Halový marec

Marec bolo orámovaný halovými majstrovstvami Slovenska hneď v troch kategóriách:

 • ženy
 • juniori U20
 • mixed

Aby sa nám to neplietlo, všetky tri sa konali na jednom mieste, v Radoli na Kysuciach. S odstupom času si pripomeňme tieto turnaje.

Halové majstrovstvá Slovenska U20

2.3.2016 , Radoľa

Foto: Jakub Bartoň

Nastúpilo 7 tímov, pričom domáci klub North Side postavil dokonca 3 tímy. Hralo sa v jednej skupine systémom každý s každým. Po skončení skupiny hrali prvý a druhý tím tabuľky finále, tretí a štvrtý tím hrali o tretie miesto. Tímy North Side „B“ a North Side „C“ zbierali hlavne skúsenosti. Baník Lásky nastúpil s prevažne dievčenskou zostavou, tiež so zameraním na hernú prax a nie na výsledok. Zato zápasy ďaľších „prvých tímov“ priniesli veľa vyrovnaných výsledkov.

V boji o tretie miesto zvíťazil Kefear nad Kus Plastu 12:11. Zopakovali si presne výsledok zo skupinového zápasu, akurát s otočeným skóre (v skupine vyhral Kus Plastu).

Aj finále prinieslo otočený výsledok oproti skupinovému zápasu. North Side zvíťazil nad Outsiterz a získal titul Halového majstra Slovenska v kategórii U20 pre rok 2019.

Zostava halových majstrov Slovenska 2019 U20 – North Side: Lukáš Stopka, Stanislav Tkadlec, Šimon Mekiňa, Šimon Červenec, Tomáš Krišica, Rudolf Kožík, Matúš Olešnaník, Filip Červeník

Cenu Spirit of the Game získal Kus Plastu.

Výsledky

 1. North Side
 2. Outsiterz
 3. KeFear
 4. Kus Plastu
 5. Baník Lásky
 6. North Side B
 7. North Side C

Kompletné výsledky na tomto odkaze.

Halové majstrovstvá Slovenska žien

3.3.2019, Radoľa

5 tímov hralo v skupine opäť systémom každý s každým. Veľmi vyrovnaný zápas, ktorý rozhodol o víťazstve v skupine získali North Side po víťazstve nad U.F.O.

Po jednoznačných víťazstvách v semifinálových zápasoch si stretnutie zopakovali aj vo finále. Ešte predtým ale získali bronzové medaile ženy Baníka Lásky po výhre nad druhým domácim tímom, North Side „B“.

Vo finále sa opäť nepotvrdil výsledok zo skupiny a titul Halových majsteriek Slovenska na rok 2019 získali U.F.O. Women Power. Striebro ostalo doma pre North Side. Dobrou náplasťou na finálovú prehru bola pre North Side cena Spirit of the Game.

Zostava halových majsteriek Slovenska 2019 – U.F.O. Women Power: Dominika Horváthová, Soňa Kubišová, Bibiána Pinkasová, Barbara Šišková, Sabína Hluchová, Klaudia Lukacková, Barbora Berková, Katarína Muranská

Výsledky

 1. U.F.O. Women Power
 2. North Side
 3. Baník Lásky
 4. North Side Women B
 5. North Side Women C

Kompletné výsledky na tomto odkaze

HMSR X

30.3. – 31.3., Radoľa

Foto: Jakub Bartoň

9 tímov odohralo v sobotu zápasy v dvoch skupinách. V nedeľné krížové zápasy priniesli jedno veľké prekvapenie. Domáci juniori North Side U17 porazili v derby prvý tím North Side a postúpili tak do semifinále. Tam sa stretli s Kefearom. Prekvapenie sa druhýkrát nekonalo a Kefear postúpil do finále po jasnej výhre 15:5. V druhom semifinále sa stretli Baník Lásky a U.F.O. Špačince. Po tesnom víťazstve 10:8 sa stal druhým finalistom Baník Lásky.

Mladí Kysučania bojovali o bronzové medaile. U.F.O. bolo ale tentokrát nad ich sily a tak bronz išiel po výhre 9:7 do Špačiniec.

Finále vyhral Baník Lásky po víťazstve 11:8 nad Kefearom. Po vlaňajšom halovom titule v open pribudla do Prievidze aj sada ďaľších zlatých halových medailí – tentoraz kategórie mix.

Zostava halových majstrov Slovenska 2019 mix – Baník Lásky: Martin Kollár, Peter Balog, Tomáš Cibulka, Eduard Kmeť, Richard Szolík, Danica Oslancová, Nikoleta Banašová, Erika Uríková, Bianka Bieliková, Zuzana Vavrová, Lukáš Cmarko, Pavol Šiplák, Martin Cepko, Kamila Zágorová

Spirit získal Kus Plastu.

Výsledky

 1. Baník Lásky
 2. Kefear
 3. U.F.O. Špačince
 4. North Side U17
 5. North Side A
 6. Kus Plastu
 7. Paskudy
 8. Kus Plastu B
 9. North Side B

Kompletné výsledky na tomto odkaze.

Zhrnutie

Halové tituly majtrov Slovenska za rok 2019 sa nám pekne porozdeľovali po celom Slovensku:
Open – Iron Horse (Bratislava a veľmi široké okolie)
Ženy – U.F.O. Women Power (Špačince obmäkčené východom)
U20 – North Side (Turzovka)
Mix – Baník Lásky (Prievidza)