Mor ho! postupilo do finale ME klubov (EUCF)

Výberový tím Mor ho! si počas víkendu 1.-3.7.2011 v slovinskom Maribore vybojoval postup do tzv. Challanger divízie tohotoročných Majstrovstiev Európy klubov (EUCF 2011) v divízii OPEN. V konkurencii 12 tímov z nášho regiónu skončil na 3. mieste. Ženský tím LayDs skončil na prvom neposutpovom (treťom) mieste.

OPEN divízia
Na EUCR v Maribore v divízii OPEN štartovalo 12 tímov z nášho regiónu, z toho 7 tímov, ktoré postúpili z našej sekcie v Šardiciach (Mor ho! tam skončilo na druhom mieste) a 5 tímov z Rakúska. Na turnaji, žiaľ, neštartoval ani jeden tím z východnej sekcie (Ukrajina, Bielorusko, Moldavsko). Tím Mor ho! v základnej skupine v prvý deň turnaja porazil Hallodigaz-e (Maď) 15:7, potom tesne prehral s mladým rakúskym tímom Innsiders 13:15. V sobotu po veľmi tesnom priebehu zo šťastím zvíťazil nad skúseným rakúskym tímom Upsa Daisy 15:14, podľahol tímu LOL (posilnenému o hráčov tímu Freebeez) jednoznačne 8:13.
Keďže však v tomto kole domáci slovinský tím Huck Norris nečakane porazil tím Innsiders (o dva body), tímu Mor ho! sa napriek dvom prehrám naskytla možnosť postúpiť do semifinále. Na to však bola potrebná výhra nad Huck Norris aspoň o 4 body v záverečnom kole skupinovej fázy. Tím Mor ho! však nenechal nič na náhodu a výborným kolektívnym výkonom porazil tím organizátorov 14:9.
V nedeľňajšom rannom semifinále mal však tím zlý štart do zápasu proti rakúskym thebigEZ a v polčase prehrával 3:8. V druhom polčase sa síce podarilo stav znížiť, ale skúsený rakúsky tím nič neponechal na náhodu a zvíťazil 15:11. Nasledoval zápas o tretie miesto, v ktorom sa rozhodovalo o poslednom priamo postupujúcom tíme (porazený tím musel ešte hrať baráž o štvrté miesto), v ktorom bol súperom Mor ho! opäť LOL. Tentokrát mal však zápas odlišný priebeh a náš tím počas zápasu jednoznačne dominoval. Za stavu 10:6 sa zdlao už všetko rozhodnuté, avšak maďarský tím ešte zabojoval a napokon vyroévnal na 12:12. V závere však Mor ho! ukázalo viac vôle po víťazstve a po zásluhe zvíťazilo 14:12. Tím LOL napokon tiež postúpil na EUCF, keďže jeho barážový súper Catchup (Rakúsko) zápas vzdal.
WOMEN divízia
V ženskej divízii mal tím LayDs v základnej skupine 6 súperov, z toho jeden zápas s domácim tímom To Mi Deli sa do tabuľky nezapočítaval. Napokon bol kvoli neoprávnenému štartu jednej hráčky kontumovaný aj zápas s rakúskymi tímom Box. Vo zvyšných zápasoch mali LayDs striedavú úspešnosť. V sobotu podľahli o 10:12 rakúskym Eyecatchers, a 7:15 s českými favoritkami Hot Beaches (minuloročné majsterky Európy). Nanešťastie v zápase proti Eyecatchers sa po zlom došlapnutí na nerovnom ihrisku zranila Beata Turanová, čo tím v ďalších bojoch výrazne oslabilo. V nedeľu však LayDs porazili poľským tím Whatever 12:9 a HUNtimate (Maď) 12:7 po priebežných stavoch 10:4 a 10:7. Vďaka tomu sa naše dievčatá prebojovali do baráže o postup na EUCF proti Eyecatchers. Po vyrovnanom zápase však napokon prehrali 12:9 a tak sa na EUCF dostanú len ak sa rakúsky tím vzdá svojho miesta ako náhradníčky.
Majstrovstvá Európy klubov EUCF 2011
Na európskom finále EUCF (30.9.-2.10.2011, Bruggy, Belgicko) v divízii OPEN sa tento rok bude testovať nový formát, keď najlepšie tímy z regiónov (spolu 8 európskych tímov) budú hrať v elitnej divízii (z našeho regiónu postúpil český tím Silence), kým ostatných 16 účastníkov bude hrať v Challanger divízii. Len 4 najlepšie tímy z Challanger divizie budú mať možnosť prebojovať sa do štvrťfinále EUCF v barážových zápasoch proti štyrom tímom z elitnej divízie. Okrem tímu Mor ho! sa v Challangeri objavia aj thebigEZ a LOL.
EUCR Maribor
Turnaj v Maribore bol zároveň pre usporiadateľov generálkou na nachádzajúce Majstrovstvá Európy krajín (EUC, 30.7.-6.8.2011), kde Slovensko bude reprezentovať mixový tím. Miesto konania je veľmi pekné, a blízko Slovenska, avšak služby poskytované na turnaji boli žalostné. Problémy boli takmer vo všetkých oblastiach od mimoriadne zlých ihrísk, časomiery, absentujúcich orientačných mapiek, zmätkom s plánom zápasov aj ich vyhodnotením, nedostatkom jedla na raňajkách a slabou infraštruktúrou pri ihriskách (voda, záchody, sprchy). Na EUC však bude inak riešené ubytovanie a väčšina zápasov bude prebiehať na iných ihriskách, takže možno určite očakávať zlepšenie.
Celkové výsledky OPEN divízia

 1. Silence (CZ) – Spirit of the Game, postup do Open-Elite EUCF
 2. thebigEZ (AT) – postup do OPEN-Challanger EUCF
 3. Mor ho! (SK) – postup do OPEN-Challanger EUCF
 4. LOL (HUN) – postup do OPEN-Challanger EUCF
 5. Catchup (AT)
 6. Uprising (PL)
 7. Huck Norris (SLO)
 8. Innsiders (AT)
 9. Upsadaysi (AT)
 10. Girl Stays Home (PL)
 11. Hallodigaz-E (HUN)
 12. 2EZ (AT)

Celkové výsledky WOMEN divízia

 1. Hot Beaches (CZ) – postup do WOMEN EUCF
 2. Eyecatchers (AT) + Spirit of the Game, postup do WOMEN EUCF
 3. LayDs (SK)
 4. HUNtimate (HUN)
 5. Whatever (PL)
 • Box (AT) – tím diskvalifikovaný
 • To Mi Deli (SLO) – tím mimo súťaž

Ďalšie linky: