Poznáme postupujúce tímy na HMSR 2016

Popri HMSR women sa tento víkend v Senici uskutočnila aj kvalifikácia na Halové majstrovstvá Slovenska v ultimate v kategórii Open. Zúčastnilo sa jej 7 teamov: Scorpions, Kus plastu, Baník Lásky, KeFEAR, Paskudy, North Side a nesúťažne aj tyro team Kus plastu B, ktorý na turnaji zbieral skúsenosti. Ostatných šesť teamov hralo o 5 postupových miesteniek na HMSR.

Hrací systém turnaja bola skupina „každý s každým“ a po odohratí týchto zápasov ešte jeden zápas o postup medzi piatym a šiestym teamom zo základnej skupiny.

Bez zaváhania prešiel turnajom Baník Lásky, hoci hneď v prvom ich zápase proti Paskudám zo Sabinova sa odohrala dráma so záverečným skóre 18:17 pre Baníkov. Postup na HMSR z druhého miesta si vybojoval domáci Kus plastu, ktorý prehral len so spomínaným Baníkom Lásky.

Vzájomné výsledky teamov KeFEAR, Paskudy, North Side a Scorpions boli značne zamotanejšie. S troma výhrami si napokon tretie postupové miesto uchmatol KeFEAR. Štvrté Paskudy zvíťazili takisto v troch zápasoch.

Do zápasu o postup na HMSR sa dostali North Side a Scorpions. Ich vzájomný zápas v skupine skončil remízou 14:14. Tento druhý zápas sa už niesol v jasnejšom duchu v prospech Scorpions, ktorí postupujú po výhre 22:14. Čierny Peter tak ostal teamu z Turzovky, avšak North Side sa za predvedenú hru a výsledky v základnej skupine rozhodne hanbiť nemusia.

Ocenenie Spirit of the Game si odnáša mladý team Kus plastu B plný senických nováčikov.

Poradie:
1. Baník Lásky (postup na HMSR)
2. Kus plastu (postup na HMSR)
3. KeFEAR (postup na HMSR)
4. Paskudy (postup na HMSR)
5. Scorpions (postup na HMSR)
6. North Side
7. Kus plastu B tyro

Postupujúcim teamom gratulujeme a tešíme sa 13. – 14. februára do Hlohovca.

podrobné výsledky

 

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.