Fotka a video roka 2012

Tak, ako býva v ostatných rokoch zvykom, v zime vyhodnocujeme to najlepšie za celý rok. Nie je preto na škodu prehrabať sa vo svojich ukladacích priestoroch a nájsť tie najlepšie fotky, videá a cool dizajny, ktoré ste tento rok do nich zaznamenali. V článku krátky sprievodca touto dôležitou udalosťou v živote každého športovca.

Ako pri tomto náročnom procese postupovať? Ako sa o mojej najlepšej fotke a hyper videu dozvie široká ultimátna verejnosť, ideálne popri nejakej gala akcii, kde by moju fotku oslavovali všetci zúčastnení v príjemnom kruhu priateľov a známych? Spýtal by sa priemerný ultimátny frisbista, ktorý je platený iba od výkonov na ihrisku a nie mimo neho. I prinášame preto krátky návod, ako sa z tejto šlamastiky dostať.
Nájdi najsamlepšiu fotku, akú máš.
V prvom rade musíš prehľadať všetky svoje ukladátka materiálu. Nevynechaj jediné miesto, kam by si mohol svoje fotky alebo videá uložiť, stratiť sa môžu tie najlepšie kúsky. Určite nezabudni na internetové úložné priestory, takisto ako na fyzické, ako foťáky, kamery, či mobily a iné ultimátne divajse. Samozrejme nazri do všetkých priečinkov s názvom Nový priečinok, Záloha starého kompu, Notebook brácho, Mobile uploads, alebo Nejaký turnaj – fotky. Nezabudni ale na reprezentatívnu kvalitu fotky. Nie každá rozmazaná fotka môže byť prínosom pre slovenskú frisbee komunitu, aj keď je na nej zachytený niektorý z prevratných hráčov v epochálnej polohe na niektorej zo sobotných turnajových párty. Pamätaj preto, aby si zo všetkých vynikajúcich fotiek vybral len tie, na ktorých bude dajaký skvelý zápasový moment, ktorého odfotením preukážeš ostatným nielen svoj cit pre správny zápasový okamih, ale hlavne ukáže, ako naši bojovníci v tuhých a ľútych súbojoch neponechajú súperovi ani trochu miesta pri honbe za tanýrkom.
Počkať, čo ak som celý rok nič reprezentatívne nenafotil?
Počkať! Ty že si za celý rok nič reprezentatívne nenafotil? Pred takouto hambou sa môžeš ukryť jediným spôsobom. Nájdi všetky fotky, na ktorých ťa tento rok niekto zvečnil a ktoré dostali na facebooku najviac páčikov. Len tie totiž prejdú drsným výberovým sitom komisie pre komisné prehodnotenie prehodnotenia materiálov. Nájdi fotografa, ktorý ti takto zabezbečil vyhrievanie sa na vrcholných priečkach slovenského internetu a odporuč mu poslať túto fotku do súťaže. Určite dostaneš nejaké to percento z výhry a ak nie, budeš aspoň vedieť, v ktorej časti ihriska sa máš budúci rok hádzať po disku, aby ťa fotografi odfotili z krajšieho uhla.
Mňa za celý rok nikto neodfotil, ani som ja nikoho za celý rok neodfotil, a už vôbec som nikoho nenatáčal, či inak nezaznamenával. Čo mám robiť teraz?
Nie je to bežné, ale nájde sa aj takýto prípad. Všetci forever alonisti by mali v záujme zachovania svojho genofondu napísať čo najviac ľuďom zo svojho tímu o tom, nech prinesú svoje zaznamenávacie médiá na tréning, či inú športovú udalosť a nech ich zaznamenávajú, lebo kto nie je zaznamenaný, tak nie je. Pri väčšine ľudí ale zrejme bude stačiť pripomenúť, že majú niekam poslať svoje fotky a videá a oni už budú vedieť, ako na to. Ak nie, pošli im aj tento kedysi stručný návod, aby netápali v nevedomosti ako Ičko G. pri čítaní našej ústavy. Takisto nezabudni, že do súťaže môžeš poslať aj fotky vašich dresov, diplomov, diskov, tôrt, či iného skvelého dizajnu, ktoré ste tento rok vytvorili pre blaho iných a svoje vlastné, keďže aj v tejto kategórii budú prebiehať ľúte boje.
Mám vybrané najlepšie fotky aj hyper videá, čo s tým?
Teraz je to už jednoduché. Zober všetky svoje najlepšie fotky aj hyper videá a prilož ich do krátkej správy, ktorú pošleš elektronickou poštou na adresu 2012@puklica.sk do nedele 25.11. obeda. Nezabudni však ku každému materiálu napísať aj krátky popis obrázku! Ľudí môže napríklad zaujímať, z akého to bolo zápasu, kto vyhral v súboji disk, poprípade prečo sa chlapík vedľa tvári, akoby už myslel na pozápasové pivo, keď sa ešte stále evidentne hrá.
Všetko som poslal, čo mám teraz robiť?
Počkaj pár dní, o chvíľu sa spustí hlasovanie o tých najlepších fotkách a videách. Dovtedy ale nezaháľaj! Pripravuj si riadnu promoakciu svojho materiálu, ktorej vyvrcholenie plánuj na posledné chvíľky hlasovania, kedy sa väčšina ľudí rozhoduje už len intuitívne. Zabudni ale na jednoduché zdieľanie svojej fotky a odporučenie, kam hlasovať! To budú robiť všetci! Vymysli niečo, čo bude prevratné a čo prinúti aj ostatných súťažiacich hlasovať za tvoju fotku a nie za vlastnú. Iba tak získaš zdrvujúce víťazstvo, ktoré nechá zabudnúť na ostatné prihlásené fotky a celý rok bude tvoja fotka (nie tvoja o zrkadlo z kúpelne, ale tá zápasová, ktorá vyhrá) takisto na stránke SAFky na obľúbenom facebooku, ak teda dovtedy dožije napriek boomu nových sociálnych sietí a prepadu ceny akcií na burze.
Tak, teraz už vieš, ako málo stačí. Nech celý budúci rok dropuješ všetky disky, ak tam spravíš dajakú chybu, úmyselný omyl, či nebodaj nepošleš do inkriminovanej súťaže žiadny materiál. Ak niečo nebolo jasné, tak sa pozri na stránku www.puklica.sk, na ktorej sa dozvieš všetky informácie, ktoré potrebuješ vedieť.
A samozrejme, nezabudni 8.12. prísť na galavečer!

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.