Druhé kolo Ultimate ligy SAF v Čani pri Košiciach

Karavána slovenských ultimátnych frisbistov sa na svojich potulkách svetom tento víkend zastavila v Čani pri Košiciach. Pre neznalých sveta a nadpisu pripomíname, že sa tam uskutočnilo druhé kolo Ultimate ligy SAF. A prinieslo hneď niekoľko prekvapení.

Pre mnohých najvýchodnejší turnaj na dve tretiny zodpovedal nasledujúce otázky: Ktorý tím (a či vôbec nejaký) si tentokrát vyšliapne na rozbehnutých Mental Discorders? Boli to dokonca dva tímy: V skupinových zápasoch ich prvýkrát vo svojej kariére porazili trnavskí Morthens a v semifinále takisto o bod Outsiterz. Otázku, ktorý tím si najviac polepší v hodnotení Spirit of the Game zodpovedal Discredit postúpením o tri priečky nahor. Na poslednú otázku, či vrátia Trnavčania Špačinčanom vo veľkej regionálnej bitke prehru z ostatného kola sme sa odpovede nedočkali, pretože tieto tímy sa nestretli vo vzájomnom zápase. Ostatné výsledky si môžete pozrieť v článku.

Výsledky druhého ligového kola:
Víťazstvo z druhého ligového kola a takisto postup na delené prvé miesto si zaknihoval bratislavský tím Outsiterz, ktorý si po výhre v skupine a semifinálovej tesnej výhre nad Mental Discorders dokázal vo finále hladko poradiť s trnavskými Morthens. Tí nastúpili v oklieštenej zostave, ale napriek tomu dosiahli prekvapujúco najlepšie umiestnenie v tejto sezóne. Na treťom mieste skončil už spomínaný tím Mental Discorders, ktorého dve kľúčové prehry o bod poslali do bojov o tretie miesto, v ktorom si už hladko poradil s ďalším príjemným prekvapením – Baníkom Lásky z Prievidze. Tí sa do prvej štvorky dostali po výhre nad špačinskými U.F.O., kedy sa rozhodovalo až v poslednom bode o umiestnení v skupine a následne si poradili po vynikajúcom výkone s košickými KeFEAR, ktorým nedali najmenšiu šancu na postup do hornej štvorky. Na spodnom konci tabuľky sa umiestnil domáci tím KeFEAR, ktorý síce v skupine porazil zmiešaný tím Kus Mravca (Kus Plastu + Golden Ants), tí im už ale v zápase umiestnenie prehru vrátili.
Konečné poradie

 1. Outsiterz
 2. Morthens
 3. Mental Discorders
 4. Baník Lásky
 5. U.F.O.Špačince
 6. Discredit
 7. Kus Mravca
 8. KeFEAR

Aktuálna tabuľka po druhom kole

1. Mental Discorders 24
1. Outsiterz 24
3. Morthens 19
4. Golden Ants 16
5. U.F.O. Špačince 15
6. Baník Lásky 14
7. Discredit 11
8. KeFEAR 8
9. Kus Plastu 5
10.Scorpions 3
Spirit of the Game
Cenu Spirit of the Game si odniesol tím U.F.O. Špačince, ktorý v celkovom hodnotení postúpil na druhú priečku za tím Outsiterz. Tieto dva tímy mali aj výrazný bodový odstup od ostatných. Takisto výrazný odstup od ostatných na spodnej strane tabuľky zaznamenal tím Mental Discorders, ktorý si oproti ostatnému turnaju v bodovaní najviac pohoršil.
Aktuálne poradie Spiritu:

 1. Outsiterz – 40,4
 2. U.F.O. – 39,9
 3. Morthens – 38,3
 4. Kus Plastu – 36,1
 5. Golden Ants – 36,0
 6. Discredit – 35,3
 7. Baník Lásky – 34,8
 8. KeFEAR – 34,5
 9. Mental – 32,9
 10. Scorpions – 25,3

O Ultimate lige SAF 2012:
V tomto roku sa Ultimate liga SAF uskutoční ako kvalifikácia na Majstrovstvá Slovenska a teda víťaz ligy bude prvý nasadený na MSR. Oproti minulému ročníku ligy sa okrem názvu a prepojenia s MSR zmenilo jemne aj bodovanie, keďže sa znížili obdržané body pre B-tímy a takisto sa body za Spirit of the Game nebudú zarátavať do celkového hodnotenia, ale bude vyhlásený víťaz tejto ceny po ukončení ligy (nezávisle od MSR). Cene Spirit of the Game bude venovaná veľká pozornosť a preto budete môcť po ligových turnajoch nájsť detailné hodnotenia každého tímu, aby každý vedel, v ktorej kategórii má ešte rezervy.

K druhému kolu ligy:
Dátum:
23. až 24. júna 2012
Miesto: Čaňa
Organizátor: KeFEAR
Kontakt: michal.binda..(at)..gmail.com
Tretie ligové kolo sa uskutoční na záver leta v Senici a momentálne sa upresňuje termín.
Info:
Viac info aj s tabuľkou a kompletnými výsledkami na stránke ligy.