Halové majstrovstvá Slovenska mix 2023

Minulý víkend (4.3 – 5.3.2023) sa v Predmieri pri Bytči odohrali halové majstrovstvá Slovenska v kategórii mix. Na turnaj sa prihlásilo celkovo 7 tímov, ktoré bojovali o titul majstra Slovenska.
Turnaj sa začal v sobotu ráno v systéme každý s každým.

Sobota

Prvý zápas odštartovali tím Kus plastu a Paskudy. Aj napriek tomu, že to bol prvý zápas dňa, hráči nabehli v plnej sile a odohrali tesný a napínavý zápas, ktorý sa nakoniec skončil výhrou 15:12 pre Paskudy.

MVP turnaja Alex Neckárová (v modrom) a Nela Ďanovská

Do ďalšieho zápasu nabehla mladá krv z tímu North Side B, ktorí východniarov z tímu Košice ULT riadne ubehali. Podarilo sa im nahrať aj pár bodov a zápas sa skončil so stavom 12:5 pre Košice ULT. Po tomto zápase sa odohralo ešte ďalších 12 zápasov. V ďalšom zápase tím Outsiterz vyhral nad tímom Baník lásky so stavom 11:7 a odhodlanie vyhrať sa prenieslo aj do ich ďalších zápasov. Ďalej na ihrisko nabehli  tímy North Side A a Kus plastu. Zo začiatku bol zápas veľmi vyrovnaný, no hráči z North Side začali robiť viac osobných chýb, čo Kus Plastu využil a nakoniec vyhral so stavom 13:7.

Ďalej na ihrisku zavládla východná strana a na lajny sa postavili tímy Paskudy a Košice ULT. Hráči z tímu Paskudy využili výšku svojich hráčov a aj vďaka dlhým hodom, ktoré im perfektne vychádzali, vyhrali nad svojím súperom 17:4. Aj Outsiterom sa podarilo vyhrať so 17-timi bodmi a to proti tímu North Side B. Zápas sa skončil so stavom 17:2, no táto prehra hráčov z tímu North Side B nezarmútila a ich 2 úspešné overheady do zóny ich nakopli ďalej. Číslo 17 sa stalo výherným aj pre tím Kus plastu a v zápase proti Košice ULT vyhrali so stavom 17:8.

Oba tímy North Side po vzájomnom zápase

V ďalších sobotňajších zápasoch sa už začalo ukazovať, ktoré tímy sa asi stanú adeptami do finále. Jedným z nich boli Outsiteri, ktorým sa podarilo v prvý hrací deň vyhrať všetky zápasy, no Kus plastu im pekne dýchal na krk a vo vzájomnom zápase prehrali len o bod a to so stavom 10:11 pre Outsiterz. Hrací deň sa ukončil zápasom severanov, v ktorom sa proti sebe postavili hráči tímu North Side A a North Side B. Hráčom z tímu North Side B sa spočiatku darilo, nahrali aj pár bodov, čím svoju druhú polovičku riadne prekvapili. North Side A sa nechcel len tak nechať poraziť, a nakoniec aj prevaha ich skúseností spôsobila, že sa zápas skončil so stavom 22:5 pre North Side A.

Nedeľa

V nedeľu ráno sa opäť pokračovalo v rovnakom systéme hrania zápasov. Už od skorých ranných hodín sa ihrisko hmýrilo hráčmi z tímu Baník lásky, ktorí nechceli podceniť rozcvičku a plánovanie taktiky proti prvým súperom z tímu Košice ULT. Ranná príprava sa odrazila aj na ich výsledku a zápas sa skončil výhrou Baníkov 13:5.

Po odohraní všetkých zápasov, nasledoval boj o umiestnenie. Do tohto boja nastúpili všetky tímy, okrem North Side B, ktorý si zobral 7. miesto. O piate zabojovali Baníci s tímom Košice ULT a so stavom 18:5 sa im podarilo Košičanov poraziť. Nasledoval boj bronzovú priečku a na ihrisku sme mohli vidieť tím North Side A a Paskudy. Tímy sa bod čo bod dobiehali a v posledných sekundách sa dlhotrvajúcu remízu podarilo hráčom z tímu Paskudy prelomiť a nad North Side vyhrali 13:12.

Posledný zápas bol taktiež veľmi tesný a napínavý. Postavili sa proti sebe tímy Outsiterz a Kus Plastu a oba tímy sa snažili bojovať o zlato najviac ako mohli, čo bolo vidieť aj na ich hre. Každým bodom sa navzájom dobehli a bolo len ťažké predpokladať, kto nakoniec získa titul majstra. V posledných minútach však tím Outsiterz ukázal, že sa nevzdajú a vyrobil si dvojbodový náskok. Súperom sa nepodarilo tento náskok dobehnúť a teda bolo jasné, že majstrami Slovenska sa stal tím Outsiterz.

Haloví majstri Slovenska 2023 mix – Outsiterz. Horný rad zľava: Nela Ďanovská, Bianka Parmová, Miroslav Petrášová, Ester Michálková, Martin Bolvanský, Dmytro Siroshtan, Daniel Molnár, Jakub Malec, Alex Čabala. Dolný rad zľava: Svätoslav Bollo, Timotej Hajdúk, Martin Rovňák, Timotej Bezák

Celkové poradie:

  1. Outsiterz (Bratislava)
  2. Kus Plastu (Senica)
  3. Paskudy (Sabinov)
  4. North Side (Turzovka)
  5. Baník lásky (Prievidza)
  6. Košice ULT (Košice)
  7. North Side B (Turzovka)

Cenu Spirit of the game si domov odniesol tím Baník lásky.

V rámci turnaja bola vyhlásená aj súťaž o titul MVP (Most valuable player), kedy každý tím zvolil zo súperovho tímu 2 hráčov, ktorí boli podľa nich najprínosnejší. Týmito hráčmi sa stali Alex Neckárová (North Side) a Peťo Balog (Baník lásky).

Majstrom Slovenska a výhercom gratulujeme a ďakujeme všetkým hráčom za účasť.

Pozn. red.: Ďakujeme tímu North Side za organizáciu turnaja!

Text: Beáta Matejíková
Foto: Miroslava Petrášová