Druhý titul Iron Horse na HMSR open

Posledný víkend (16.2.-17.2. 2019) sa odohrali halové majstrovstvá Slovenskej republiky v kategórii open, v Hlohovci. Turnaja sa už klasicky zúčastnilo 10 tímov, rozdelených do 2 skupín.

Skupinová fáza

V sobotu sa odohrávala skupinová fáza, v ktorej potvrdili úlohu favorita tímy Iron Horse a Outsiterz. Avšak v jednej zo skupín bola táto fáza veľmi napínavá, lebo viac ako polovica zápasov skončila výhrou o 1 bod.

Krížové zápasy

V nedeľu ráno nás čakali krížové zápasy, ktoré boli ťažké, ale i napriek únave boli vo vysokom tempe a preverili väčšinu tímov.

Semifinále

Po odohraní krížových zápasov všetky tímy museli ešte pridať na svojich výkonoch, pretože práve od týchto zápasov záviselo o ktoré miesta budú bojovať. O tom svedčí aj veľmi tesné skóre v týchto zápasoch. Či už veľmi vyrovnaný a napínavý semifinálový zápas, v ktorom sa stretli North Side a Outsiterz s výsledkom 8:7, alebo zápas medzi Kusom Plastu a Mentalom Discorder 17:16

Finále

Finále prinieslo zaujímavý zápas. Tretí rok po sebe sa doň prebojoval favorizovaný tím Iron Horse, premiéru vo finále HMSR open mal North Side z Turzovky. V prvom polčase sa North Side darila obrana svojej zóny. Koncom polčasu sa dokonca dostali do dvojbodového vedenia. Iron Horse sa ale podarilo veľmi rýchlo vyrovnať a do polčasu išli s miernou psychickou výhodou.

Tú potvrdili úvodným bodom druhého polčasu. Následný útok North Side bol veľmi dlhý a veľmi trpezlivý. Podarilo sa im skórovať, ale stálo ich to veľa síl. Fyzických aj psychických. Iron Horse sa potom dostali do breaku, darilo sa im získavať disky v obrane a zápas dostali plne pod kontrolu.

Po výhre 16:12 si odnášajú zaslúžené zlaté medaily Iron Horse. Ako jediný tím na HMSR neprehrali zápas, naviac ich víťazstvá boli presvedčivé. North Side boli vo finále dve tretiny zápasu vyrovnaným súperom. Striebro je takisto v správnych rukách.

Bronz získali Outsiterz po víťazstve nad U.F.O. Špačince.

Medaile a ceny od Včelco Medovina Smolenice už tradične predával primátor mesta Hlohovec Miroslav Kollár.