Titul halových majsteriek obhájili LayD´s

V Senici sa 6. decembra  pod organizátorskou taktovkou Kusu Plastu uskutočnili ženské Halové majstrovstvá Slovenska v ultimate. O majstrovský titul súperilo rekordných 6 tímov.

V trojčlenných základných skupinách dopadli všetky zápasy s veľkým bodovým rozdielom podľa nasadenia. S dvoma výhrami na konte si priamy postup do semifinále vybojovali LayD’s a UFO Špačince. Jednu výhru a druhé miesto v skupine si pripísali OutSisterz (po víťazstve nad novým teamom North Side z Turzovky) a východniarky Harpyje, ktoré zvíťazili nad domácim Kusom plastu.

Nasledovali cross games o postup do semifinále, ktoré proti sebe zohrali OutSisterz vs. Kus plastu a North Side vs. Harpyje. Ani tu sa prekvapenie nekonalo – teamy Kus plastu a North Side sa stretli v zápase o piate miesto. Prvú výhru si pri svojej premiére na ženských majstrovstvách vybojovali North Side. Oba tieto nové, mladé a atletické teamy si však určite odnášajú množstvo nových skúseností

Semifinálové zápasy sa taktiež niesli v jasnom duchu, OutSisterz sa nepodarilo potrápiť UFO Špačince a ani sympatický výkon nestačil Harpyjám na omnoho skúsenejšie LayD’s.

V súboji o bronz sa tak stretli OutSisterz a Harpyje, ktoré odohrali mimoriadne napínavý (a vlastne aj jediný napínavý) zápas, v ktorom sa rozhodlo až v universe pointe, ktorý pre istotu na 11:10 skórovali naraz tri hráčky Harpyjí.

Vo finále „nič nové“ – podobne ako pred rokom sa v ňom stretli LayD’s a UFO. Začiatok sľuboval vyrovnaný zápas, kedy zohraté špačinské baby premieňali svoje útoky s pekným flowom. Potom však prišli útočné chyby a zaúradovali skúsenosti, s ktorými LayD’s dokázali prechádzať cez zónovú obranu súperiek. Po víťazstve 14:7 si tak zlaté medaily odnášajú opäť LayD’s, ktoré stále nenašli premožiteľky. Strieborné UFO Špačince ich však určite vyzvú opäť nabudúce.

Ocenenie Spirit of the Game sa ako cena útechy k zemiakovým medailám „ušlo“ teamu OutSisterz.

Všetkým zúčastneným však ďakujeme za predvedenú hru a tešíme sa na nich na ďalšom podujatí SAF v kategórii women.

Poradie:
1. LayD’s Bratislava
2. UFO Špačince
3. Harpyje Sabinov+Prešov+Košice
4. OutSisterz Bratislava (SOTG)
5. North Side Turzovka
6. Kus plastu Senica

podrobné výsledky

 

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.