Juniori s cenou SOTG na Majstrovstvách sveta

V sobotu, 13.8., vyvrcholili finálovým zápasmi majstrovstvá sveta U20, ktoré sa uskutočnil spolu s majstrovstvami Európy U17 ako JJUC v poľskej Wrocławi (viď článok).

Slovenská reprezentácia súťažila v mixovej divízii U20. Okrem slušného piateho miesta si odnáša ocenenie Spirit of the Game! Pre slovenský tím je to prvé také ocenenie na majstrovstvách sveta v histórii. Posledný podobný úspech sa podaril ženskej juniorskej reprezentácii na majstrovstvách Európy 2015 (EYUC 2015)

Foto: Quentin Dupré la Tour (FOCUS Ultimate). Víťazi SOTG. Hore zľava: Martina Kmecová, Timotej Hajdúk, Jakub Koleň, Adrián Vacula, Sebastián Kováčik, Juraj Hurný (spirit kapitán), Ondrej Cibula, Jakub Malec, Daniel Molnár, Branislav Šmatlánek, Alex Čabala, Šimon Červenec, Jakub Banetka, Ján Bernát. Dole zľava: Michaela Zajacová, Natália Michálková, Natália Perďochová, Monika Struhárová, Ester Michálková (kapitánka), Nela Ďanovská, Sarah Schromová, Karin Eštoková, Kamila Zágorová. Na fotke chýba Michal Ivanisko – musel odcestovať pred odovzdávaním ceny.

Tituly majstrov sveta U20 získali: USA (women), USA (open) a Maďarsko (mix).
Tituly majstrov Európy U17 získali: Taliansko (women), Taliansko (open) a Maďarsko (mix).

Slovenský tím odohral namáhavé no veľmi vyrovnané a kvalitné zápasy proti krajinám ako Kolumbia, Maďarsko, Holandsko, Izrael, Švédsko a Švajčiarsko. Napriek tomu, že neabsolvoval prípravný turnaj, neprejavovala sa na hre nezohranosť. Prípravné sústredenia priniesli svoje ovocie.

Zápas so Švédskom mohol poslať Slovensko do boja o medaile. Sledovali sme ho v komentovanom priamom prenose. Napriek prehre potešil oko snáď každého fanúšika slovenského ultimate frisbee. Zápas ponúkol veľa krásnych momentov na oboch stranách. Môžete si ho pozrieť aj spätne:

 

Foto: Tomáš Malec

Tu si dovolím osobnú poznámku: v komentároch som čítal, aj osobne počul, veľa chvály na predvedenú hru tímu v streamovanom zápase. Povedzte hráčom aj osobne, čo sa vám páčilo. Na tréningu, turnaji, opekačke, … Pochvalou neurazíš a povzbudíš 😉

V predturnajovom článku som vyslovil cieľ, aby sa nám vrátilo 20 lepších hráčov ako na turnaj odchádzalo. Toto sa splnilo na 100%.

Môžeme byť hrdí, že na Slovensku nám vyrastajú hráči nielen s dobrou hernou kvalitou, ale aj s výbornou úrovňou Spirit of the Game. V turnaji bolo veľa sporných a hraničných momentov, ale naši hráči riešili hlášky vzorovo. Svedčí o tom aj spirit kategória komunikácia, kde sa ich priemer veľmi priblížil hodnote 3.

Poďakovanie patrí ako trénerom, tak aj hráčom.

Tréneri: Martina Kmecová, Ján Bernát, Jakub Banetka a Timotej Hajdúk.

Spoločné foto po zápase s Izraelom. Foto: Tomáš Malec

Hráči: Ester Michálková (kapitánka), Juraj Hurný (spirit kapitán), Branislav Šmatlánek, Michaela Zajacová, Daniel Molnár, Natália Michálková, Alex Čabala, Sebastián Kováčik, Natália Perďochová, Michal Ivanisko, Sarah Schromová, Monika Struhárová, Jakub Koleň, Karin Eštoková, Adrián Vacula, Jakub Malec, Kamila Zágorová, Ondrej Cibula, Nela Ďanovská a Šimon Červenec.

Pevne veríme, že juniorov účasť na majstrovstvách sveta nakopla a že ich uvidíme reprezentovať našu krajinu aj v nadchádzajúcich rokoch.

Výsledky Slovenska: https://jjuc.sport/?view=teamcard&Team=1032
Výsledky spirit U20 mix: https://jjuc.sport/?view=spiritstatus&series=1003
Výsledky celého turnaja: https://jjuc.sport