Krumlovská klendra 2018 – zahájenie discgolfovej sezóny

DGC Moravský Krumlov usporiadal už skoro tradičný zimný discgolfový turnaj, na ktorom slovenskí reprezentanti „bojovali“ vo všetkých kategóriách.
Napriek sťaženým podmienkam sa turnaja zúčastnilo 89 hráčov z troch krajín a to z Česka, Slovenska a Poľska.

Ihrisko sa rozprestiera v parku krumlovského kaštieľa, avšak žiadne rovné fairwaye tu nečakajte. Kombinácia prevýšení a zasneženého prostredia väčšinu hráčov potrápila, či už klzkým povrchom, alebo zimou pre ktorú je názov „Krumlovská klendra“ výstižný.

Najlepší výsledok turnaja -7 pod par zahral náš reprezentant Michal Kúdela, ktorý ovládol kategóriu Open. Na druhom a treťom mieste sa umiestnili českí hráči Lukáš Filandr a Michael Rádl.

V kategórii Open Women sa na prvom delenom mieste umiestnila naša reprezentantka Soňa Švecová a česká hráčka Eliška Bártková, tretie miesto patrilo taktiež českej hráčke Veronike Fabíkovej.

V kategórii Pro Master 50+ zvíťazil Jožko Čierny a v tesnom závese skončil druhý Roman Miezga. Tretie miesto obsadil český hráč Radek Cižmar.

Krásne tretie miesto vybojoval náš junior Tomáš Mozola, ktorého delil od druhého miesta len jeden hod.

V kategórii Masters 40+ získal „zemiakovú“ medailu Stefan Dobrev a na siedmom mieste sa umiestnil Martin Mozola, ktorý zahral prvé kolo vysoko nad svoj rating /897/.

Ďakujeme slovenským hráčom za reprezentáciu a klubu DGC Moravský Krumlov za organizáciu turnaja. Kompletné výsledky nájdete na https://www.pdga.com/tour/event/34273