JJUC 2022 aj s účasťou Slovenska

Jedny majstrovstvá sveta skončili, druhé začínajú.

Výsledky WUCC 2022

Minulý víkend sme mohli sledovať vyvrcholenie WUCC v Cincinnati (USA). Titul majstrov sveta získali:

Výsledky celého turnaja a svojho obľúbeného tímu / hráča nájdete na znovuvzkriesenom ultiorganizeri a to na tejto adrese: https://results.wfdf.sport/wucc/?view=teams&season=WUCC2022&list=bystandings

JJUC 2022 začínajú

Tento víkend začína vo Wroclawi veľký juniorský „dvojturnaj“ – JJUC 2022. Skratka stojí za rozpísanie a vysvetlenie. JJUC – Joint Juniors Ultimate Championships. Na jednom mieste a v jednom termíne sa totiž konajú Majstrovstvá sveta do 20 rokov a Majstrovstvá Európy do 17 rokov. Pod hlavičkou WFDF a EUF. Namiesto tradičných dvoch skratiek WJUC a EYUC vznikla nová, spojená (joint) – JJUC.

A na rozdiel od WUCC môžeme fandiť aj slovenskému tímu! Slovenská reprezentácia sa zúčastní majstrovstiev sveta v kategórii U20 mixed.

Príprava a zohrávanie prebiehalo primárne formou víkendových sústredení. Tím absolvoval tri sústredenia v apríli, máji a júli. 20 hráčiek a hráčov z piatich slovenských klubov, pod vedením trénerov Martiny Kmecovej, Jána Bernáta, Jakuba Banetku a Timoteja Hajdúka bude bojovať v sedemčlennej skupine a v následných zápasoch.

Pre Slovensko začína turnaj v nedeľu 7.8. zápasmi s Kolumbiou a s Maďarskom.

Divízia U20 mixed vyvrcholí finálovým zápasom v piatok 12.8, celý turnaj potom finálovým zápasom v divízii women 13.8. Všetky finálové zápasy budu streamované na kanáli ulti.tv (https://www.youtube.com/c/ultidottv). Zatiaľ nepotvrdená možnosť je stream niektorých iných zápasov

Držíme palce na dobrý výsledok. Ale hlavne na to, aby sa nám 13.8. vrátilo 20 lepších hráčov ako bude na turnaj odchádzať!