Budmerice Spring Fling 21.-22.4.2012

Sme radi, že aj tento rok sme dokázali usporiadať v poradí už šiesty ročník Budmerického discgolfu. Myslím, že tentokrát to organizačne vyšlo nad očakávania, k čomu prispelo aj objavenie solídnej reštaurácie, v ktorej sa dalo dobre najesť a večer príjemne posedieť.

Počasie vyšlo opät fantasticky, najlepšie si ho vychutnal víťaz moravák Lukáš Jedlička, ktorý si takmer od začiatku zvyšoval svoj náskok, takže pred finále už bolo o víťazovi rozhodnuté. Zaujímavý bol boj o druhé miesto, kde Čirsson bojoval s Berndom Kolomanzom až do poslednej finálovej jamky a kedže sa nerozhodlo ani v následnom rozstrele, prišla na rad CTP, ciže kto hodí jedným hodom najbližšie k určenému cieľu. Bernd hodil bližšie a umiestnil sa na druhom mieste so 17 hodovou stratou na víťaza. O štvrté a piate miesto bojovali KAShO s Rišom a bol to veru napínavý boj. Vo finále sa poradie menilo takmer po každej jamke. Nakoniec bol KAShO o jeden putt lepší. Medzi ženami opät dominovala rakúšanka Irmgard Derschmidt pred krajankou Magdou Kiss a najlepšou slovenkou Sisou.
Vďaka patrí všetkým zúčastneným, ale najmä Ministerstvu kultúry SR za vyhovenie žiadosti o usporiadanie tohto nádherného discgolfového víkendu.
Výsledky:
Women (prvá trojka):

  1. Irmgard Derschmidt
  2. Magda Kiss
  3. Sisa Grožajová

Open (prvá trojka):

  1. „Jedla“ Lukáš Jedlička
  2. Bernd Kolomanz
  3. „Čirsson“ Martin Krička

Kompletné výsledky TU/HERE