Ako som videl rok 2012 v slovenskom frisbee ja

Od roku 2009 pravidelne na tomto mieste v tento čas rekapitulujem, čo sa udialo v slovenských diskových športoch za uplynulý rok (2009, 2010, 2011). Po tom, ako som v minulom roku musel namiesto sezóny rekapitulovať niečo úplne iné sa znovu rád vraciam k pôvodnému zámeru a tak sa na tomto miesto možete dozvedieť čo sa stalo a nestalo v roku 2012 v slovenskom frisbee. Na konci článku je taktiež sumár výsledkov discgolfových podujatí v uplynulom roku.

Outsiterz na Paganello
Začnem najväčším úspechom slovenského ultimate frisbee v roku 2012. Pred Veľkou nocou cestoval tím Outsiterz po prvý raz na známy plážový turnaj Paganello v Taliansku s veľmi skromnými cieľmi. Dopadlo to však úplne inak (viac sa môžete dočítať na stránke Outsiterz). Jeho hra na turnaji sa však od zápasu k zápasu zlepšovala a tak sa tím absolútne nečakane ocitol v tzv. Golden Poole, kde sa súťažilo o víťazstvo na celom turnaji. A ani tam Outsiterz nesklamali a dokázali vo veľmi kvalitnej konkurencii vyhrať svoj posledný zápas o siedme miesto proti výberu hráčov z Venezuely. Konečný výsledok je tak s náskokom najlepší v histórii slovenskej účasti na tomto turnaji a vôbec prvý raz zostal náš tím v hre o celkové víťazstvo aj po polovici turnaja. Zdá sa, že riadiť sa heslom “Behám na piesku, som čarovný!” sa oplatilo.

Skvelú formu na pláži potvrdili Outsiterz na konci roka aj na turnaji ITF, kde ako jediní slovenskí zástupcovia bojovali o víťazstvo a napokon ho nedosiahli len o horšie skóre zo vzájomných zápasov. Jednu výhru s kvalitným súperom si z pláže v talianskom Bibione odniesol aj tím Mental Discorders. Úspechy v plážovom ultimate pri absencii pravidelných tréningov a turnajov na pláži vyvolávajú otázky, prečo sa podobné výsledky nedaria našim tímom aj na tradičnom povrchu na tráve. Možno je naša neskúsenosť s povrchom našou psychologickou výhodou, pretože nenastupujeme s veľkými očakávaniami, a tak na nás nepôsobí psychický tlak, ktorý nám často (najmä na konci zápasov) podlamuje nohy.

Žiaľ, ďalšie výrazné úspechy v medzinárodnom ultimate sme tento rok nezaznamenali. Slovenským tímom sa podarilo vyhrať len jeden zahraničný turnaj (Outsiterz zvíťazili v Chrasti v ČR), na medzinárodnej scéne sa príliš nedarilo ani výberovým tímom Mor ho! a LayDs, kde nedokázali obhájiť ani pozície z minulého roka. Ešte spomeňme, že dve slovenské hráčky Veronika Čolláková a Katka Boďová aj tento rok hrali s tímom Hot Beaches na Majstrovstvách Európy klubov vo Frankfurte, kde hrali dobre a patrili medzi handlerské opory tohto špičkového európskeho tímu. Hot Beaches po slabšej sezóne napokon na EUCF prekvapili a skončili na peknom piatom mieste, keď im napokon na lepšie umiestnenie chýbali lepšie závery zápasov. V každom prípade hlavne Čolka mala skvelú sezónu a zaslúži si veľké uznanie.

Slovenskí juniori
Udalosť roka sa však udiala úplne inde. Každý, kto nevidel tento rok hrať v Grazi alebo vo Viedni slovenských juniorov môže istotne ľutovať, že zmeškal historický okamih. Okolo juniorov je množstvo skvelých správ: je ich viac ako dosť, registrujeme viac ako 50 aktívne hrajúcich juniorov do 19 rokov, hrajú výborne, obetavo a najmä hrajú veľmi pekné a kvalitné ultimate, ich výkony stúpajú v zápasoch proti lepším súperom, tvoria skvelú partiu, v ktorej sú zastúpené takmer všetky slovenské kluby, rastie medzi nimi množstvo nových lídrov, ktorí môžu už čoskoro spôsobiť úplný prevrat v slovenskom ultimate, je medzi nimi toľko dievčat, že sa v roku 2013 uvažuje o vyslaní aj tímu slovenských junioriek na Majstrovstvá Európy, a napokon – hrať ultimate ich nesmierne baví. Jedinou otázkou je, či v tomto trende juniori vydržia aj ďalej.

