Majstrovstvá sveta družstiev v Discgolfe

Na druhom ročníku WTDGC súťažilo 10 reprezentačných tímov a medzi nimi po prvýkrát aj tím Slovenska. V základnej skupinovej fáze sa náš tím stretol postupne so všetkými ostatnými zúčastnenými tímami a v jednotlivých stretnutiach získal bodov 24 bodov zo 72 možných, čo ho zaradilo na konečné 9.miesto.

V skupine nám vyšiel najmä zápas s Francúzskom, ale tesné zápasy sme odohrali aj Estónskom, ktoré hralo na turnaji veľmi dobre, a aj s favorizovaným Fínskom. V poslednom zápase o postup do prvej osmičky sme napokon pomerne tesne prehrali s Českom, keď sa rozhodovalo až na posledných jamkách. Na postup by sme však potrebovali víťazstvo v opačnom pomere. Napokon náš tím čakal zápas o 9. miesto proti Chorvátsku. V ňom sme úlohu favorita zvládli a vyhrali sme jednoznačne 17:1, keď sme tamer všetky súťaže ukončili v predstihu a nedohrávalo sa veľa jamiek.

Slovenský tím v zložení: Katka Boďová (kapitán), Marko Čačala, Juraj Feilhauer, Lukáš Grožaj, Karol Hrubják, Richard Kollár a Martin Krička tak skončil na konečnom 9.mieste, ktoré znamená 9. miesto pre Slovensko vo svetovom rebríčku krajín v discgolfe svetovej asociácie WFDF.

Väčšina našich hráčov, pre ktorých to bol prvý väčší medzinárodný turnaj mimo nášho regiónu, získala množstvo cenných skúseností, ktoré posunú slovenský discgolf zase o krok ďalej. Zaujimavosťou turnaja bolo aj to, že väčšina zápasov bola tesná napriek veľkým rozdielom v ratingoch hráčov.

Posledné zápasy play-off sa rozhodovali až úplne na konci, keďže končili remízami a víťazstvo určili až pomocné body v zápase (a v nich často prišlo na to, ktorý tím stratil na ihrisku disk). Finále bolo mimoriadne dramatické, keď na konci zostali už hrať len dve ženy Anne Kettunen z Fínska a Christine Lee z Kanady. Anne mala po 14. jamkách náskok 1:0, a na víťazstvo Fínska jej stačila aj remíza. Avšak kanaďanka zahrala záverečné jamky fenomenálne s birdie na jamkách 15, 17 a mala šancu aj na jamke 18, kde jej však už stačil aj hod na istotu pod kôš. Víťazom sa tak stal tím Kanady.

Najbližšie tímové majstrovstvá sveta sa uskutočnia v roku 2020 a veríme, že slovenský tím bude opäť pri tom.

Výsledky jednotlivých zápasov:

Skupinová fáza:

  • Slovensko – Nový Zéland 1:7,
  • Slovensko – Francúzsko 7:1,
  • Slovensko – Kanada 2:6,
  • Slovensko – Veľká Británia 2:6,
  • Slovensko – Fínsko 2:6,
  • Slovensko – Chorvátsko 5:3,
  • Slovensko – USA 0:8,
  • Slovensko – Estónsko 3:5,
  • Slovensko – Česká republika 2:6,

zápas o 9. miesto:

  • Slovensko – Chorvátsko 17:1.

Celkové poradie tímov: 1. Kanada, 2. Fínsko, 3. Nový Zéland, 4. Estónsko, 5. Česká republika, 6. Veľká Británia, 7. Francúzsko, 8. USA, 9. Slovensko, 10. Chorvátsko.

Slovenská reprezentácia v Discgolfe, Colchester 2017

Slovenská reprezentácia v Discgolfe, Colchester 2017

Cestu nášho tímu podporili: #SlovenskaAsociaciaFrisbeeNicereply Vitalclinic.