise. Už aj tak vlhký terén a zlá predpoveď na nedeľu vyústili do zrušenia nedeľňajších zápasov o 5. až 8. miesto v Opene a tiež o zmenách v rozpise kategórie Women.

LayDs Lásky – Majstersky Slovenska v kategórii Women

Nedeľa

V kategórii Open sa hrali semifinálové zápasy a následne súboje o medaily. Prvé semifinále Outsiterz Bratislava vs. Baník Lásky Prievidza vyhrali pomerne výrazne 15:8 Outsiterz. Druhé semifinále Kus Plastu Senica vs. North Side Turzovka rozhodol až posledný bod, kedy na 12:11 skóroval North Side.

Medzitým sa odohrali rozhodujúce zápasy o medaily v kategórii Women (semifinále boli pre nepriaznivé počasie zrušené). Leftovers Brno si vybojovali prvé miesto po výhre 8:7 nad LayDs Lásky. Strieborné medaily si odniesli North Side Turzovka po výhre 8:6 nad Kus Sestry, ktoré nedokázali dobehnúť manko zo začiatku zápasu.

Medailové zápasy v Open sprevádzal silný dážď a blatistý terén. V zápase o bronz sa týmto podmienkam lepšie prispôsobil Kus Plastu a po výhre 12:6 nad Baníkom Lásky si odnášajú svoju vôbec prvú medailu v tejto kategórii. Finále Outsiterz vs. North Side si ukontrolovali výhrou 15:8 hráči Outsiterz a obhájili tak minuloročné prvenstvo. Hráči North Side si však taktiež odniesli historicky najlepšie umiestnenie vôbec v kategórii Open.

Outsiterz Bratislava – Majstri Slovenska v kategórii Open

Ocenenie Spirit of the Game pre najférovejší tím si v kategórii Women odniesli Kus Sestry a v Opene Baník Lásky Prievidza (na vyhláseni bol „chybne“ ocenený tím North Side Turzovka, ktorý po oprave chyby skončil v hodnotení SOTG na druhom mieste).

Turnaj po organizátorskej stránke zastrešili Katarína Oslancová a Marián Mišeje z tímu Baník Lásky, ktorým týmto ďakujeme za organizáciu aj napriek nepriazni mnohých okolností. Delegátom SAF bol Michal Prusák.

Ďakujeme tiež sponzorovi cien Medovina Včelovina a generálnemu sponzorovi SAF Nicereply.

Výsledky Open

  1. Outsiterz Bratislava
  2. North Side Turzovka
  3. Kus Plastu Senica
  4. Baník Lásky Prievidza (+ Spirit of the Game)
  5. – 8. miesto Mental Discorders Bratislava, Kefear Košice, Paskudy Sabinov a U.F.O. Špačince

Výsledky Women

  1. Leftovers Brno
  2. LayDs Lásky (zlaté medaily a titul Majsteriek Slovenska)
  3. North Side Turzovka (strieborné medaily)
  4. Kus Sestry (bronzové medaily + Spirit of the Game)

Kompletné výsledky zápasov nájdete v rozpise, kompletné výsledky Spirit of the Game tu.