Juniori predviedli naozaj výborné výkony, SAF to patrične ocenila či už finančnou pomocou hráčom, ale aj početným trénerským zázemím juniorov (Rišo Kollár, Katka Boďová, Mesi Mesároš, Miki Kvetan, Bruno Michálek, Milan Hajster). Na turnaji v Grazi v kvalitnej rakúskej konkurencii obsadil jeden tím druhé miesto až po prehre s domácim Catchupom (tento tím s takmer totožnou zostavou tento rok vyradil z EUCS tím Mor ho!), nestratili sa ani dva ďalšie slovenské juniorské tímy, najmä mládežníci Prievidze riadne prekvapili. Prekvapivé však boli najmä individuálne výkony všetkých zúčastnených hráčov a ich prístup k tímu. Tím juniorov potom štartoval na turnaji Manic Miner, kde skončili v polovici poradia. Na jeseň skončil výber juniorov na druhom mieste na majstrovstvách Rakúska na tráve, kde ich porazil po boji opäť tesne Catchup a nejaké víťazstva dosiahol aj druhý slovenský tím.

Svoj historicky prvý zápas odohrali aj naše juniorky, ktoré totálne rozdrvili rakúšanky z Innsbrucku. Povzbudení týmito výsledkami sme sa rozhodli na posledný turnaj sezóny Adventure Cup vo Viedni poslať OPEN výber do 17 rokov a dievčatá do ženskej divízie. Naše dievčatá pri svojej turnajovej premiére (v riadne nekompletnom zložení) bojovali skvelo a po chvílke striasli zo seba nervozitu. S pomocou trénerky Katky dokázali dávať body najlepším rakúskym tímom a slovenským LayDs. Nebyť slabšej rozohrávky a zbrklosti pred súperovou zónou mohli pomýšlať vo viacerých zápasoch o víťazstve. No a chalani do 17 rokov valcovali. Viedenský výber do 19 rokov dostal nakladačku a ostatné tímy do 17 rokov tiež. Zostal, ako už je zvykom, Catchup. A ten pre zmenu v skupinovom zápase naložil našim. Avšak finále (keďže súper mal tím do 19 rokov, náš tím posilnili traja naši 18-roční juniori) bola iná káva. Naši začali výborne a na tvárach hráčov Catchupu bolo vidieť prekvapenie, radosť z toho, že si dobre zahrajú (našim bodom občas aj tlieskali – nečudo, bolo to fakt skvelé ultimate) a zároveň strach z toho, či vyhrajú. Záver bol veľmi tesný, ale víťazstvo si napokon odniesol tradične Catchup, ktorý predstavuje európsku juniorskú špičku. SK Juniors – len tak ďalej!

Financie SAF
Prelom nastal aj vo financovaní Slovenskej asociácie Frisbee. Prvý raz v histórii sme boli zaradení medzi ostatné športové zväzy a dostali sme podporu od Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR (už v roku 2000 sme dostali účelový jednorazový príspevok na účasť na majstrovstvách sveta, avšak finančná podpora potom už nepokračovala). Aj vďaka tlaku SAF sa podarilo zmeniť spôsob rozdeľovania peňazí. Avšak je možné, že zmena vlády a následné zmeny vo financovaní športu budú k nám nepriaznivé (tak ako k ostatným malým športovým zväzom) a podpora na budúci rok je otázna (v nových podmienkach je stanovené minimum počtu registrovaných hráčov, mediálneho záujmu a pod., ktoré musí športový zväz dosiahnuť, aby dostal podporu). Výsledok novej výzvy sa dozvieme už na konci januára 2013. Tento rok sme rozdelili peniaze z dotácie zhruba štvrtinovým dielom medzi tímy Mor ho!, LayDs, juniorov a na domáce súťaže SAF (výsledkom bolo odpustenie TF na Majstrovstvách Slovenska v ultimate frisbee).
Zdrojom financií SAF sú okrem členských príspevkov aj peniaze získané z 2% z dane. Dúfame, že aj budúci rok získame týmto spôsobom prostriedky na rozvoj a podporu diskových športov na Slovensku.

