North Side – zrod tímu očami kapitána

Písal sa 22. jún 2014 a na severe Slovenska v Turzovke sa začala formovať skromná myšlienka, zavolať partiu známych, priateľov a vyskúšať tento netradičný šport. Vôbec ani v našich najšialenejších predstavách nám nenapadlo, že tomuto športu sa budeme venovať dnes už 3 mesiace.

Vrátim sa na začiatok našej cesty. K tomuto športu sme sa dostali náhodou, keď na mňa na jednej internetovej hre narazil senický hráč Urban Sivák. V krátkosti opísal hru, jej základné pravidlá a poslal nejaké videá. Činy nenechali na seba dlho čakať a následne ešte v ten večer bolo do Turzovky objednané prvé frisbee.

Motivácia bola veľká, zišli sme sa partia, no po pár hodoch sme zistili, že to také jednoduché nebude. Hádzanie nás začalo baviť čoraz viac a zo sídliskového trávnika sme sa rozhodli presunúť na ihrisko. Vtedy začali prvé hry formou 3na3, v prípade veľkého tréningu 4na4, ale stále sme boli v rovine, kedy sme so žiadnym turnajom nepočítali. Hráčov pribúdalo, forma hry sa zlepšovala, už z toho prišiel taký relaxačný stereotyp.

Veľký zlom nastal, keď sme sa rozhodli piati zúčastniť funky hat turnaja v bojniciach „Love is in the hat“, čo už bol pre nás veľmi veľký úspech. Následne pár dní nato k nám prišla návšteva zo Senice – tím Kus plastu, ktorý nám ukázal, čo vlastne robiť na tréningoch, aké drilly trénovať, na čo si dávať pozor a prvé taktiky hry. To sa nám podarilo aspoň čiastočne zúročiť a posunúť úroveň tréningov a myšlienku tímu v Turzovke na úplne iný level. Niekedy v tomto období začal vznikať názov tímu, ktorý sa po prvotných fail nápadoch typu „sumec v čokoláde“ ustálil a zhodli sme sa väčšina na názve North Side podľa polohy na Slovensku.

Perspektívni hráči, ktorí mali záujem posúvať turzovské frisbee stále na vyššiu úroveň, sa rozhodli, že nenecháme nič náhode, začneme sa venovať mládeži, založíme krúžok cez Centrum Voľného Času, kontaktujeme mesto a budeme tento šport ďalej rozvíjať a začneme sa zúčastňovať každého turnaja na Slovensku a v okolí. Plány vychádzali, dočkali sme sa podpory od mesta a záujmu ľudí o tento šport, vďaka čomu bola zrealizovaná cesta na kvalifikáciu na majstrovstvá Slovenska v Moldave nad Bodvou. Táto kvalifikácia bola pre nás odrazový mostík a utvrdenie toho, že máme záujem patriť a začleniť sa na slovenskú scénu v tomto nádhernom športe.

Naše tréningy, organizovanosť, kvalita hry a náš počet sa lepší a rozširuje každým ďalším tréningom a sme pripravení zapojiť sa do každého ďalšieho turnaja/akcie/kempu organizovaného na Slovensku a v okolí. North Side má momentálne vo svojich radoch 25 hráčov, z toho 6 dievčat, ktorí sa ultimate frisbee u nás venujú. Organizáciu North Side a jeho správu majú v rukách:

Kapitán – Jakub Banetka
Asistent Kapitána – Šimon Škorník
Tréneri – Marek Dej, Jakub Knor

Autor článku: Jakub Banetka

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.