Kluboví kapitáni v Bolerázi a v Špačinciach

Ako sa správne rozcvičiť, ako začleniť nováčikov do tímov, ako vo vnútri tímu komunikovať, ako správne brániť v zónovej obrane, ako sa zabaviť v posilňovni bez drahých prístrojov, ako motivovať spoluhráčov, či ako urobiť dobrý a zaujimavý tréning? O tom všetkom počas uplynulého víkendu 10.-11. marca debatovali na školení SAF v Bolerázi a Špačinciach kapitáni a tréneri zo slovenských ultimate tímov.

Zástupcovia klubov KE-FEAR Košice, Baník Prievidza, Morthens Trnava, UFO Špačince, Kus Plastu Senica, a bratislavských tímov Discredit, Outsiterz a Mental Discorders sa spoločne na prvom špecializovanom víkendovom workshope venovali rozvoju rôznych trénerských schopností, tréningu na ihrisku a v posilňovni, diskusiám a prednáškam, týkajúcim sa vedenia tímu. Aj keď zábavy aj únavy bolo viac ako dosť, spoločné diskusie o ultimate bežali nonstop cez obed aj cez večeru a napokon pokračovali až do neskorej noci. Takmer domáci Špačinčania výrazne pomohli SAFke tým, že okrem perfektného počasia zabezpečili aj skvelé ihriská. Podrobný program akcie si môžete po prihlásení pozrieť v priloženom súbore.
Keďže akcia mala medzi trénermi a kapitánmi veľký úspech a množstvo tém sa nepodarilo v limitovanom čase pokryť, podobné školenia budeme v budúcnosti organizovať pravidelne, najbližšie už v budúcej sezóne, pravedpodobne na jar 2013. Už sa na ne tešíme.