Výkonna rada SAF
Pri tejto príležitosti ešte stručne zhodnotím prácu VR SAF, ktorá bola zvolená na jeseň 2011. Rozšírenie počtu členov VR SAF z päť na sedem (a tým aj zvýšenie počtu členov VR SAF, ktorí niečo robia, odrátajúc mŕtve duše) rozhodne prospelo a dnes SAF zabezpečuje oveľa viac činností ako rok predým. Vďaka Mesiho práci a podpore firmy Discline.com sa konečne podarilo dokončiť štartovacie balíčky (ak poznáte niekoho, kto by chcel hrať ultimate na škole v rámci Tv, ozvite sa), rozširuje sa tiež počet a úroveň ligových turnajov, organizuje sa viac discgolfových podujatí, prebehlo školenie kapitánov a trénerov SAF (ktoré bude opäť na jar), veľa pozornosti sa venuje juniorom a kvalitnej komunikácii s nimi a s ich rodičmi, atď. Vnútorná komunikácia v rámci VR SAF sa taktiež zlepšila a to najmä vďaka tomu, že sa problematické veci riešia dlho predtým, ako problém nastane. Najväčší nedostatok momentálne vidím v nedostatku ľudských zdrojov, t.j. je ťažké nájsť dobrovoľníkov, ktorí sú ochotní pomôcť. Získavanie nových ľudských zdrojov bude pre mňa osobne najäčšou výzvou na budúci rok a dúfam, že uspejem. Pomáhajú aj stretnutia VR SAF so zástupcami klubov, ktoré sa už konajú pravidelne na turnajoch SAF.

Domáce turnaje
Halové majstrovstvá Slovenska sa vrátili do Hlohovca (boli však problémy s ubytovaním), pribudli ligové turnaje v Špačinciach a Senici – Kunove a po novom aj v Košiciach-Čani, tradične sa konali turnaje MSR v Zlatých Moravciach, HATT v Trnave, halový hat v Senici, čí medzinárodné Blowout, Manic Miner a ITF. Manic Miner priniesol na slovenské pomery netradičný program – hrané divadlo, ktoré bolo veľmi pikantné. Ultimate sa vďaka hráčom mimobratislavských klubov dostáva ďalej a ďalej a pevne verím, že sa tento trend nezastaví. Úroveň zabezpečenia turnajov stúpa (podľa toho, čo som počul aj na medzinárodných turnajoch u nás), skvalitňuje sa však aj hra.

Tento rok sa do tradičného súboja MD – Outsiterz (ktorý sa zakončil po polčasovom výsledku 5:4 na Majstrovstvách Slovenska) výrazne zapojil Baník Prievidza. Hral nebojácne proti silným súperom akými sú Morthens, Golden Ants, či Špačince, ale aj proti MD, či Outsiterz. Ich zápasy končili tesne, na ligovom turnaji to však Baník dotiahol až do finále. Trénerská ruka Bruna sa prejavila veľmi rýchlo a Baník môže tento rok pomýšľať aj na vyššie priečky.

To však môžu aj juniormi preplnené tímy Kus plastu či UFO Špačince, ktoré čakajú na svoju príležitosť. Keď k tomu pripočítame Morthens, Golden Ants, či Scorpions, ktoré našli tento rok veľa nových hráčov, či veľmi ambicióny KEFear, môžeme sa tešiť na veľmi vyrovnanú sezónu na domácej scéne. Mňa však veľmi zaujíma aj otázka, kde vznikne ďalší nový slovenský tím. Čakáme na vás, ozvite sa!

Výberové tímy
Napokon (ohľadom ultimate) to najmenej potešivé. Tímy Mor ho! a LayDs mali pred sezónou veľké očakávania. Boli v lepšej situácii ako v roku 2011, keď sa takmer celú sezónu trénoval MIX, mali tento rok ideálne tréningové podmienky. Avšak výsledky boli sklamanim.

