Štvrté miesto mix tímu na EUIC 2022

V dátume 9.12. – 11.12.2022 sa Slovenská mixová reprezentácia zúčastnila európskych halových majstrovstiev, ktoré sa konali v Litve.

V mixovej divízii sa turnaja zúčastnilo 12 tímov, našim cieľom bolo prekonať náš seeding (9.) a v ideálnom prípade bojovať o medaile. To sa nám podarilo, ale medaila nám nakoniec tesne ušla a skončili sme štvrtí. Aj tak sa jednalo o skvelý úspech a historicky najvyššie umiestnenie slovenského tímu na seniorských majstrovstvách, či už svetových alebo európskych.

Naša cesta za týmto úspechom viedla cez skupinové víťazstva proti Nórom a nasadenej jednotke Poliakom. Na ďalší deň sme sa cez halovú veľmoc Lotyšsko kvalifikovali do semifinále, v ktorom sme nestačili na Veľkú Britániu. Posledný deň nás čakalo Fínsko a zápas o bronz. Ten nám však nevyšiel podľa predstáv a celkovo sme sa tak umiestnili štvrtí.

Cestu slovenského tímu v playoff si môžete pozrieť v záznamoch na youtube kanáli ulti.tv:
https://www.youtube.com/watch?v=Tj-fFLnvoWY
https://www.youtube.com/watch?v=IPCCdvXb61Q
https://www.youtube.com/watch?v=y7zRGGTuWDg

Víťazný štvrťfinálový zápas s Lotyšskom (hra začína v čase 02:45):

Tento veľmi kvalitne zorganizovaný turnaj hodnotíme ako skvelú skúsenosť a zážitok. Okrem toho sa nám podarilo ukázať, že ako Slovensko vieme postaviť silný tím, ktorý má šancu bojovať o popredné priečky. Dúfame, že náš úspech sa prenesie aj do vonkajšej sezóny a podobne kvalitný výsledok odohráme tento rok ako Slovensko aj na EUC.

Horný rad zľava: Filip Molnár, Martin Bachratý (hrajúci tréner a manažér), Daniel Molnár, Alex Čabala, Ján Rosina (kapitán), Timotej Hajdúk Dolný rad zľava: Bianca-Zoé Bieliková, Dáša Legényová, Bianka Parmová, Timea Petrovičová, Lucia Pekárová (kapitánka a manažérka), Ester Michálková, Soňa Kubišová Ležiaci: Lukáš Kvetan (hrajúci tréner)

Celkové poradie:

 1. Estónsko
 2. Veľká Británia
 3. Fínsko
 4. Slovensko
 5. Poľsko
 6. Rakúsko
 7. Lotyšsko
 8. Litva
 9. Belgicko
 10. Turecko
 11. Rumunsko
 12. Nórsko

Celkové výsledky sa dajú nájsť na https://www.euic2022.com/euic22-results. Výsledky a bodovanie slovenského tímu na https://ultiorganizer.frisbee.lt/?view=countrycard&Country=1176.

Text: Martin Bachratý