Nové discgolfové ihriská – Rakovice / Piešťany

Vďaka iniciatíve DG Clubu Malženice v spolupráci s Michalom Kúdelom, nám na mape Slovenska pribudli ďalšie miesta, kde si môže široká verejnosť bezplatne zahrať discgolf.

V rozľahlom parkovom prostredí SOŠ v Rakoviciach vzniklo 9. jamkové ihrisko vhodné pre začiatočníkov, ako aj pokročilých hráčov. Prvé technické jamky vedú hlbšie do priestorov parku, kde na hráča čaká plno nástrah v podaní stromov, OB zón a spádov. Na tých odvážnejších čaká jazerná jamka, kde hráč musí na dosiahnutie druhého brehu, prejsť cez double mando. Jamka lemovaná po stranách starými platanmi hráča vyvedie na lúku, kde sa popasuje s najdlhšou 138 metrovou jamkou ihriska. Par ihriska je 28.

V areáli Hotelovej akadémie v Piešťanoch vzniklo menšie 4 jamkové ihrisko, ktoré slúži najmä pre rozvoj študentov v rámci telesnej výchovy.

Ďakujeme riaditeľke SOŠ v Rakoviciach Ing. Márii Múdrej, Ing. Ladislavovi Blaškovičovi riaditeľovi Hotelovej akadémie a hlavne študentom týchto škôl za veľký záujem o vybudovanie ihrísk. Veríme, že ihriská budú využívané a nájdu si nových prívržencov z radov študentov, ako aj širokej verejnosti tohto atraktívneho športu.