Tím Mor ho! bol v ťažšej situácii, keďže asi tretina tímu z roku 2011 sa do prípravy v roku 2012 nezapojila. Vďaka tomu, že sa však už v roku 2011 myslelo na budúcnosť, podarilo sa do tímu zapojiť množstvo mladších hráčov a tak tím mohol začať už v januári svoju ďalšiu sezónu. Kondičná príprava prebehla v podobe, ktorá nemala na Slovensku obdobu. Výborne naplánovaný tréning (Branki, Dablin, Luky Vlk) pomohol mnohým hráčom výrazne zlepšiť svoje atletické parametre, čo sa potom odzrkadilo aj na ihrisku. Avšak, žiaľ, veľká časť hráčov prípravu odsabotovala a tak v momente, keď to bolo potrebné, nedokázali tímu dať to, čo sa od nich očakávalo, dokonca naopak, miestami narúšali prípravu ostatných.

Príprava však prebiehala dobre, taktiež výsledky klubov na piesku nasvedčovali, že úspech by mohol prísť. Prišiel však Windmill v Amsterdame, kam cestovala ani nie polovica hráčov tímu a potom zlyhanie na EUCR, ktorého dno sa ukázalo v zápase s rakúskymi Mosquitos. V tom zápase Mor ho! predviedlo najslabší výkon svojej histórie. Našťastie sa tím pozviechal a napokon bol až po nesmierne tesnom priebehu eliminovaný zo súťaže v zápase s poľským tímom Uprising. Kde presne sa stala chyba nevie dnes povedať asi nik. Väčšia jednota tímu, viac spoločných turnajov, a najmä zapojenie všetkých hráčov do prípravy by určite pomohli, avšak mne osobne sa zdá, že tímu chýbala najmä väčšia dravosť a chuť víťaziť. Presne tie faktory, ktoré skvelo predviedol tím našich juniorov.

Tím LayDs bol v lepšej situácii, takmer celý jeho káder zo sezóny 2011 zostal, na jeseň 2011 navyše nabrali množstvo nových hráčiek. Prípravu tak mohli začať hneď na začiatku roku. Avšak výsledky, ktoré čakali, neprišli. Na všetkých podujatiach skončili horšie ako v roku 2011, tímu sa napriek hráčskej kvalite jednoducho nedarilo. Nádej sa ukázala na rozhodujúcom turnaji sezóny, na EUCR v Maribore, kde však tím napokon v zápase s českými Hot Beaches, za ktoré hrali najmä ich juniorky, neuspel. Tak ako v tíme Mor ho! nie je jednoduché prísť na to, v čom spočíva tento neúspech. Mne sa však zdá, že rozhodujúci dôvod je v rýchlo stúpajúcej úrovni ženského ultimate v Európe. Po dlhé roky ženské ultimate v Európe stagnovalo, veľa žien hralo najmä divíziu Mix. Až zmena štruktúry súťaží a pravidelné každoročné klubové finále posunuli európske žesnké ultimate vyššie. Mnohé tímy trénujú špičkoví hráči ultimate, tímy majú serióznu polročnú alebo dlhšiu prípravu, niečo, čo určite pár rokov dozadu nebolo bežné. Jednoducho aj ženské ultimate sa už v Európe „profesionalizuje“ a dosiahnuť úspech bude každý rok ťažšie.

Puklica
Keďže už je ukončené hlasovanie a väčšina už zahlasovala za svojich kamarátov a spoluhráčov, tak sa zakrátko dozvieme, kto je medzi slovenskými hráčmi a tímami najpopulárnejši. Som rád, že Puklica z roku na rok čoraz viac získava podobu hráčskej akcie ako akcie jedného tímu.

Do nominácií v kategóriach juniorov, junioriek a nováčikov by som však rozhodne pridal ďalších hráčov, ktorým sa miesto neušlo. Tento rok som mal tú možnosť vidieť takmer všetkých a môžem skonštatovať, že medzi najlepšími juniormi chýbajú Pato Košťál a Sury Surový, či Peťo Balog alebo Martin Kollár z Prievidze. Všetci hrali tento rok naozaj skvelo a nomináciu by si zalúžil každý z nich. Medzi juniorkami chýba Áďa Lehutová, ktorá predviedla na majstrovstách Rakúska fantastické výkony. A že medzi nováčikmi nie je Feri Surový, Áďa Lehutová, Jerguš Horváth, či niekto z Prievidze? Asi už nie sú nováčikovia, alebo hrajú tak, že by nikoho nenapadlo, že sú nováčikovia. A prečo nie je Janka Hradecká nominovaná na slovenskú hráčku roku? Určite by si to zaslúžila, veď aj súťažila na všetkých slovenských dôležitých podujatiach a má dokonca najvyššiu účasť spomedzi všetkých hráčiek na kondičných tréningoch Mor ho! Rešpekt!

