Juniorské sústredenie – U20 mix

Cez víkend 2. a 3. apríla sa na západe krajiny v obci Omšenie (pri Trenčianskych Tepliciach) uskutočnilo prvé juniorské mixové sústredenie sezóny 2022. Sústredenie bolo otvorené všetkým záujemcom bez ohľadu na ich skúsenosti alebo dobu hrania. Zúčastnilo sa ho 23 hráčok a hráčov z celého Slovenska, ktorí boli pod vedením piatich trénerov – Jakuba Banetku, Timoteja Hajdúka, Jána Bernáta, Lucie Pekárovej a Martiny Kmecovej. 

Hráči mali počas víkendu rozmanitý program. Zamerali sme sa najmä na hádzaciu techniku, prvky osobnej obrany, nabiehanie zo stacku, hody do zavretej strany a akceleráciu. To čo sa naučili, si mohli hneď vyskúšať v zápasoch proti skúseným hráčom z master tímu. Aj napriek tomu, že väčšinu víkendu bola teplota iba pár stupňov nad nulou, motivácia ani odhodlanie juniorom určite nechýbali. Juniorov chceme pochváliť za ich obrovskú snahu. Celý víkend trénerov počúvali a trpezlivo sa učili nové veci.

Zo zápasu proti masters tímu

Ďalšie sústredenie sa predbežne bude konať na konci mája. Už teraz sa môžete tešiť na zaujímavý program. Účelom týchto sústredení je posunutie hráčskej kvality našich juniorov, vytvorenie nových priateľstiev vo frisbee komunite na Slovensku a vzbudenie motivácie aktívne hrávať a pracovať na sebe. Pre tých ktorí nevedia, v auguste sa vo Wroclawe budú konať juniorské majstrovstvá sveta v ultimate frisbee a Slovensko tam vysiela tím v mixovej divízií. Výber sa bude robiť aj na základe série týchto juniorských sústredení. Ak chcete zabojovať o miesto v tíme, neváhajte sa nám ukázať na ďalšom sústredení.

Viac info v skupine “slovenskí juniori 2022” na FB: https://www.facebook.com/groups/2450410845221488 

Ďakujeme základnej škole v Omšení za poskytnutie priestorov na prenocovanie a takisto obci Omšenie za prenájom ihriska.

Spoločná fotka juniorov a masters

 

Text: Martina Kmecová
Foto: Tomáš Malec