STORM vyhráva prvú edíciu turnaja FFFF

2011: 4-5 jún STORM vyhráva prvú edíciu turnaja FFFF – FunFactoryForFrisbee v českých Blšanoch.
Turnaj organizovaný prevažne hráčmi z Veľkej Moravy spája v sebe tri športy: ultimate, discgolf a dog frisbee, ktoré prebiehajú súčasne v tesnej blízkosti vedľa seba. Nevšedný zážitok pozorovať dog frisbee, s ktorým sme sa doteraz na rýdzo ultimate turnajoch nemali možnosť stretnúť. Vynikajúca myšlienka spájať diskové športy do jedného eventu, nie je to klasický stereotyp, myšlienka nás hneď od počiatku oslovila.

Ale začnime poporiadku. Nakoľko je vačšina hráčov na Slovensku ako i v Európe v príprave na blížiace sa ME v Maribore a kopec ľudí nemá čas či peniaze, vydávame sa nakoniec na turnaj v oklieštenej zostave, tak ako za starých čias keď STORM dokonca ešte trénoval spolu. Už klasickú zostavu Aďo, Branki Jeno dopĺňa Dablin a Joey, baby (nakoľko je to coed turnaj) zastupuje Bei a Alica, podporu dostávame od českých dvojičiek Janky a Maťky, berieme party eso v rukáve Duškyho (momentálne zranený), cheerleaderku Andy a vyrážame na turnaj. Cesta je dlhá, Blšany sú až za Prahou, zvládame to však v pohode len s jednou zachádzkou, nakoľko Blšany musia byť v Čechách samozrejme hneď dve, vzdialené asi 30 km od seba (nie sú to Blšany u Lounu!). Samotný areál nás nadchol ešte na fotkách, nachádza sa v ňom viacero futbalových ihrísk, športové centrum, jazero a nádherný apartmánový hotel s východom z každej izby rovno na ihrisko! Piatočný večer sa postupne schádzame, čakáme na Aďov príchod, nakoľko sa pridáva k tridsiatnikom v tíme, žereme tortu, pijeme vodku, rum a radler.

Sobota: celý deň hráme proti českým tímom, postupne prekonávame At3sB Pilsen+CB, Veľkú Moravu, Východní blok+Kulatá šachovnice a Žlutú zimnicu. Nakoľko nás nie je veľa vieme, že sa musíme šetriť, preto hráme výlučne zónovú obranu, ktorú zápas čo zápas doťahujeme k dokonalosti. V útoku sa snažíme hrať klasický STORM štýl – dobre sa postav, dostaneš disk, potom to práskni do zóny, čo sa nám celkom darí. Pripomínam, že Bei, Janka a Maťka hrajú všetky zápasy za oba tímy – Žlutá zimnice aj STORM, čo je v sobotu celkovo 7 a v nedeľu 6!!! BIG RESPECT! Ako sa večer chýli ku koncu nálada stúpa, po úvodnej vlastnej žúrke pred apartmánmi(kde sa nám darí prebrať viacero spoločenských tém: definícia nekonečna, teológia, systém vlády) sa pridávame k hlavnej žúrke, kde preberáme štafetu a trielime do veľkolepého finále. Matne si spomínam na DJa čo si zaslúži RESPECT svojím nevyčerpateľným repertoárom, flašky vodky a rumu, školenie českých barmanov v nalievaní drinkov, kurz slovenčiny pre maďarov…Štvoricu Branki, Dušky, Dablin a Jeno, podporovanú maďarskými žúrovníkmi a českými barmanmi odvádza do postele Alica, ktorá sa zobudila na neprítomnosť svojho muža v posteli. 😀

Nedeľa: pri raňajkách mi obsluha „ďakuje“ za kvalitný dvojhodinový spánok čo sme im zariadili, maďari prichádzajú vysmiaty s najnovšími heslami v slovenčine (keď chceš dobré k*rvy mať – tak musíš utekať), postupne sa chystáme na najťažšie tri zápasy turnaja – dva polské národné tímy a jeden maďarský. Všetky sú v príprave na Majstrovstvá Európy a po tom čo sa do oboch zápasov poľské tímy spájajú, pridávajú sa k nám na pomoc ešte Káčer a Pirát zo Žlutej zimnice. Prvý zápas proti Polsku zvládame v pohode bez väčších problémov, i keď z nepochopiteľných príčin chytáme syndróm deravých úst a všetci sa viac koncentrujú na rozprávanie o hre ako na hru. Spomínam sa na tento syndróm z repre tréningov na Garde, stále nám chýba naučiť sa mlčať. Zápas s maďarmi na začiatku prehrávame, darí sa im prekonávať našu zónu, avšak po jemnej modifikácii (Aďo ju kričí zo sideline počas hry a zvládame plynulý prechod do inej formy zóny) ich začíname doháňať a berieme si víťazstvo. Prvé miesto už máme prakticky vo vrecku, avšak ani tretí zápas dňa, druhý s kompletným polským tímom nepúšťame a dávame poliakom lekciu.

7 zápasov, 7 výhier, príjemné strávený čas v kruhu priateľov, kúpanie sa v jazere, pozorovanie psov vo frisbee disciplínach, pozorovanie žien, pozorovanie mužov, dobrá párty, krásne počasie…čo dodať, kto nebol môže len plakať, rozhodne tento turnaj odporúčame, ak bude mať ďalsiu edíciu…:-D
Ďakujeme Žlutej zimnici, organizátorom, osobne ďakujem chalošom aj babám za skvelý víkend.

Jeno