Svetové ultimate v roku 2012
Rozbehla sa, aj keď nie úplne úspešne, profesionálna liga AUDL v USA (s pozmenenými pravidlami s rozhodcami), avšak na budúci rok sa rozširuje a uvidíme, či sa jej podarí zaujať viac. V USA prebehol elitný turnaj US Open, avšak celosvetový záujem nespôsobil, určite aj kvôli absencii popredných európskych klubov. Na USA ultimate Nationals sa zrodilo množstvo prekvapení a zdá sa, že nastupuje generačná výmena. Partia okolo bývalých hráčov University of Florida (teraz vo farbách texaského Doublewide) úplne ovládla americké ultimate. Medzi ženami nič nového (ako sa čakalo). V Európe sa výrazne výkonnostne posunula ženská divízia a v OPENe anglické tímy opäť vystriedali na vrchole švajčiarske medzinárodné výbery. V Európe sa právne vytvorila federácia EUF, ktorá bude v budúcnosti riadiť európske ultimate na profesionálnejšej úrovni. Na juniorských majstrovstvách sveta sa zrodilo množstvo prekvapení a nás môže tešiť, že elitné tímy Nemecka, či Rakúska, nie sú od nás geograficky tak ďaleko a môžeme s nimi pravidelne hrávať. Najväčšia zmena však v ultimate prebehla mimo ihriska. Týka sa mediálneho pokrytia ultimate: množstvo blogov, priame prenosy z vrcholových turnajov, tweety, zaplavili internet a dnes je naozaj jednoduché dostať sa k špičkovému ultimate a informáciam o ňom aj v Medzilaborciach. Snáď aj toto pomôže rozvoju ultimate a iných diskových športov aj v tých častiach Slovenska, kam doteraz ešte nepreniklo.

Discgolf
Slovenský discgolf aj v roku 2012 ďalej rástol. Po minuloročnom rozbehu discgolfovej ligy aj v roku 2012 pribudli do kalendára nové discgolfové podujatia, pomerne bohatá účasť bola aj na tradičných turnajoch, slovenskí hráči dosihali viacero pekných úspechov aj v zahraničí (ich prehľad nájdete na konci článku).

O najhodnotnejšie výkony roku na medzinárodnej scéne sa postarali Kasho Grožaj na turnaji ADD v Plzni, kde skončil pri účasti kompletnej českej špičky na 4. mieste a Katka Boďová, ktorá s neuveriteľným náskokom 31 hodov vyhrala Majstrovstvá Českej republiky za účasti najlepších českých a rakúskych hráčiek. Kasho Grožaj a Sisa Grožajová taktiež obsadili celkové druhé miesto na Slováckej discgolfovej túre a Martin Krička obsadil 8. miesto na dobre obsadenom turnaji v Maďarsku v rámci celoročnej rakúsko-maďarskej súťaže. Rišo Kollár bol druhý na slabšie obsadenom českom multifrisbee turnaji Fun Factory for Fun, kde Katka Boďová vyhrala súťaž žien. Rišo s Katkou taktiež skončili (neplánovane) v polovici štartového poľa na turnaji Doubles v americkom Oregone.

Na domácich turnajoch to bolo pomerne jednoznačné. Na tých s medzinárodnou účasťou vyhrával český hráč Lukáš Jedlička (aj keď v Makove len o bližší hod pri finálovom rozhadzovaní), medzi slovenskými hráčmi však jednoznačne dominoval Martin Čirsson Krička. Za ním sa bili o druhé miesto Kasho a Rišo Kollár, a Kasho tieto súboje zväčša vyhrával. Medzi ženami sa najviac darilo Katke Boďovej. Jedinú prehru jej vo finále ligy uštedrila Monika Selecká, ktorá sa stáva špecialistkou na ihrisko v Kuchyni. Darilo sa aj Bei Hergelovej a výrazne zlepšenie ukázali tento rok aj Sisa Grožajová a Denisa Hanečková. Napínavá bola však aj súťaž nováčikov, v ktorej sa striedavo presadzovali Luky Kvetan, Kaňa Lukačovič a Adam Flajs, ktorí často bojovali aj vo finále. Výborne hrával v druhých a tretích kolách aj Branki Jaško a keď zlepší aj to
prvé, môže sa biť o úplnú slovenskú špičku.

