Majstrovstvá Slovenska v Discgolfe, kategórie Junior a Masters

Počas upršaného víkendu 23.-24.septembra 2017 sa uskutočnili Majstrovstvá Slovenska Juniorov a Masters v Discgolfe. Majstrovstvá Slovenska Juniorov sa konali ako jednodňový turnaj na ihrisku v Malženiciach. Súťažilo sa v kategóriach Juniori do 12 rokov, Juniori do 18 rokov a Juniorky do 18 rokov.

Kategóriu Juniori do 12 rokov vyhral Hugo Krička pred Tomášom Mozolom a ako tretí sa umiestnil Leo Krička.

Kategóriu Juniori do 18 rokov vyhral Marko Čačala, pred Dominikom Silným a Tomášom Marunom všetci z Discgolf klubu Malženice.

Kategória Juniorky do 18 rokov taktiež patrila Discgolf klubu Malženice keď zvíťazila Viktória Kiselová, pred Natáliou Nádaskou a Luciou Čapkovičovou.

Titul v Masters museli pretekári vybojovať v dvojdňovom zápolení. Prvý deň bojovali na ihrisku v Malženiciach a druhý deň na ihrisku v zámockom parku mesta Hlohovec. Titul nakoniec vybojoval Adrián Čačala pred Romanom Miezgom a Milošom Silným.

V nedeľu sa na ihrisku v zámockom parku v Hlohovci uskutočnili aj prvé Majstrovstvá Slovenska Juniorov do 6 rokov. Zúčastnilo sa ho 6 pretekárov vo veku 2 az 6 rokov. Súťažilo sa urputne ale víťaz môže byť len jeden a ním sa stal Dávid Turský, keď porazil svojho brata Filipa Turského. Na tretej priečke skončil Tomáš Maďara.