Halové majstrovstvá v Hlohovci 2013 – výsledky

Uplynulý víkend sa v Hlohovci konali Halové majstrovstvá Slovenskej republiky v ultimate frisbee. Oproti minulému ročníku sa udialo veľa zmien vo výsledkoch. Minuloročný trend vyrovnaných tímov zo stredu tabuľky sa preniesol tento rok aj na najvyššie priečky a ani v tých najdôležitejších zápasoch neišlo nič podľa očakávaní. Kompletné výsledky v článku.

Už skupinové zápasy priniesli veľa prekvapení. Hneď v prvom zápase sa košický KeFEAR vytiahol na Škorpiónov a napriek tomu, že o bod prehral, predviedol skvelú hru, čo dokázal aj v neskorších zápasoch.
To ale nebolo všetko. Skupina D (Skupina Jeffa Silverberga, oceneného za celoživotný prínos slovenskému frisbee) bola najtesnejšia zo všetkých. Tradične silný tím Golden Ants posilnený ešte aj o Brankiho Jaška a tím Baník Lásky, ktorý za ostatný rok spravil obrovský pokrok, poslali najvyššie nasadeného z tejto skupiny, Discredit, až na posledné miesto zachraňovať postup do prvej osmičky. Zápasy v tejto skupine boli veľmi tesné, dva z nich skončili s rozdielom jediného bodu.

Aj v ďalších zápasoch sa išlo na doraz. V bojoch o postup do prvej osmičky vyhrali Scorpions tesne nad Kusom Plastu, a KeFEAR tesne porazil U.F.O.
Vo štvrťfinále zvíťazili s prehľadom Golden Ants, Outsiterz aj Mental Discorders, neskorší víťaz Morthens Trnava mal ale veľké problémy poraziť Baníkov Lásky, ktorí najmä v druhom polčase doťahovali ich náskok a trnavčania mali stiahnuté polky až do konca zápasu.
Našťastie (pre nich) už do semifinále nastúpili v plnej sile hneď od úvodu a tak si proti minuloročným finalistom Outsiterom vypracovali už v úvode veľký náskok, ktorý sa im napriek snahe nepodarilo dobehnúť. V druhom semifinále postúpil tím Mental Discorders cez zlatomoravských Golden Ants.

V nedeľu sa dohrávali už len zápasy o umiestnenie. V zápase o jedenáste miesto vyhral Outsiterz Refedined nad tímom U.F.O. Lásky (spojené B-tímy U.F.O. Špačince a Baník Lásky), deviate miesto si vybojovali Špačince cez senický tím Kus Plastu. Potešujúce siedme miesto obsadil KeFEAR, ktorý porazil Discreditov. Piaty skončili Baníci Lásky, ktorý vyhrali nad Škorpiónmi. V zápase o tretie miesto vyhrali Outsiteri s prehľadom nad Golden Ants.
Finále medzi trnavskými Morthens a trojnásobnými halovými majstrami Mental Discorders tak prinieslo asi najväčšie prekvapenie turnaja. Trnavčania svojou typickou rýchlou hrou a dobrou obranou dokázali v úvode dať tri body po sebe. Napriek tomu, že Mental začal hrať, tak si Morthens stále udržiavali dostatočný náskok, ktorý dokonca po polčase ešte zvýšili. Vyšlo im doslova všetko, na čo siahli, a tak zápas nakoniec vyhrali 14:8 a stali sa prvý krát vo svojej histórii halovými majstrami Slovenska. Prvý krát tak ide titul halového majstra Slovenska mimo Bratislavy.
Cenu Spirit of the Game za najférovejší tím si tento rok odniesli Golden Ants.

Kompletné výsledky (v zátvorke umiestnenia z roku 2012, 2011 a 2010):

1.Morthens (3,2,9)
2.Mental Discorders (1,1,1)
3.Outsiterz (2,7,2)
4.Golden Ants (5,3,4)
5.Baník Lásky (11,12,-)
6.Scorpions (7,5,3)
7.KeFEAR (12,10,10)
8.Discredit (4,4,8)
9.U.F.O. Špačince (9,9,-)
10.Kus Plastu (10,11,-)
11.Outsiterz Redefined (8,6,6)
12.U.F.O. Lásky (-)

Spirit of the Game:
Golden Ants
Viac info, fotky a Lost & Founds na href=“http://www.facebook.com/hmsr2013″>Facebook stránke
href=“https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Aq6MzXvObunodFZhaDNOVWtDSnJpb3ptOEVNOU9KV0E#gid=0″>Kompletné výsledky Spiritu aj podľa kategórií.
Na turnaji sa takisto uskutočnil aj minikvíz do pravidiel, v zozname priložených dokumentov sa nachádza .pdf s výsledkami a aj s priloženým konkrétnym pravidlom, ktoré sa tematikou zaoberá. A ak vám náhodou váš sebestredný kapitán tento kvíz neukázal, môžte si ho stiahnuť bez vyznačených odpovedí a vyskúšať vyriešiť.

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.