Novinkami tento rok boli turnaje v Hlohovci, fantastické rozšírenie ihriska v Makove o hornú lúku (toto ihrisko má spolu so Smolenicami skutočne svetové parametre), jesenný fun turnaj o zlaté trenky, ktorý bude každý rok organizovať jeho posledný víťaz, speed golf počas finále ligy v Kuchyni, či najnovší prírastok Hugov pohár v Stupave na budúci týždeň. Skvelé bolo aj vystúpenie discgolfovej škôlky počas Halových majstrovstiev Slovenska v ultimate frisbee v Hlohovci.

Čo nás čaká v roku 2013
Rok 2013 bude opäť zlomový. Štartuje divízia MIX, prvý raz z oddelenými rostermi, aj keď ešte bez kompletnej kvalifikácie (ako v divíziách OPEN a WOMEN). Mixové tímy budú už na jar hrať na regionálnom kvalifikačnom turnaji o 3 spoty na XEUCF pre náš región. Hráči postupujúcich tímov už nebudú môcť zasiahnuť do súťaži v divíziach OPEN a WOMEN.

Pôvodný tím Mor ho! síce skončil, ale nové Mor ho!, či aký názov tím bude mať, bude určite dôstojným nástupcom. Kvalitných hráčov mimo Bratislavy je už dosť a je čas, aby skončili s bratislavocentrizmom! Ako sa bude dariť uvidíme už vo februári v Budapešti, kde bude (snáď) nový tím prvý raz konfrontovaný so špičkou z okolitých krajín. Ako zamieša MIX divízia situáciou so ženským ultimate na Slovensku je úplne vo hviezdach. Nechajme sa prekvapiť.

Prioritou SAF budú v roku 2013 juniori. Pri svojej prvej účasti na Majstrovstvách Európy snáď dosiahnu (aj chalani aj dievčatá) solídne výsledky a najmä dúfam, že im poctivá príprava pomôže k ešte vyššej kvalite. Reprezentácia bude pravdepodobne štartovať na plážových Majstrovstvách Európy. Výsledky klubov tento rok na pláži boli skvelé, snáď sa na ne podarí nadviazať.

Na Slovensku očakávame rozšírenie ligy o ďalší turnaj v Prievidzi, na ktorí sa všetci veľmi tešia. Snáď sa po roku vrátime aj do Špačiniec, Čane, či Senice. Súťaž bude určite nesmierne vyrovnaná a už sa teším na množstvo veľkých prekvapení. Bude aj nový slovenský klub?
V discgolfe sa tešíme na nové ihriská: možno sa objavia v blízkosti Bratislavy nielen nové tréningové koše ale aj turnaj na peknom ihrisku v skvelom parku v Stupave, či predĺžené teepady na Malom Slavíne. Discgolfových podujatí je každý rok viac a čakajú na tradičných ako aj nových hráčov. A ešte som zvedavý, či niekto zo Slovenska porazí aspoň na domácej pôde toho prekliateho Jedličku! Ten chlapec je moc dobrý.
Alternatívny pohľad na sezónu 2012 si môžete prečítať na Chorcheho blogu. V tomto článku sú použité fotografie mnohých autorov (Mesi, Halky), fotky zo stránok outsiterz.org, facebook.com (Mor ho!, A. Klacková, Baník Prievidza) a zo stránky discgolf.sk.
Ešte na koniec uvediem pre kompletnosť súhrn výsledkov na discgolfových podujatiach 2012.

