Halové majstrovstvá Slovenska open 2023

Počas prvého februárového víkendu prišli slovenské tímy zabojovať o titul majstra Slovenska halovej sezóny v ultimate frisbee v kategórii OPEN. 4.-5. februára 2023 lietali disky v športovej hale v Hlohovci, kde sa stretlo 10 tímov, ktorým sa podarilo prísť aj napriek snehovým kalamitám a nepriaznivým poveternostným podmienkam naprieč Slovenskom.

Zo zápasu North Side : Outsiterz

Sobota sa niesla v duchu skupinových zápasov. Kým skupine A jasne dominovali Tri Veže, v skupine B sa stretli tri tímy s troma výhrami a jednou prehrou. Z trojice U.F.O. Špačince, Discredit a Outsiterz sa po prepočítaní bodových rozdielov nakoniec neskoršiemu zápasu, a teda dlhšiemu spánku potešilo U.F.O. Špačince, ktoré obsadilo prvú priečku v skupine.

V nedeľu si však museli privstať tímy Kus Plastu a Baník Lásky, ktoré skončili v skupinách posledné, čím si vyslúžili česť odštartovať krížové zápasy. Prvý zápas skončil v prospech Baníku Lásky, čím vyradil Kus Plastu zo semifinálových zápasov. V nasledujúcom zápase poslal North Side bojovať o spodné priečky s Kusom Plastu nový prírastok slovenskej scény, Cenadu. Tretie štvrťfinále po napätom zápase s Expendables vyhral o jediný bod Discredit, zatiaľ čo v poslednom štvrťfinále Iron Horse s prehľadom porazil Outsiterz.

Nasledovali semifinálové zápasy. Expendables ukázali svoje skúsenosti a porazili Baník Lásky a Outsiterz využili vo svoj prospech vysoké výskoky, ktorými zdolali North Side. Posledné semifinálové zápasy rozhodli, že o bronz zabojuje U.F.O. Špačince s Discreditom a v zápase o titul majstra Slovenska si zmerajú sily skupinoví rivali Iron Horse a Tri Veže.

V zápase o piate miesto sa napriek napínavému začiatku podarilo Outsiterom vytvoriť si náskok, a tak si uchmatli posledné postupové miesto na budúcoročné halové majstrovstvá Slovenska. Poslali tak Expendables na šieste miesto, a teda na kvalifikáciu.

Napínavo začínal tiež zápas o tretie miesto. U.F.O. sa s Discreditom doťahovali bod po bode, no po viacerých neuvážených rozhodnutiach a nevynútených chybách potrestal Dicredit UFO štvrtým miestom a odniesol si bronzovú medailu.

Športová hala stíchla, keď sa na zónové čiary postavili Iron Horse a Tri veže. Na začiatku sa Vežiam darilo a zápas odštartovali stavom 2:0. Iron Horse však Vežiam nič nedaroval, sprísnil obranu, eliminoval vlastné chyby a tvrdo trestal chyby súpera. Iron Horse tak konečným stavom 16:11 obhájil titul halového majstra Slovenska po dvojročnej pauze spôsobenej pandémiou.

Gratulujeme Baníku Lásky za výhru ceny Spirit of the Game a tímom Iron Horse, Tri Veže a Discredit za krásne umiestnenie.

Haloví majstri Slovenska open 2023 – Iron Horse. Zľava: Adrián Németh, Ján Švarc, Lukáš Kvetan, Dominik Danek, Daša Legényová, Peter Košťál, Jakub Hladík, Martin Cibula

Za ceny ďakujeme sponzorovi Slovenskej asociácie Frisbee, Včelco Smolenice. Tímu Kus Plastu ďakujeme za organizáciu a Kus Plastu by sa taktiež chcel poďakovať Martinovi Chalánymu za pomoc pri organizácii turnaja.

Celkové poradie:

 1. Iron Horse (Bratislava)
 2. Tri Veže (Bratislava)
 3. Discredit (Bratislava)
 4. U.F.O. Špačince (Špačince)
 5. Outsiterz (Bratislava)
 6. Expendables (Bratislava)
 7. North Side (Turzovka)
 8. Baník Lásky (Prievidza)
 9. Kus Plastu (Senica)
 10. Cenada (Bratislava)

Spirit of the Game poradie:

 1. Baník Lásky (Prievidza)
 2. Kus Plastu (Senica)
 3. Expendables (Bratislava)
 4. Cenada (Bratislava)
 5. Outsiterz (Bratislava)
 6. U.F.O. Špačince (Špačince)
 7. Tri Veže (Bratislava)
 8. Iron Horse (Bratislava)
 9. North Side (Turzovka)
 10. Discredit (Bratislava)

Kompletné výsledky sú na tomto odkaze.

Text: Timea Petrovičová

Foto: Dmytro Siroshtan, Tomáš Malec