Budmerice Spring Fling (apríl)
OPEN
1. Lukáš Jedlička (ČR) 233
2. Bernd Kolomanz (Rakúsko) 250
3. Martin „Čirsson“ Krička 250
4. Lukáš „Kasho“ Grožaj 255
5. Richard Kollár 256
WOMEN
1. Irmgard Derschmidt (Rakúsko) 269
2. Magde Kiss (Maďarsko) 314
3. Sisa Grožajová 293 (bez finále)
4. Denisa Javorská 300 (bez finále)

Hlohovecký pohár (máj)
OPEN
1. Martin „Čirsson“ Krička 91
2. Přemysl Novák (ČR) 95
Kryštof Novák (ČR) 95
4. Lukáš „Kasho“ Grožaj 96
5. Richard Kollár 98
WOMEN
1. Katka Boďová 101
2. Denisa Hančková 117
3. Bea Hergelová 118
4. Sisa Grožajová 100 (bez finále)
5. Anita Gábrišová 129 (bez finále)

Smolenice OPEN (jún)
OPEN
1. Lukáš Jedlička (ČR) 225
2. Martin „Čirsson“ Krička 228
3. Lukáš „Kasho“ Grožaj 233
4. Stefan Dobrev 242
5. Michal Ondruš 245
WOMEN
1. Irmgard Derschmidt (Rakúsko) 266
2. Susane Giendl (Rakúsko) 269
3. Bea Hergelová 292 (eso na jamke č. 8)
4. Gabriele Gould (Rakúsko) 299
5. Sisa Grožajová 286 (bez finále)

MSR Makov (september)
OPEN
1. Lukáš Jedlička (ČR) 142
2. Martin „Čirsson“ Krička 142
3. Richard Kollár 148
4. Lukáš „Kasho“ Grožaj 151
5. Branislav „Branki“ Jaško 164
WOMEN
1. Katka Boďová 170
2. Bea Hergelová 182
3. Júlia Návratová 184
4. Sisa Grožajová 195
5. Denisa Hanečková 171 (bez finále)
JUNIOR
1. Lukáš Kvetan 135
2. Adrián Németh 139
3. Dáša Legényová 190
Nováčik
1. Lukáš Kvetan 135
2. Adam Flajs 141
3. Branislav „Kaňa“Lukačovič 144

Finále SK Discgolfovej ligy Kuchyňa (október)
OPEN
1. Martin „Čirsson“ Krička 118 (eso na jamke č. 1)
2. Lukáš „Kasho“ Grožaj 125
3. Richard Kollár 129
4. Jozef Čierny 135
5. Adam Flajs 110 (bez finále)
WOMEN
1. Monika Selecká 136
2. Katka Boďová 137
3. Bea Hergelová 145
4. Júlia Návratová 158
5. Denisa Hanečková 131 (bez finále)
O zlaté trenky Malý Slavín (október)
OPEN
1. Lukáš „Kasho“ Grožaj 94
2. Richard Kollár 95
3. Branislav „Kaňa“Lukačovič 95
4. Jozef Čierny 98
5. Juraj „Fajo“ Feilhauer 100
WOMEN
1. Katka Boďová 100
2. Sisa Grožajová 110
3. Denisa Hanečková 113
4. Júlia Návratová 119
Slovenská discgolfová liga 2012 (apríl – október)
OPEN
1. Martin „Čirsson“ Krička
2. Lukáš „Kasho“ Grožaj
3. Richard Kollár
4. Jozef Čierny
5. Michal Ondruš
WOMEN
1. Katka Boďová (eso na jamke č. 3)
2. Denisa Hančková
3. Sisa Grožajová
4. Monika Selecká
5. Bea Hergelová
ADD Plzeň (apríl)
OPEN
4. Lukáš Grožaj

Fun Factory for Frisbee Blšany (jún)
OPEN
2. Richard Kollár
WOMEN
1. Katka Boďová

Orseg OPEN (HU) Austrian-Hungarian Tour (júl)
OPEN
8. Martin „Čirsson“ Krička
Majstrovstvá ČR Veselí OPEN (august)
OPEN
9. Lukáš Grožaj
13. Richard Kollár
MASTER
7. Roman Miezga
WOMEN
1. Katka Boďová
3. Sisa Grožajová
6. Denisa Hanečková
Vesec (ČR) PDGA B turnaj
OPEN
14. Lukáš Grožaj
WOMEN
6. Sisa Grožajová
Slovácka discgolfová túra Uh. Hradište (ČR) (4 turnaje)
OPEN Celkové poradie
2. Lukáš „Kasho“ Grožaj (2x druhé miesto, 1x tretie miesto, 1x štvrté miesto)
WOMEN
2. Sisa Grožajová (2x druhé miesto, 1x štvrté miesto)
3. Katka Boďová (1x prvé miesto)

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.